Aranżacja wnętrz

Czy liczba nici ma znaczenie? Ostateczny przewodnik po zakupach pościeli

W świecie pościeli termin "liczba nici" odnosi się do liczby nici utkanych razem na jednym calu kwadratowym tkaniny, a konwencjonalna mądrość utrzymuje, że im wyższa liczba, tym większy luksus. Niestety, wygląda na to, że zostaliśmy wprowadzeni w błąd co do znaczenia liczby nici.

Prawda o liczbie nitek

Ponieważ dosłownie żadna osoba nie pomyślała, że w świecie pościeli może być jakikolwiek dramat, nikt nie pomyślał o zadawaniu pytań i zaakceptował kłamstwo o liczbie nici bez najmniejszego problemu. Nikt nawet nie zastanawiał się, czy to naukowo możliwe, aby zmieścić ponad tysiąc nici w jednym calu kwadratowym tkaniny. Nie jest! Maksymalna liczba nici, które mogą zmieścić się w tej ilości miejsca to około 400; każda większa liczba i tkanina byłaby sztywna jak tektura, i podobnie składana.

Jak właściwie działa Thread Count?

Jak więc producenci pościeli są w stanie sprzedawać prześcieradła o liczbie nici 600+, skoro tak naprawdę nie istnieją? Używając wielowarstwowych nici i wykazując się kreatywnością w liczeniu. Producenci tekstyliów są w stanie przekształcić słabe, niskiej jakości włókna w nici poprzez skręcanie nitek razem, a w miarę jak liczba nitek rośnie, tym mocniejsza i grubsza staje się nić.

Aby zawyżyć liczbę nici, niektóre firmy produkujące pościel liczą każdą nitkę jako swoją własną. Tak więc prześcieradło o numerze 800 jest w rzeczywistości prześcieradłem o numerze 400, ale wykonanym z nici dwuwarstwowych, a prześcieradło o numerze 1200 jest wykonane z nici trójwarstwowych. Jak na ironię, oznacza to, że większość prześcieradeł o wysokiej liczbie nitek może być wykonana z gorszych materiałów, a ich grube, grube nici nie są tak miękkie lub wygodne, jak te używane w prześcieradłach o niskiej liczbie nitek. Wiesz, te, o których mówiono, że nie są dobre. Te, których nie kupowałeś od lat, bo zostałeś oszukany. Dziś to się skończy!

Przetestowałam 5 luksusowych prześcieradeł - najlepsze nie było najdroższe.

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie prześcieradeł

Jakość

Kupując pościel, skup się na jakości nici - nie na ilości. Nawet jeśli wielowarstwowa nić jest grubsza, jej krótkie włókna rozpadną się szybciej niż długie, trwałe włókna w niciach jednowarstwowych. Tkaniny tkane z nici jednowarstwowych - nawet jeśli są wykonane z materiałów syntetycznych - produkują prześcieradła, które są miękkie, luksusowe i trwałe.

Tekstura

Jeśli chodzi o liczbę nici, najlepsze prześcieradła mieszczą się w przedziale 300-400 lub, w niektórych przypadkach, w zerze. Widzisz, nie wszystkie tkaniny są produkowane w ten sam sposób, a niektóre - oddychające (i zrównoważone!) arkusze z włókna bambusowego - są tkane w sposób, który nie odpowiada tradycyjnej koncepcji liczby nici. Jeśli więc liczba nici nie ma znaczenia, to co ma? Chodzi o odczucie tkaniny.

Najlepsze pościele bambusowe, które są wygodne, chłodzące i przyjazne dla środowiska

Wszystkie tkaniny mają różne, wyraźne właściwości, które odpowiadają szerokiemu zakresowi preferencji. Czysta, wysokiej jakości, jednowarstwowa nić bawełniana może być tkana na różne sposoby, aby stworzyć prześcieradła o dramatycznie różnych teksturach, takich jak gładki i luksusowy sateen, rześki i oddychający perkal oraz ciepła i przytulna flanela.

Tkanina

Nie wszystkie nici bawełniane są jednakowe, więc szukaj wysokokalibrowych odmian, takich jak bawełna czesana, bawełna egipska lub bawełna Pima, które są niezwykle trwałe. Ale pościel bawełniana nie jest jedyną tkaniną na rynku i nie zawsze jest najlepszym wyborem, ponieważ jest znana z zatrzymywania wilgoci i nie jest tak oddychająca jak wiele tkanin syntetycznych.

Jeśli szukasz pościeli, która zapewni Ci chłód i suchość, mieszanki wykonane z jedwabiu, poliestru lub Tencel mogą być bardziej na rękę. A jeśli szukasz miękkości i zrównoważonego rozwoju, trudno jest pobić wspomniane wcześniej prześcieradła bambusowe, które są trwałe, oddychające, łatwe do czyszczenia i hipoalergiczne.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾