Domowe porady

Jak dbać o panele podłogowe

Polskie panele podłogowe to najpopularniejszy materiał wykończeniowy. Są łatwe w użyciu i prezentują elegancki wygląd. Aby zachować ich piękno przez długi czas, warto dowiedzieć się, jak pielęgnować panele podłogowe.

Spis treści.

  • Jak dbać o panele podłogowe
    • Systematyczność w pierwszej kolejności
    • Jakie są najlepsze narzędzia do czyszczenia paneli?
    • Jaki płyn jest najlepszy do paneli?
    • Co z polerowaniem?

Jak dbać o panele podłogowe?

Systematyczność na pierwszym miejscu

Piękna podłoga przetrwa wiele lat, jeśli będzie dobrze pielęgnowana poprzez regularne czyszczenie paneli z kurzu, piasku i innych zabrudzeń. Należy o to zadbać, ponieważ większe drobinki piasku mogą porysować warstwę ochronną podłogi. Przez to podłoga może stracić swój urok, a także może się kurczyć pod wpływem wilgoci.

Czego używać do czyszczenia paneli?

Po pierwsze, użyj miotły, która ma delikatne włosie. Dzięki temu unikniesz zarysowania delikatnych podłóg.
Do czyszczenia podłogi należy użyć wilgotnego mopa lub ściereczek z mikrofibry. Nie należy nadmiernie podlewać podłogi, ponieważ może to spowodować uszkodzenie struktury paneli.

Jaki płyn stosuje się do paneli?

Do czyszczenia paneli wystarczy sama woda. Raz na dwa tygodnie możesz użyć konkretnych środków czyszczących. Jest to wystarczające. Można też używać środków czyszczących dobrze dobranych do rodzaju podłogi, co pozytywnie wpłynie na jej wygląd. Jest to szczególnie ważne w przypadku paneli laminowanych, ponieważ mają one działanie antystatyczne i powierzchnia nie będzie się elektryzować.

A co z połyskiem?

Panele są porowate i jeśli dostanie się do nich brud, nie odzyskają swojego blasku. Dobrym pomysłem są specjalne preparaty nabłyszczające z polimerami w składzie. Preparaty te potrafią wniknąć w te otwory i stworzyć jednolitą powierzchnię. Taka warstwa zapewnia ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Znajdziesz też produkty samorozpuszczalne do tego typu. Łatwiej jest wyczyścić podłogę raz a dobrze, a do tego oszczędza się czas.

Jak widać, utrzymanie paneli nie jest trudne ani kłopotliwe. Warto pamiętać o tych rzeczach, aby móc mieć piękną, elegancką podłogę przez wiele lat.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾