Domowe porady

Od czego zacząć sprzątanie? Ręcznie

Sprzątanie jest monotonne i męczące. Sprzątanie zaczyna się od właściwego nastawienia! Nie jest łatwo uwierzyć, że sprzątanie poprawi się, jeśli podejdziemy do niego z mało energicznym nastawieniem. To musi być CHĘĆ!

Ja jest najlepszy ustawiać cel mieć czystego dom. Wtedy sprzątanie stanie się Twoją drogą do celu. To jest właśnie to. Ale jak zacząć, jeśli nie wiesz gdzie?

Spis treści

  • Zacznij od pomieszczeń
  • Czas wejść do kuchni
  • Sprzątanie łazienki

Zacznij od pokoi

Najlepiej zacząć od tego, w którym masz najmniej do sprzątania. Można o tym pomyśleć jak o rozgrzewce. Możesz podnieść coś tu, położyć tam, a potem wytrzeć z kurzu. Podłogi też są ważne! To na nich osiada najwięcej kurzu. Ten kurz może powodować, że kurz miesza się z innym kurzem tworząc "koty", które latają po domu.

Po tej rozgrzewce możesz przejść do kolejnej przestrzeni - wszystko zależy od tego, ile osób masz w mieszkaniu. ?

Czas na kuchnię

W kuchni powinieneś zacząć od opróżnienia zmywarki, jeśli ją posiadasz. Aby na naczyniach nie osiadał kurz, należy umieścić je w szafkach. Dobrym pomysłem jest teraz uporządkowanie naczyń. Niektóre możesz włożyć do zmywarki, a inne umyć ręcznie. Do czyszczenia kuchni polecamy produkty Chem Wash.

Czas na umycie blatów, gdy już będą puste. Warto poświęcić nieco więcej czasu na ich wyszorowanie, gdyż to właśnie tam przygotowujemy nasze jedzenie. Nie zapominajmy o okapie nad kuchenką! Podczas smażenia na okapie zbiera się tłuszcz, który może powodować nieprzyjemny zapach i działać jak lep.

Do czyszczenia piekarnika użyj pasty z sody oczyszczonej i wody (w proporcji 1 do 1). Umyj dokładnie wszystkie ściany i usuń wszystkie ruszty. Płyn do mycia naczyń i gąbka z szorstkimi krawędziami to najlepsze sposoby na wyczyszczenie rusztu. Dowiedz się więcej o czyszczeniu piekarnika.

Po wyczyszczeniu kuchni i pokoi zadbaj o podłogę.

Czyszczenie łazienki

Posprzątaj łazienkę, wycierając kosmetyki, które nie znajdują się w zamkniętych szafkach. Jednak nie odkładaj ich jeszcze na miejsce.

Teraz przyszedł czas na czyszczenie fug. Możesz je wyczyścić mieszanką octu i sody oczyszczonej. Ta mieszanka zabije wszelkie bakterie, które utworzyły kolonie.

Woda z octem to najlepsza opcja dla poplamionych miejsc. Ocet jest świetnym środkiem czyszczącym dla gospodarstw domowych i warto go trzymać w domu. Możesz teraz wyczyścić muszlę klozetową, zlew i brodzik. Lustro i podłogi to wszystko, co pozostało.

Przedpokój lub korytarz to wszystko, co pozostaje. Jest to główny punkt centralny domu i powinien być czyszczony częściej niż inne obszary. Zwróć uwagę na piasek na butach, aby nie dostał się do innych pomieszczeń. Jeśli nie używasz butów, wyjmij je i włóż do szafy. To samo możesz zrobić z odzieżą wierzchnią. Umyj podłogę i oczywiście.

To wszystko!!! Nie było to trudne do zrobienia. Łatwo jest być bardziej zorganizowanym w kwestii sprzątania.

Aktualizacja: 26/10/2021.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾