Aranżacja wnętrz

Czekaj, jaka jest różnica między łóżkiem podwójnym a łóżkiem typu Queen?

Łóżka występują w różnych rozmiarach. Nie jest to dla nikogo nowością, chociaż niewielu z nas może wiedzieć, co tak naprawdę oznaczają te rozmiary. Łóżka podwójne to te chude - mamy to. A łóżka królewskie to te naprawdę szerokie. Ale łóżka podwójne i łóżka queen? Wiemy, że są większe od bliźniaków i mniejsze od królów, ale na tym nasza wiedza się kończy. Gdyby ktoś poprosił nas o dokładne określenie różnicy między nimi, prawdopodobnie nie potrafilibyśmy.

Kiedy jednak do tego dochodzi, naprawdę istnieje różnica między łóżkami podwójnymi a łóżkami typu queen. W rzeczywistości jest kilka różnic. Na początek, łóżka queen są o 6 cali szersze niż łóżka podwójne. Podczas gdy łóżka podwójne mają 54 cale szerokości, łóżka queen mają 60 cali szerokości. Łóżka królowej są również o 5 cali dłuższe niż łóżka podwójne. Podczas gdy łóżka podwójne mają 75 cali długości, łóżka queen mają 80 cali długości. Może się to wydawać niedużymi liczbami, ale każdy, kto kiedykolwiek dzielił łóżko wie, jaką różnicę może zrobić 30 cali kwadratowych przestrzeni.

Potrzebujesz nowego materaca? Oto 12 najlepszych miejsc do szukania

Co to jest łóżko podwójne?

Podwójne łóżko - znane również jako pełne łóżko (tak, to ta sama rzecz) - ma 54 cale szerokości i 75 cali długości. To sprawia, że jest o 15 cali szersze niż łóżko typu twin, choć oba są tej samej długości.

Ponieważ łóżka podwójne są szersze niż podwójne, wiele osób uważa, że są one odpowiednie dla par. Ale zróbmy tu małą matematykę. Łóżko podwójne ma 39 cali szerokości. Oznacza to, że kiedy wczołgasz się do podwójnego łóżka, masz 39 cali do poruszania się - i nawet to może czasami wydawać się trochę ciasne. Łóżko podwójne ma 54 cale szerokości. Jeśli więc wczołgasz się do niego we dwoje, otrzymasz tylko 27 cali przestrzeni osobistej dla każdego z nich. To o 12 cali mniej niż w bliźniaku. Więc jeśli kiedykolwiek lamentowałeś, że bliźniak jest za mały, możesz chcieć przemyśleć dzielenie podwójnego łóżka z partnerem.

Niemniej jednak, podwójne łóżka są świetne, jeśli latasz samotnie. Ponieważ łóżko podwójne jest o 15 cali szersze niż podwójne, będziesz miał dużo miejsca, aby się w nim przewrócić i wygodnie ułożyć. Jedyny minus? Ponieważ łóżka podwójne mają tylko 75 cali długości, mogą być za krótkie dla osób szczególnie wysokich.

Czym jest łóżko typu Queen?

Łóżko typu queen ma 80 cali długości i 60 cali szerokości. To sprawia, że jest o 6 cali szersze niż łóżko podwójne i 21 cali szersze niż łóżko podwójne. Łóżka typu queen są również o 5 cali dłuższe niż łóżka podwójne i łóżka typu twin. Więc z łóżkiem queen, nie tylko zyskujesz szerokość - zyskujesz również długość.

Łóżka typu Queen mogą wydawać się niewiele większe od łóżek podwójnych. Ale jeśli chodzi o sen, odrobina dodatkowej przestrzeni może okazać się bardzo przydatna. Jeśli dzielisz łóżko królewskie z partnerem, każdy z was zyska 30 cali przestrzeni osobistej. To wciąż mniej niż w podwójnym łóżku. Ale jest to więcej niż w podwójnym łóżku. Plus, dodatkowe 5 cali długości może zrobić różnicę - zwłaszcza jeśli jeden z was jest wysoki.

Oczywiście dodatkowa przestrzeń, jaką zapewnia łóżko queen jest naprawdę luksusowa, jeśli jesteś sam. Szerokość 60 cali daje mnóstwo miejsca do poruszania się. A jeśli jesteś wysoki, 80-calowa długość jest tak dobra, jak to tylko możliwe. Jasne, możesz wydać pieniądze na łóżko typu California king - które ma 84 cale długości. Ale nawet jeśli sprężysz się na łóżko królewskie, dostaniesz tylko 80 cali długości. (Łóżka królewskie są o 16 cali szersze niż łóżka queen, ale nie są dłuższe).

11 ekologicznych materacy, które pomogą Ci się wyspać.

Łóżko podwójne vs. łóżko królowej

Do tej pory udało nam się odpowiedzieć na jedno z Twoich pytań: Jaka jest różnica między łóżkiem podwójnym a łóżkiem typu queen? I reasumując, odpowiedź brzmi: Łóżka Queen są o 6 cali szersze i 5 cali dłuższe niż łóżka podwójne.

Ale nie odpowiedzieliśmy na Twoje bardziej palące pytanie: Które łóżko powinienem kupić?

Łóżka podwójne są świetne, jeśli planujesz spać sam. Dadzą Ci dużo miejsca do poruszania się, nie zajmując przy tym zbyt wiele miejsca w Twojej sypialni. Dodatkowo, ponieważ mniejsze prześcieradła są zazwyczaj tańsze niż większe, zaoszczędzisz trochę pieniędzy na pościeli.

Ale jeśli planujesz spać z partnerem - lub jeśli jesteś wysoki - możesz być lepszy z łóżkiem queen. Dodatkowa szerokość da Tobie i Twojemu partnerowi więcej miejsca, aby było Ci wygodnie, a dodatkowa długość sprawi, że Twoje stopy nie będą spływały z końca łóżka. Jasne, będziesz musiał poświęcić więcej miejsca w sypialni i prawdopodobnie skończysz wydając więcej na pościel. Ale dobry sen jest ważniejszy niż kupowanie.

Ulepsz poziom komfortu swojego łóżka - bez kupowania całego nowego materaca

Szybkie podsumowanie rozmiarów łóżek

Oczywiście podwójne łóżka i łóżka queen nie są jedynymi opcjami w ofercie. Aby ułatwić ci zrozumienie różnic między wszystkimi łóżkami, zaokrągliliśmy szybki przewodnik po rozmiarach łóżek, do którego możesz się zwrócić za każdym razem, gdy potrzebujesz odświeżenia.

  • Łóżka podwójne: 39 cali szerokości, 75 cali długości Bardzo długie łóżka bliźniacze: 35 cali szerokości, 80 cali długości Łóżka podwójne/pełne: 54 cale szerokości, 75 cali długości Łóżko typu Queen: 60 cali szerokości, 80 cali długości Łóżka królewskie: 76 cali szerokości, 80 cali długości Łóżka typu California King: 72 cale szerokości, 85 cali długości

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾