Domowe porady

Jak uporządkować swój garaż?

Garaż to w teorii bezpieczne miejsce do parkowania samochodu i innych pojazdów. W rzeczywistości jednak garaże to często złomowisko z "wyrostkami" i innymi przedmiotami, których nie możemy się pozbyć. Dlatego tak trudno jest utrzymać porządek w garażu. Czas powiedzieć dość i przestać odkładać to zadanie na później. Pozbądźmy się wszystkich gratów w naszym garażu!

Spis treści.

 • Porządkowanie garażu zaczyna się od planowania
 • Porządki w garażu wymagają segregacji
 • Pomysły na porządki w garażu: Spakuj, Sprzedaj, Oddaj, Wyrzuć
 • Jak zaprowadzić porządek w garażu? Metody przechowywania
 • Jak uporządkować przedmioty w garażu.

Porządkowanie garażu zaczyna się od planowania

Trzeba mieć świadomość, że im dłużej mieszka się w domu z garażami, tym więcej czasu zajmuje ich uporządkowanie. Przedmioty w tym pomieszczeniu wydają się jak grzyby po deszczu i z każdym rokiem się mnożą. Uporządkowanie garażu może zająć kilka dni, więc nie spodziewaj się, że uda Ci się to naprawić w ciągu kilku godzin. Motywowanie się do sprzątania garażu zachęci Cię do podjęcia tego żmudnego zadania. Zabierz się do pracy, robiąc sobie ulubioną filiżankę kawy!

Przygotuj swoje sprzątanie na słoneczny dzień. Wynieś swój samochód i wszelkie inne przedmioty z pomieszczenia. Łatwiej będzie sprzątać, jeśli więcej rzeczy będziesz mieć na zewnątrz. Nie warto ograniczać wysiłku do zwykłego układania przedmiotów na półkach. Najlepiej jest dokładnie wyczyścić garaż. Czystość garażu powinna równać się z porządkiem.

Sprawdź, jak zrobić porządek w szafie: https://czysty-zysk.com/porzadki-w-szafie-na-pewno-robisz-to-zle/

Porządek w garażu wymaga segregacji

Dlaczego sprzątanie garażu jest tak trudne? Niechętnie sprzątamy to pomieszczenie, ponieważ wiemy, jak wiele rzeczy zgromadziliśmy. Dużo częściej garażujemy nasze samochody niż je garażujemy.

 • Akcesoria i wyposażenie do ogrodu
 • narzędzia,
 • Akcesoria do czyszczenia
 • sprzęt sportowy,
 • Odzież sezonowa zapakowana w pudełka
 • Zabawki i akcesoria dla dzieci
 • dokumenty, książki, podręczniki,
 • Konserwy i wiele innych przedmiotów

Wszystkie te rzeczy powinny znaleźć swoje docelowe miejsce. Jednak z powodu braku piwnicy, spiżarni czy strychu trafiają do garażu. Jeśli naprawdę ich potrzebujemy i nie mamy lepszego miejsca do przechowywania w innym miejscu, możemy je tam zostawić. W większości przypadków, . Jednak, aby zachować porządek w garażu, będzie trzeba je odpowiednio posegregować. Jak się za to zabrać?

Sprawdź, jak zrobić porządek w piwnicy: https://czysty-zysk.com/porzadek-w-piwnicy/

Pomysły na porządki w garażu: Spakuj, Sprzedaj, Oddaj, Wyrzuć

Tylko jeśli skrupulatnie i bez oporów przejdziemy przez wszystko, co przechowujemy w garażu, zaprowadzimy w nim porządek. Zadajmy sobie pytanie, czy naprawdę potrzebujemy w domu starej wanny, dziecięcego łóżeczka, podręczników szkolnych czy zeszytów z notatkami. Stosuj się do tych zasad, aby segmentować:

 1. Pozbądź się zepsutych lub zniszczonych przedmiotów.
 2. Oddaj, sprzedaj lub wyrzuć wszystko, co nie jest potrzebne.
 3. Oczyść, spakuj, zabezpiecz i oznacz niezbędne przedmioty. Następnie znajdź miejsce do ich przechowywania (szafy, skrzynie, półki, pudła itp.).

Jak utrzymać czystość w kuchni sowy? Zobacz proste metody: https://czysty-zysk.com/porzadek-w-kuchni-jak-utrzymac-porzadek-w-kuchni/.

Jak zorganizować garaż Sposoby na przechowywanie

Łatwiej będzie zorganizować wszystko w garażu, jeśli pozbędziemy się co najwyżej części z nich. Zanim przystąpimy do sprzątania, musimy przygotować do tego przestrzeń. Im więcej rzeczy umieścisz na ścianach, tym mniejsza ona będzie. Najlepsze rozwiązania w zakresie organizacji garażu to takie, które pozwalają na funkcjonalne przechowywanie. Łatwiej jest utrzymać porządek i czystość później, jeśli wszystko ma swoje miejsce. Jakie inne przydatne przedmioty są tam? Co może być użyteczne? Regał, który posiada kosze, może zająć nawet całą ścianę. Będzie to zatem świetne wykorzystanie przestrzeni.

Jak zrobić porządek w garażu - Jak ułożyć przedmioty?

Jeśli dobrze zorganizujemy wszystkie przedmioty, które trzymamy w garażu, utrzymamy w nim porządek przez długi czas. W tym przypadku warto trzymać się zasady użyteczności. Ważne jest, aby na górze znajdowało się to, z czego najczęściej korzystamy. Dzięki temu nie będziemy musieli "przekopywać się" przez tony innych przedmiotów, aby znaleźć to, czego potrzebujemy. Dobrym pomysłem jest również dostosowanie swojego systemu przechowywania do pory roku. Zimą trzymajmy łopatę do śniegu blisko naszych domów, a latem kosiarkę i inne akcesoria ogrodnicze bliżej naszych domów. Aby mieć pewność szybkiego i łatwego dostępu, warto powiesić narzędzia na ścianie za pomocą specjalnej tablicy. Pamiętaj, że porządek w garażu jest tak samo ważny jak w każdym innym pomieszczeniu. Wszystkie przedmioty muszą mieć swoje miejsce i po użyciu muszą do niego wrócić. Ustal sobie harmonogram sprzątania, jeśli sprzątanie sprawia Ci trudność. Regularne sprzątanie pomoże Ci utrzymać pokój w czystości.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾