Porządki w domu

Jak utrzymać podgrzewacz do wosku w czystości w 4 prostych krokach

Podgrzewacze do wosku są wspaniałym dodatkiem do każdego domu, dodając przytulne zapachy bez otwartego płomienia świecy. Woski są często tańszym sposobem na wypróbowanie nowych zapachów, jak również. Jednak podgrzewacze do wosku wymagają pewnej konserwacji, której nie wymagają świece - czyszczenia.

Na szczęście czyszczenie podgrzewacza do wosku nie trwa długo i jest łatwym zadaniem do wykonania w razie potrzeby. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak często należy czyścić podgrzewacz do wosku, czego będziesz potrzebować i jak utrzymać go w czystości przez dłuższy czas. W krótkim czasie będziesz mieć gotowy do użycia podgrzewacz do wosku, dzięki czemu będziesz mogła cieszyć się wszystkimi swoimi ulubionymi zapachami.

Najlepsze świece, które można kupić za mniej niż 20 dolarów

Jak często należy czyścić podgrzewacze do wosku?

Podgrzewacze do wosku powinny być czyszczone, gdy tylko wosk w nich zawarty osiągnie kres swojej żywotności. Będziesz wiedział, że tak się stało, gdy wosk w nich nie będzie już wydzielał żadnego zapachu. Dodatkowo, jeśli odstępy pomiędzy kolejnymi podgrzewaniami wosku są długie, co prowadzi do nagromadzenia się dużej ilości kurzu, należy wyczyścić podgrzewacze do wosku przed ich użyciem.

Czego będziesz potrzebować

Nie będziesz musiał używać zbyt wiele, aby wyczyścić podgrzewacz do wosku. Oto, czego będziesz potrzebować.

  • Waciki
  • Ręczniki papierowe
  • Gąbka
  • Uniwersalny środek czyszczący
  • Czyste ściereczki (najlepiej z mikrofibry)
  • Olej mineralny
  • Łyżka
  • Zamrażarka (opcjonalnie)

Krok 1: Przygotuj podgrzewacz do wosku

Zanim zaczniesz czyścić podgrzewacz do wosku, zbierz swoje zapasy i upewnij się, że podgrzewacz jest wyłączony. Podgrzewacz, który jest wciąż włączony, nie tylko tworzy większy bałagan, ale może też poparzyć ciebie. Jeśli wosk w podgrzewaczu jest jeszcze ciepły, czytaj dalej. Jeśli się schłodził i stwardniał, przejdź do kroku czwartego.

Krok 2: Usuń ciepły wosk

Jeśli wosk w podgrzewaczu jest jeszcze ciepły i ma płynną postać, umieść w nim wacik lub zgnieciony ręcznik papierowy, aby wchłonąć cały nadmiar wosku. Może być konieczne pozostawienie tego na minutę lub dłużej, aby wykonać swoją pracę. Gdy większość wosku zostanie wchłonięta, wyrzuć waciki lub ręczniki papierowe do kosza na śmieci. Nigdy nie wylewaj gorącego wosku do kanalizacji.

Krok 3: Usuń pozostałości

W podgrzewaczu prawdopodobnie pozostaną resztki wosku. Aby się ich pozbyć, weź gąbkę i uniwersalny środek czyszczący i wyszoruj pozostałości. W przypadku trudnych plam należy użyć gąbki z melaminy.

Użyj czystej ściereczki z kilkoma kroplami oleju mineralnego, aby wytrzeć wszelkie krople na zewnętrznej stronie podgrzewacza. Osusz oba obszary ściereczką z mikrofibry.

Krok 4: Usuwanie stwardniałego wosku

Jeśli Twój wosk dobiegł końca, ale jest stwardniały, masz dwie możliwości, aby go usunąć. Opcja pierwsza jest łatwiejsza, ale trwa dłużej, natomiast opcja druga jest szybsza, ale wymaga nieco więcej tłuszczu łokciowego. W przypadku łatwiejszej, ale wolniejszej opcji, umieść swój w pełni schłodzony podgrzewacz do wosku w zamrażarce na 15 minut. Lodowato zimne powietrze sprawi, że wosk skurczy się i odciągnie od boków. Po wyjęciu podgrzewacza z zamrażarki, weź łyżkę i delikatnie naciśnij na wosk z boku, aby go wyjąć.

Drugim sposobem na usunięcie stwardniałego wosku jest ponowne włączenie podgrzewacza! Pozostaw go na kilka minut, aby podgrzać spód i boki wosku, co pozwoli mu się poluzować. Następnie weź łyżkę i delikatnie zeskrob lekko rozgrzany wosk.

W przypadku obu tych metod, w razie potrzeby wyczyść pozostałości wosku, stosując metody z kroku trzeciego.

Jak utrzymać podgrzewacze do wosku w czystości na dłużej

Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i zmniejszyć częstotliwość czyszczenia podgrzewaczy do wosku, weź pod uwagę dwie rzeczy. Po pierwsze, wysokiej jakości woski dłużej zachowują trwałość w podgrzewaczach do wosku, co zmniejsza częstotliwość ich wyrzucania i czyszczenia podgrzewacza. Woski niskiej jakości mogą być tańsze, ale ich czyszczenie to większy ból głowy.

Po drugie, rozważ zakup wkładki do podgrzewacza wosku wielokrotnego użytku. Są to silikonowe wkłady, które umieszcza się na podgrzewaczu i które pozwalają po prostu wyjąć wosk po jego użyciu. Być może od czasu do czasu trzeba będzie wyczyścić wkładkę, ale będzie to znacznie rzadsze czyszczenie niż w przypadku podgrzewacza bez wkładki.

Jak wyczyścić dyfuzor do olejków eterycznych w kilku prostych krokach

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾