Porządki w domu

Jak wyczyścić dyfuzor olejków eterycznych w kilku prostych krokach

Chociaż możesz kochać swój dyfuzor olejków eterycznych i uspokajające korzyści aromaterapii przynosi do domu, nikt nie kocha pozostałości budować. Nikt nie kocha stagnacji, pleśń wody albo. Utrzymanie dyfuzora w tip-top kształcie wymaga czyszczenia go po każdym użyciu, a bardziej dokładne czyszczenie co najmniej raz w miesiącu. Nie martw się - oba rodzaje czyszczenia są szybkie i łatwe.

Z pomocą Cindy Maricle, ekspert aromaterapii, mamy podzielone krok po kroku wskazówki, jak wyczyścić dyfuzor olejków eterycznych.

Poznaj eksperta

Cindy Maricle jest ekspertem od aromaterapii, edukatorem i liderem wyższego szczebla w Young Living Essential Oils.

Po pierwsze, istnieją dwa rodzaje dyfuzorów olejków eterycznych, aby wiedzieć: dyfuzory ultradźwiękowe i dyfuzory atomizacji. "Dyfuzory ultradźwiękowe mają zbiornik wody i płytę ultradźwiękową, które są narażone na działanie wody i olejków eterycznych" - mówi Maricle, który osobiście używa olejków eterycznych i uczy warsztatów z nimi od 2006 roku. "Dyfuzory atomizujące mogą mieć szklany nebulizator lub plastikową rurkę, która jest bezpośrednio narażona na działanie olejków bez wody".

Ponieważ oba dyfuzory są różne, każdy typ ma swoje własne potrzeby w zakresie czyszczenia. Ale dlaczego dyfuzory olejków eterycznych muszą być czyszczone w każdym razie? Okazuje się, że wiele powodów.

"Dyfuzory mają różne elementy, które mogą ulec przedwczesnej degradacji, jeśli nie są prawidłowo utrzymywane" - mówi Maricle. "Narażenie na wodę z kranu może powodować mineralny osad, narażenie na olejki eteryczne, jeśli pozostawione na powierzchniach może powodować gumiasty nagromadzenie pozostałości, lub pozostałe olejki eteryczne mogą mieszać się z następnym olejem, powodując zmiany w aromacie i składnikach".

Ostatecznie, jeśli nie podjąć właściwą opiekę w czyszczeniu dyfuzora regularnie, jesteś prawdopodobnie narażając jego żywotność.

Te 6 dyfuzorów zapachowych sprawi, że Twój dom będzie pachniał fantastycznie

Jak często należy czyścić dyfuzor olejków eterycznych?

Idealnie byłoby dać dyfuzor szybkie czyszczenie - płukanie z czystą wodą, a następnie suszenie z miękką ściereczką - po każdym użyciu, Maricle mówi (i to jest szczególnie ważne, jeśli jesteś przełączanie olejów). Nie chcesz, aby woda pozostała w zbiorniku przez dłuższy czas, ponieważ może to spowodować pleśń i pleśń rosnąć w stagnacji wody i pozostałości oleju do tworzenia na powierzchni.

W zależności od tego, jak często używasz dyfuzora, bardziej dokładne czyszczenie jest konieczne raz lub dwa razy w miesiącu. Głębokie czyszczenie usunąć kurz i pozostałości nagromadzenie, które wpływa na to, jak dobrze dyfuzor działa.

Jak jesteś po wskazówkach poniżej, pamiętaj, aby nigdy nie zanurzyć dyfuzor w wodzie, robi to może uszkodzić wewnętrzne elementy.

Każda marka dyfuzorów może mieć nieco inne potrzeby czyszczenia, więc postępuj zgodnie z instrukcjami producenta dla konkretnych instrukcji. Going rogue może ryzykować unieważnienie gwarancji, jeśli masz jeden. Zgubiłeś instrukcję obsługi? Sprawdź stronę internetową producenta lub zadzwoń do jego działu obsługi klienta.

melis82 / Getty Images

Rzeczy, których będziesz potrzebować:

 • Instrukcje producenta
 • Bawełniane waciki
 • Miękka ściereczka (najlepiej bawełniana)
 • Biały ocet destylowany
 • Alkohol do nacierania (izopropylowy)
 • Czysta woda filtrowana

Jak wyczyścić dyfuzor ultradźwiękowy po każdym użyciu

 1. Wyłącz i odłącz dyfuzor.
 2. Wypełnij zbiornik wody do połowy linii napełnienia z wody filtrowanej.
 3. Uruchomić przez dwa do pięciu minut.
 4. Opróżnić zbiornik i wytrzeć miękką szmatką.
 5. Wyczyść płytę ultradźwiękową z wacikiem zanurzonym w rubbing (izopropyl) alkoholu, aby usunąć wszelkie nagromadzenie olejku eterycznego.
 6. Opłucz zbiornik wodą, a następnie wytrzyj i osusz miękką ściereczką.

Jak wyczyścić dyfuzor Atomizing po każdym użyciu

 1. Wyłącz i odłącz dyfuzor.
 2. Zanurz wacik w alkoholu, a następnie oczyścić wszystkie obszary dyfuzora.

Jak głęboko oczyścić dyfuzor ultradźwiękowy

 1. Wypełnij zbiornik wody do połowy z czystą wodą, a następnie dodać do 10 kropli destylowanego białego octu.
 2. Uruchomić przez kilka minut.
 3. Spuścić dyfuzor i oczyścić dokładnie z wacikiem zanurzonym w occie.
 4. Przepłukać czystą wodą.
 5. Opróżnij dyfuzor, a następnie wytrzyj i osusz miękką szmatką.

Jak głęboko oczyścić dyfuzor Atomizing

 1. Dodaj 25 do 30 kropli alkoholu do szklanego zbiornika, mieszając, aby pokryć całą powierzchnię wewnętrzną.
 2. Rozpyl alkohol przez 5 do 10 minut, aby wyczyścić wszystkie wewnętrzne kanały.
 3. W przypadku widocznych osadów, namoczyć przewody i/lub szklany nebulizator w alkoholu przez kilka godzin lub nawet przez noc.
 4. Spłukać świeżym alkoholem i przetrzeć wacikiem wszelkie dostępne powierzchnie.
16 cudownie pachnących roślin w pomieszczeniach, które sprawią, że twój dom będzie pachniał wspaniale

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾