Domowe porady

Jak czyścić klosze i abażury do lamp domowych?

Lampy są istotnym elementem wystroju każdego wnętrza. O ile są utrzymywane w czystości, mogą być zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Przełoży się to na łatwość użytkowania danej oprawy. Co zrobić, aby utrzymać lampy w nieskazitelnym stanie przez wiele lat? Jak czyścić klosze lub abażury? Poniżej omówimy to wszystko.

Spis treści.

Czystość i bezpieczeństwo lampy: praktyczne wskazówkiCzystość lampy jest ważna dla twojego bezpieczeństwa.Wiosenne sprzątanie w domu: funkcjonalne i piękne czyste oprawy oświetleniowe

Dlaczego ważne jest, aby czyścić swoje lampy?

Czyszczenie lamp powinno odbywać się regularnie i stać się częścią standardowego sprzątania. Musimy czyścić poszczególne oprawy oświetleniowe w taki sam sposób, w jaki czyścimy meble. Dlaczego jest to ważne? Powodów jest kilka. Brudna oprawa jest nieatrakcyjna i może sprawić, że wnętrze będzie wyglądało niechlujnie. Częste czyszczenie pomaga produktowi zachować piękny wygląd.

Higiena to kolejny powód, dla którego warto czyścić lampy. Nadmiar kurzu i rozwijające się w nim drobnoustroje mogą negatywnie wpływać na zdrowie i samopoczucie domowników oraz prowadzić do alergii i różnych chorób. Regularne czyszczenie lamp, a także usuwanie zanieczyszczeń z osłon źródeł światła, może przywrócić pierwotną funkcjonalność produktu. Nadmiar zabrudzeń na abażurze, czy kloszu, może zmniejszyć natężenie światła w danej przestrzeni.

Praktyczne wskazówki, jak czyścić klosze lamp

Czyszczenie abażurów może odbywać się na różne sposoby w zależności od materiału, z którego są wykonane. Do najpopularniejszych rozwiązań należą abażury i klosze.

Większość kloszy wykonana jest ze szkła lub akrylu (tworzywa sztucznego). Duży wybór tych produktów oferuje na przykład sklep Azzardo.com.pl. Jak czyścić? Najlepiej zdjąć klosz, i umyć go w letniej (nie gorącej) wodzie z niewielką ilością detergentu (np. płynu do mycia naczyń, lub szarego mydła), jednocześnie używając miękkiej gąbki lub ściereczki, która nie porysuje delikatnej powierzchni. Następnie powierzchnię należy przetrzeć ściereczką z mikrofibry, aby usunąć wszelkie smugi i plamy oraz nadać jej połysk. Podczas czyszczenia najlepiej jest używać rękawiczek, ponieważ zapobiegnie to pozostawieniu brudu.

Co zrobić, jeśli Twoja lampa ma klosz z tkaniny? Ważne jest regularne odkurzanie go. Możesz użyć delikatnej miotełki lub odkurzacza ze szczotką wyposażoną w długie, miękkie włókna. W przypadku uporczywych plam można zastosować czyszczenie na mokro. Używa się wody z detergentem wraz z miękką, nieścieralną ściereczką. Ściereczkę moczysz w wodzie, wykręcasz jej nadmiar, a następnie wycierasz nią abażur. Za każdym razem należy wypłukać ściereczkę. Następnie należy wypłukać abażur pod bieżącą wodą przez kilka godzin.

Bezpieczeństwo i czystość lamp

Należy również wyczyścić strukturę lampy. Podczas czyszczenia lamp zawsze należy zachować ostrożność.

Zanim zaczniesz, odłącz lampę od prądu i wyjmij żarówki (pamiętaj, aby oczyścić je z kurzu i brudu). Powierzchnie metalowe, drewniane i plastikowe należy przetrzeć miękką, wilgotną szmatką. Uważaj, aby woda nie dostała się do wnętrza oprawy.

Wiosenne porządki w domu - piękne i funkcjonalne oprawy oświetleniowe

Czysta lampa jest bardziej atrakcyjna, daje więcej światła i zapewnia bezpieczeństwo wszystkim domownikom. Regularne czyszczenie opraw zmniejszy ilość pracy, a także ułatwi doprowadzenie ich do optymalnego stanu.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾