Porządki w domu

Jak wyczyścić łóżko tapicerowane w 6 prostych krokach

Nie da się zaprzeczyć, że tapicerowane ramy łóżek sprawiają, że każda sypialnia wygląda bardziej elegancko, a te pluszowe wezgłowia mogą być całkiem wygodne, aby oprzeć się na nich również. Jednak łóżka tapicerowane są nieco trudniejsze do czyszczenia niż ich drewniane lub metalowe odpowiedniki. Ale nie pozwól, by to Cię zniechęciło - łóżka tapicerowane to nadal wspaniały wybór ram łóżka, a można je wyczyścić w sześciu prostych krokach.

Jak często trzeba czyścić swoje łóżko tapicerowane?

Tapicerowane łóżka powinny być czyszczone, gdy tylko zaczynają wyglądać na brudne lub brudne lub gdy mają wiele plam. Jednak mogą być odkurzane regularnie, aby utrzymać je w czystości dłużej.

12 łóżek tapicerowanych, które podniosą Twoją całą sypialnię

Co będzie potrzebne do czyszczenia Twojego łóżka tapicerowanego

Możesz potrzebować różnych środków czyszczących w zależności od tapicerki Twojego wezgłowia, ale oto kilka rzeczy, które mogą się przydać.

  • Odkurzacz z szczotką lub przystawką do tapicerki
  • Mydło do naczyń
  • Ciepła woda
  • 3 czyste gąbki
  • Wentylator (opcjonalnie)

Krok 1: Poznaj swój kod

Zanim zaczniesz czyścić swoje tapicerowane łóżko, musisz dowiedzieć się, jak je czyścić. Większość tapicerowanych przedmiotów zawiera kody czyszczące, zwykle na ich dołączonych metkach. Oto co oznaczają te kody.

W: Wezgłowie z tym kodem może być czyszczone środkami na bazie wody. Środki czyszczące na bazie wody są jednymi z najszerzej dostępnych i najłatwiejszych w użyciu.

S: Deska czołowa o tym kodzie musi być czyszczona rozpuszczalnikami nie zawierającymi wody lub czyszczona na sucho. Należy zachować ostrożność podczas używania rozpuszczalników, ponieważ są one łatwopalne i szkodliwe.

W/S: Płyty czołowe z tymi kodami mogą być czyszczone środkami na bazie wody lub czyszczone na sucho. Tak czy inaczej, należy przeprowadzić test punktowy przed podjęciem decyzji o wyborze środka czyszczącego.

X: Jeśli płyta czołowa ma ten kod, może być czyszczona tylko za pomocą odkurzacza lub szczotki. Nie należy używać środków czyszczących na bazie wody ani rozpuszczalników.

Jeśli płyta czołowa nie ma kodu, sprawdź kod czyszczenia dla tapicerki z tego materiału lub przetestuj środek czyszczący w kilku niepozornych miejscach.

Krok 2: Pozbądź się brudu

Następnie weź odkurzacz ze szczotką lub przystawką do tapicerki i odkurz powierzchnię deski czołowej, aby usunąć brud i kurz z powierzchni. Upewnij się, że odkurzasz delikatnie, zwłaszcza jeśli twoje łóżko jest tapicerowane delikatniejszym materiałem.

Krok 3: Wylecz plamy

Teraz nadszedł czas, aby zająć się plamami. Użyjesz innego roztworu czyszczącego w zależności od kodu czyszczącego, ale jeśli masz kod W lub W/S, stwórz roztwór czyszczący składający się z jednej części płynu do naczyń na cztery części wody.

Następnie zanurz czystą gąbkę w tej błotnistej mieszance i wyciśnij nadmiar wilgoci. Delikatnie blot gąbka na plamie, aż zniknie. Następnie zanurzasz drugi, niebłotnisty koniec gąbki w czystej wodzie i wyklepujesz go na oczyszczonym obszarze, "spłukując" go. Pozwól leczonemu obszarowi wyschnąć na powietrzu przed kontynuacją.

Krok 4: Czyszczenie tapicerki

Po tym jak twoje plamy zostały potraktowane, dodaj dwie do trzech części wody do swojego roztworu czyszczącego (Uwaga: to jest tylko dla tapicerki oznaczonej jako W lub W/S). Zanurz w nim czystą gąbkę i wykręć ją, aż będzie wilgotna, a nie namoczona. Delikatnie przesuwaj gąbkę wzdłuż deski czołowej, lekko naciskając i pracując od góry do dołu.

Krok 5: Spłucz mydło

Weź kolejną czystą gąbkę i przeprowadź ją pod czystą wodą, a następnie wykręć nadmiar płynu. Powtórz krok 4, używając gąbki z czystą wodą, a nie z mydłem. To usunie wszelkie pozostałości mydła z powierzchni tapicerowanego łóżka.

Krok 6: Pozwól mu wyschnąć

Prawie skończyłeś! Twój ostatni krok to pozwolić wyczyszczonej płycie czołowej wyschnąć. Ty możesz pozwolić łóżko air-dry, lub ty możesz kierować wentylator na niskim pomagać je wzdłuż. Jednakże, nie używaj podgrzewanego powietrza do suszenia do swojej tapicerowanej deski rozdzielczej.

Jak utrzymać tapicerowane łóżko w czystości dłużej

Utrzymywać twój tapicerowanego łóżko czysty, ty potrzebujesz robić dwa rzeczy. Najpierw pamiętaj, aby odkurzać lub szczotkować je regularnie. To utrzyma brud i zanieczyszczenia od osiadania go i powodowania odbarwień. Drugi, mieć plan dla dlaczego usuwać plamę szybko - plamy są dużo łatwy usuwać gdy są świeży, i mała kawa rozlewający no musi wymagać całkowitego głębokiego cleaning twój headboard.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾