Domowe porady

Jak skutecznie usunąć plamy oleju silnikowego?

Plamy z oleju silnikowego mogą zniszczyć każdą odzież. W pewnych warunkach możliwe jest ich usunięcie, choć jest to trudne. Jak usunąć plamy oleju silnikowego z samochodu? W tym artykule dowiesz się, czego użyć!

Wszystkie oleje mają oleistą konsystencję, którą trudno usunąć z większości powierzchni. Nawet po umyciu rąk mydłem i olejem, takim jak olej słonecznikowy, ślady mogą pozostać na skórze. Tkaniny reagują jeszcze gorzej, ponieważ olej wnika w nici tkaniny i jest odporny na większość detergentów.

Plamy z oleju silnikowego mogą być prawdziwym wrogiem

Olej silnikowy to wyższa szkoła dla każdej gospodyni domowej. Jeśli ktoś w gospodarstwie domowym jest odpowiedzialny za naprawę samochodów lub innych maszyn, osoba, która musi prać ubrania, będzie miała pełne ręce roboty. Jak w przypadku każdej plamy, najlepiej usunąć ją jak najszybciej za pomocą płynu i proszku do prania. Spowoduje to mniejsze uszkodzenie tkaniny, ponieważ nie będzie miała czasu na wniknięcie i wyschnięcie. Zapoznaj się z naszym artykułem na temat usuwania plam kosmetycznych, jeśli masz plamy kosmetyczne.

Jeśli nie możesz tego zrobić natychmiast po zdarzeniu, musisz podjąć kilka ważnych kroków. Dobrym pomysłem jest prasowanie ubrań, szczególnie w miejscu, które jest poplamione. Plamy z oleju silnikowego wymagają ciepła do usunięcia. Przygotuj miskę z gorącą wodą. Przed wyjazdem zaopatrz się w pastę H&S. Jest to szczególnie przydatne w obszarach podatnych na plamy oleju. Uważamy, że ważne jest, aby mieć ją w każdym domu, zwłaszcza w domach jednorodzinnych, gdzie istnieje większe prawdopodobieństwo zabrudzenia.

Po przygotowaniu tych przedmiotów, spryskaj plamy z oleju silnikowego pastą H&S. Odczekaj 20 minut, gdy odzież jest jeszcze namoczona i dokładnie spłucz. Następnie wetrzyj oliwkę dla dzieci w dotknięty obszar. Kolejnym krokiem jest wypranie ubrań w pralce w maksymalnej temperaturze. należy również sprawdzić na etykiecie zakres dozwolonego ciepła. Chcemy jedynie usunąć plamy, a nie całkowicie zniszczyć spodnie lub koszulkę.

Warto pamiętać

Nie należy prać niczego innego, gdy plamy oleju silnikowego nadal znajdują się na ubraniach. Spowoduje to więcej uszkodzeń i plam. Ubrania należy wieszać na zewnątrz, w suchym i zacienionym miejscu. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie prania w przeciągu, aby można je było odpowiednio przewietrzyć, a pozostała wilgoć szybko wyschła.

Środki te pomogą usunąć trudne plamy, takie jak olej silnikowy. Jeśli to nie wystarczy, a plamy nie znikną, można zainwestować w wysokiej jakości odplamiacz.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾