Domowe porady

Jak usunąć naklejki z okien i mebli?

Naklejki na oknach i meblach to ciągła walka podczas kupowania nowych przedmiotów lub wprowadzania dzieci do domu. Usunięcie ich więcej niż jeden raz może być trudne. Po udanym odklejeniu możliwe jest pozostawienie brudnej smugi kleju. Jak się jej pozbyć?

Jak usunąć klej z naklejek z mebli i innych przedmiotów?

Najczęstszym i najgorszym rozwiązaniem jest usunięcie kleju za pomocą acetonu lub zmywacza do paznokci. Po takim procesie materiał, który został potraktowany acetonem, wyblaknie lub zmatowieje. Rezultat można przewidzieć.

Masło jest najlepszym rozwiązaniem. Tak, masło można kupić w każdym sklepie spożywczym. Weź niewielką ilość masła i "nałóż" je na klej. Wszystko, co musisz zrobić później, to zetrzeć tę mieszaninę ręcznikiem papierowym.

Jeśli klej nie zejdzie po pierwszej próbie, spróbuj ponownie. Zapobiegnie to uszkodzeniu mebli przez użycie żrących substancji.

Inną opcją jest suszarka do włosów. Klej wyschnie i odklei się od powierzchni. Następnie można przetrzeć powierzchnię wilgotnym zmywakiem kuchennym lub szmatką.

Usuń naklejkę z okna

Pierwszą i najgorszą metodą, co należy od razu zaznaczyć, jest użycie drapaka. Może ona porysować powierzchnię szyby i wymaga cierpliwości oraz czasu.

Najlepszym rozwiązaniem jest użycie mokrego ręcznika i dobrze znanego WD-40. Po wytarciu naklejki lub miejsca, w którym się znajdowała, należy obficie spryskać ją WD-40. Po 15 minutach można spróbować oderwać jeden z rogów. Powtórz procedurę, jeśli naklejka nadal jest oporna. Jeśli problemem jest klej, można go dokładnie wyczyścić miękką szmatką, a następnie umyć płynem do mycia szyb.

Do usuwania kleju ze szkła można użyć acetonu. Możesz użyć acetonu do usunięcia kleju ze szkła, zwilżając szmatkę i przecierając obszar. W tym przypadku można również użyć gazu estrowego lub terpentyny. Jeśli chcesz usunąć klej ze szkła, sprawdzi się każdy preparat, który ma właściwości rozpuszczające.

Stosowanie tych trików ułatwi usuwanie naklejek i przylegającego do nich kleju w przyszłości.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾