Porządki w domu

Tak profesjonaliści czyszczą pędzle do makijażu

Istnieje prawdopodobieństwo, że minęło już trochę czasu, odkąd ostatnio dokładnie wyczyściłaś swoje pędzle do makijażu. Badanie przeprowadzone przez Harris Poll na zlecenie Anisa International wykazało, że 22 procent osób nigdy nie czyści swoich pędzli, a 39 procent przyznaje się do czyszczenia ich rzadziej niż raz w miesiącu, co nie jest idealnym rozwiązaniem. Niezależnie od tego, czy posiadasz pełny arsenał kosmetyków (kilka pędzli do nakładania cieni do powiek, kilka do twarzy i cery, może blender lub dwa), czy też wolisz trzymać się jednej garstki, jesteśmy tu po to, by powiedzieć ci, że twoje pędzle są brudne. Im częściej zanurzasz je w swoim ulubionym pudrze, różu do policzków czy bronzerze, tym bardziej gromadzą się na nich nie tylko produkty, ale także brud, olejki, bakterie i martwe komórki skóry. To nie tylko zrujnuje Twoją aplikację makijażu. Z czasem ten osad może dokonać spustoszenia w Twojej skórze, powodując wypryski, matowość i wiele innych.

Dlatego właśnie nauka prawidłowego czyszczenia pędzli do makijażu jest koniecznością. Czyste pędzle nie tylko dają lepsze rezultaty, ale są też bardziej trwałe, więc możesz zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie. Dodatkowo, będą one wyglądać jeszcze ładniej, gdy będą wyeksponowane na ladzie lub próżni, gdy będą świeże i puszyste.

Aby dowiedzieć się, jak najlepiej czyścić pędzle do makijażu, porozmawialiśmy z profesjonalnymi artystami makijażu i poprosiliśmy ich o ich najlepsze wskazówki. Skorzystaj z rad profesjonalistów: nadszedł czas, aby oczyścić z brudu najczęściej używane narzędzia do makijażu.

Poznaj eksperta

  • Carly Giglio jest Globalnym Artystą Makijażu dla bareMinerals.
  • Mandie Brice jest profesjonalną makijażystką i edukatorką.
  • Allison Depriestre jest artystką makijażu gwiazd i redakcji.


Jak często powinnaś czyścić swoje pędzle do makijażu?

To jak często myć pędzle zależy od tego jak często ich używasz.

"Dla osobistego, codziennego użytku, zalecam mycie pędzli co siedem do 10 dni lub tak", mówi profesjonalna artystka makijażu i edukator Mandie Brice. Jeśli jednak dzielisz się pędzlami lub wykonujesz makijaż na innych, sugeruje ona szybkie czyszczenie nawet po każdym użyciu w celach higienicznych. Carly Giglio, Global Makeup Artist dla bareMinerals, zgadza się z tym. Mówi, że raz w tygodniu robi szybkie czyszczenie swoich osobistych pędzli (za pomocą szybkoschnącego, profesjonalnego środka dezynfekującego w sprayu), ale sugeruje, aby każdy zobowiązał się do głębokiego czyszczenia raz w miesiącu.

Dzięki temu włosie będzie miękkie i gładkie, co pozwoli na piękną, równomierną aplikację. Zmyje też martwe komórki naskórka i olejki, zanim spowodują wypryski lub matowienie skóry.

8 lusterek do makijażu, które są w równej mierze ładne i praktyczne

Rzeczy, których będziesz potrzebować

  • Szampon do mycia pędzli w płynie lub łagodne mydło
  • Silikonowa nakładka do czyszczenia pędzli
  • Ściereczka do mycia
  • Ręcznik papierowy

Jak czyścić pędzle do makijażu

Ross Helen / Getty Images

Wyrzuć wszystkie pędzle, które miały kontakt z infekcjami oczu, ponieważ mogą na nich pozostać bakterie, które nie zawsze da się wypłukać.

Krok 1: Zwilż swój pędzel

Zacznij od zwilżenia szczotki (lub szczotek) pod lekkim strumieniem letniej wody. Gorąca woda może uszkodzić niektóre rodzaje włosia, więc trzymaj się temperatury, która jest ledwie ciepła. Nie muszą być mokre, wystarczy, że będą wystarczająco wilgotne, aby wytworzyć trochę piany z mydła lub szamponu.

Krok 2: Zastosuj łagodne mydło lub szampon do szczotek

Następny, stosuje twój mydło wybór. Niektórzy profesjonaliści przysięgają na zwykłe łagodne mydło (jak Dr. Bronners), podczas gdy inni kochają specjalnie opracowany szampon do szczotek. Każdy z nich się sprawdzi, choć znana i ceniona makijażystka Allison Depriestre ostrzega, że niektóre środki do czyszczenia pędzli mogą pozostawiać tłusty film na ich włóknach, więc przed zakupem dobrze się zastanów. Inną alternatywą jest delikatny szampon dla dzieci. Jeśli używasz mydła w płynie, wystarczy niewielka ilość bezpośrednio na pędzel. W przypadku mydła w płynie, wilgotną szczotkę możesz nałożyć bezpośrednio na kostkę lub blok pod wodą, aby wytworzyć pianę.

Dmytro Pokulityi / Getty Images

Krok 3: Delikatnie poruszaj szczotką

Używając grzbietu dłoni, ściereczki lub silikonowej nakładki do czyszczenia, delikatnie zakręć szczotką, aby usunąć z jej włosia resztki płynnego makijażu lub pudru. Giglio lubi używać silikonowej nakładki do czyszczenia, ponieważ jej teksturowana powierzchnia pomaga masować włókna pędzla i szybko usuwać pozostałości. Będziesz w stanie dostrzec kolor makijażu w osadach mydlanych, co będzie oznaką, że produkt został usunięty.

Krok 4: Spłucz

Kontynuuj wirowanie i płukanie pędzla, aż woda zacznie płynąć czysto. To znak, że we włosiu nie pozostał już żaden makijaż ani pozostałości.

"Uważaj, aby nie moczyć części, w której włosie jest przymocowane, lub niech pozostanie mokre, ponieważ może to poluzować klej", mówi Brice.

Krok 5: Połóż pędzle płasko do wyschnięcia

Patricia Palma / Unplash

Ściśnij włókna, aby wydobyć z nich jak najwięcej wody, zanim pozwolisz im wyschnąć. Następnie połóż je płasko na papierowym ręczniku lub czystej ściereczce. Delikatnie zmień kształt włosia i pozwól im wyschnąć na powietrzu przez noc, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Rano twoje szczotki będą bardziej miękkie, czyste, puszyste i gotowe do użycia.

11 Spoty w twój domu nawet cleaning fanatycy zapominają czyścić


__

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾