Domowe porady

Jak pozbyć się moli za pomocą domowych sposobów?

Sięgasz po swój ulubiony sweter. Piękna wełniana tkanina doskonale uzupełni twój dzisiejszy strój. Zakładasz go i widzisz kilka małych dziurek. Skąd się wzięły? Jeśli nie podarłeś swojego ulubionego swetra, mogą to być mole. Czy nie chciałbyś trzymać swoich ubrań nieuszkodzonych w szafie, gdy tam leżą? Jesteśmy gotowi na wojnę z tymi szkodnikami. Dowiedz się, jak pozbyć się moli odzieżowych.

Spis treści

 • Skąd pochodzą mole odzieżowe
 • Jak pozbyć się moli odzieżowych?
 • Uratuj swoje ubrania
 • Domowe sposoby na mole odzieżowe o zapachu lawendy
 • Szok cytrusowy
 • Jak pozbyć się moli odzieżowych w mieszkaniu? Oczywiście za pomocą kasztanów!
 • Urozmaić swoją szafę
  • Na koniec krótkie podsumowanie:

Skąd się biorą mole odzieżowe

Być może przyniosłeś mole do domu z zakupów lub używanego fotela, który kupiłeś w okazyjnej cenie. Mole mogły również przedostać się do Twojego domu z zewnątrz. Mogłeś zostać zainfekowany przez owada, który przyleciał od sąsiada, jeśli mieszkasz w bloku. Mole odzieżowe mogą dostać się do naszych mieszkań przez klatkę schodową lub szyb wentylacyjny, a nawet przez otwarte okno lub drzwi. Znajdowaliśmy je również w szafkach z żywnością. Napisaliśmy jednak artykuł o tym, jak pozbyć się moli spożywczych. Sposobów na walkę z molami odzieżowymi jest wiele, a problem jest powszechny. Ważne jest, aby najpierw dowiedzieć się z jakim problemem mamy do czynienia.

Poznaj swojego wroga, czyli jak szybko pozbyć się moli ubraniowych

Larwy moli odzieżowych są najbardziej niebezpieczne dla ubrań. Samice moli odzieżowych składają jaja wielkości około 1 mm. Z tego powodu są one trudne do wykrycia. Larwa mola potrzebuje około miesiąca, aby stać się dorosłym osobnikiem. Wszystko zależy od warunków, w jakich się rozwija. Złote owady latające nie stanowią już jednak zagrożenia dla odzieży. Dorosłe osobniki mają za zadanie jedynie rozmnażać się i składać jaja. Gdy już pojawią się w Twojej szafie, trudno je wyeliminować. Wiesz już, kto jest twoim wrogiem. Możliwe jest zwycięstwo pomimo trudności w walce z nim. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci pozbyć się moli odzieżowych.

Na ratunek ubraniom

Aby zwalczyć mole odzieżowe, należy najpierw przewietrzyć szafę. Następnie należy ocenić uszkodzenia. Ubrania zaatakowane przez mole należy prać w wysokich temperaturach. Ciepło i zimno to skrajności, których mole nie lubią. Po odkurzeniu dywanów warto nie trzymać worka. Jeśli chcemy wiedzieć, jak pozbyć się moli odzieżowych, nie powinniśmy przechowywać larw moli w worku odkurzacza. Ważne jest również, aby ocenić wszystkie materiały wokół domu. Meble tapicerowane i pościel, a także zasłony są idealnym pożywieniem dla moli. Jedwabne koszule i poduszki wypełnione pierzem nie stanowią problemu dla moli.

Domowe sposoby na pozbycie się moli ubraniowych. Zapach lawendy.

Bitwa jest gotowa do rozpoczęcia. Nadszedł czas na ciężką broń domową. Lawenda to dobrze znany sposób na pozbycie się moli ubraniowych. Intensywny zapach tej rośliny odstrasza naszych wrogów. Umieść trochę suszonej lawendy w woreczku z materiału i umieść go w szafie.

Szok cytrusowy

Cytryna to kolejny sposób na pozbycie się moli. Owoce cytrusowe mają silny zapach, który przyciąga mole. Podobnie jak w przypadku lawendy, umieść skórkę cytryny w płóciennym woreczku. Następnie poczekaj, aż mole opuszczą szafę.

Jak pozbyć się moli ubraniowych w mieszkaniu? Oczywiście za pomocą kasztanów!

Zbieracze kasztanów mają dobrą wiadomość. Kasztany mogą być również wykorzystywane do eliminacji moli odzieżowych. Resztki z ostatnich zbiorów można wykorzystać do wypchania szafy.

Urozmaić swoją szafę

Jeśli masz w domu goździki, liście mięty lub liście laurowe, to masz 3 inne sposoby na pozbycie się moli. Owady te nie przepadają za silnymi zapachami. Te przyprawy i zioła mogą być używane do ich odstraszania.

Na koniec krótkie podsumowanie:

 • Larwy są najbardziej niebezpiecznymi szkodnikami.
 • Ubrania zaatakowane przez mole należy wyprać
 • Wywietrz szafę,
 • odkurzyć, a następnie wyrzucić worek
 • mole nie lubią intensywnych zapachów (lawenda, cytryna, przyprawy, zioła).

Mamy nadzieję, że znasz już najlepsze sposoby na pozbycie się moli odzieżowych. Pomogą Ci w tym metody opisane poniżej. Życzymy powodzenia w walce z niszczycielami ubrań.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾