Aranżacja wnętrz

5 kreatywnych sposobów na stworzenie domowego biura w dowolnej przestrzeni

Dla wielu z nas praca w domu staje się coraz bardziej powszechna. I chociaż możesz nie mieć wiele do powiedzenia na temat nudnych mebli w swoim korporacyjnym biurze, kiedy pracujesz w domu, możesz stworzyć swoją idealną domową przestrzeń biurową. Jeśli masz szczęście, że masz pokój, który możesz poświęcić na domowe biuro, pierwszym krokiem jest decyzja, jak go rozłożyć. Jasne, można po prostu rzucić biurko tam i nazwać to dzień, ale jeśli chcesz, aby jak najwięcej z przestrzeni, to najlepiej zaplanować go.

Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć nowoczesne biuro, czy spokojną przestrzeń do nauki dzieci, odpowiedni układ może stworzyć doskonałe feng shui i pomóc Ci zapewnić maksymalną produktywność w domu.

Od czego więc zacząć? Poprosiliśmy Amy Leferink, projektantkę wnętrz, aby przedstawiła nam kilka pomysłów na aranżację biura dla każdej konfiguracji work-from-home.

1. Biuro z sofą do spania

Układ: Ten układ jest idealny dla tych, którzy mają tylko jeden pokój do stracenia i nie chcą poświęcać przestrzeni gościnnej dla domowego biura. "Nie trzeba poświęcać całego pokoju dla gości, jeśli masz firmę tylko kilka razy w roku", mówi Leferink. "Posiadanie biura, które w razie potrzeby podwaja się jako sypialnia dla gości, jest świetną opcją dla tych, którzy mają ograniczoną przestrzeń".

Biurko: Jeśli masz miejsce, rozważ umieszczenie biurka na przeciwnej ścianie niż sofa sypialna, aby stworzyć dwie dedykowane przestrzenie.

Dodatki: Dodaj poduszki do rzucania zarówno do swojego fotela biurowego, jak i wysuwanej sofy, aby pomóc związać pokój razem i dodać element spoistości.

2. Biuro z regałem na książki

Układ: "Uplevel swoje biuro domowe w domową bibliotekę", Leferink. "Dodając regał lub półki, możesz taktownie przechowywać książki i czasopisma, jednocześnie zmieniając swoje biuro w sanktuarium czytania".

Biurko: W tej przestrzeni, biurko może siedzieć pod ścianą lub unosić się w środku pokoju, aby stworzyć bardziej elegancki wygląd i uczucie.

Dodatki: Jeśli potrzebujesz więcej miejsca do przechowywania, rozważ dodanie regału z ukrytym przechowywaniem, takim jak dolne szafki lub strategicznie rozmieszczone kosze, aby ukryć sznurki i takie.

3. Biuro dla dwóch dorosłych osób pracujących w domu

Układ: Jeśli dzielisz przestrzeń work-from-home ze swoją znaczącą drugą osobą, upewnij się, że oboje macie dedykowane miejsca pracy. Albo ustawić dwa biurka obok siebie lub stworzyć projekt w kształcie litery L, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca.

Biurko: Najlepsze biurka w tej przestrzeni są opływowe i nowoczesne. Wszystko, co jest zbyt duże, może przytłoczyć pomieszczenie.

Dodatki: Dodaj siedzące krzesło lub kilka puf podłogowych w rogu, jeśli jesteś kimś, kto lubi uciec od biurka, aby zwiększyć swoją kreatywność w środku nocy.

4. Biuro z kącikiem zabaw dla dzieci

Układ: Bycie pracującym rodzicem może być trudne, zwłaszcza gdy zarówno pracujesz, jak i uczysz się z domu. W tym układzie jest miejsce zarówno na biurko, jak i mały stolik, dzięki czemu możesz mieć oko na swoje dzieci, gdy ciężko pracujesz.

Biurko: Biurko znajduje się tutaj naprzeciwko miejsca do zabawy i nauki dzieci. Pozwala to na wystarczającą separację, aby wykonać pracę i jednocześnie mieć oko na dzieci.

Dodatki: Rozważ prace plastyczne z odrobiną kaprysu, które spodobają się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Plakaty w stylu vintage i mapy są świetne, aby połączyć te dwie przestrzenie razem.

5. Biuro dla dzieci

Układ: Być może nie pracujesz w domu, ale twoje dzieci uczą się w domu. W takim przypadku rozważ przestrzeń do nauki, która zawiera zarówno miejsce na biurko do odrabiania lekcji i nauki wirtualnej, jak i stół do prac plastycznych. Zastanów się nad układem, który będzie najlepiej odpowiadał potrzebom Twoich dzieci każdego dnia.

Biurko: Zdecyduj, czy potrzebujesz jednego czy dwóch biurek i umieść je równolegle do miejsca zabaw dzieci. Jeśli masz miejsce, umieść między nimi fotel wypoczynkowy lub dodaj kilka koszy podłogowych do dodatkowego przechowywania.

Dodatki: Półka wypełniona interaktywnymi zabawkami i książkami to świetny sposób na wykończenie przestrzeni biurowej dla dzieci i zapewnienie dodatkowego miejsca do przechowywania.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾