Domowe porady

Porządek w piwnicy: Jak ją zorganizować

Piwnice są często zagracone i zapomniane. Porządek w piwnicy może wydawać się niemożliwy, ponieważ przynosimy rzeczy, o których po chwili zapominamy. To nieprawda! W artykule wyjaśniamy, jak zorganizować piwnicę w bloku w sposób zarówno praktyczny, jak i przemyślany.

Spis treści

  • Od czego zacząć?
  • Porządek w piwnicy: segregacja
  • Znajdź miejsce na wszystko w piwnicy

Od czego zacząć?

Najlepszym sposobem na uporządkowanie piwnicy jest wyniesienie wszystkiego na zewnątrz. Proces ten można przeprowadzić etapami, w zależności od wielkości piwnicy, siły i czasu. Piwnicę należy dokładnie wyczyścić. W razie potrzeby usunąć wszelkie ślady pleśni, grzybów i wilgoci. Zabezpieczyć powierzchnię, a następnie przemalować. należy sprawdzić i ewentualnie wymienić, aby zapewnić, że piwnica jest dobrze zabezpieczona przed włamywaczami.

Organizacja jest kluczem do sukcesu w dłuższej perspektywie. Rozważ zainwestowanie w półki, haczyki i przezroczyste pudełka do przechowywania przedmiotów. Piwnica może również służyć wielu innym celom. Jeśli na przykład planujesz wykorzystać ją jako warsztat, będziesz musiał dostosować przestrzeń do swoich potrzeb i wziąć to pod uwagę podczas aranżacji przestrzeni.

Segregacja w piwnicy

Warto wiedzieć, że najtrudniejszą częścią porządkowania jest segregacja i pozbywanie się starych rzeczy. Warto włożyć w to wysiłek, aby uzyskać dobry wynik.

  1. Podziel przedmioty na kategorie (meble i lampy, stare ubrania i buty, materiały wykończeniowe i remontowe, zabawki i przetwory, sezonowy sprzęt sportowy czy ozdoby świąteczne). Ułatwi to organizację i pozwoli zorientować się, co gdzie się znajduje.
  2. Wszystkie rzeczy, które nie mogą być ponownie wykorzystane, powinny być przechowywane w jednym miejscu. Stare gazety, zniszczone ubrania, stare konserwy i farby, a także przeterminowane gazety i sprzęt elektroniczny są bezużyteczne. Lepiej je po prostu wyrzucić bez większego zastanowienia. Stary sprzęt AGD należy oddać do specjalnego punktu zbiórki odpadów elektronicznych.
  3. Możemy oddać lub sprzedać przedmioty, które nadal są w dobrym stanie, ale nie są nam już potrzebne. Możemy sprawdzić, czy lokalne sklepy z używaną odzieżą przyjmują ubrania lub (jeśli są w dobrym stanie) przekazać je fundacji, która pomaga bezdomnym i potrzebującym.

Porządkowanie piwnicy - znajdź miejsce dla każdej rzeczy

Najtrudniejszą częścią procesu jest oddzielenie przedmiotów, które nagromadziły się z biegiem czasu. Po zakończeniu sortowania należy zaplanować układ przestrzeni, aby uniknąć jej ponownego zagracenia. Zanim zaczniesz, powinieneś pomyśleć o przedmiotach, które nadal posiadasz i o tym, jak planujesz je przechowywać. Prosty i przejrzysty układ ułatwi zapamiętanie, co znajduje się w piwnicy. Dobrym pomysłem jest również przechowywanie przedmiotów razem, takich jak ubrania, narzędzia i zaprawy. Możemy potencjalnie skrócić czas potrzebny na znalezienie potrzebnego przedmiotu. Poniżej znajdują się najlepsze opcje przechowywania:

  • przezroczyste plastikowe pudełka na przykład na ubrania, tekstylia, książki lub porcelanę (to rozwiązanie pozwala zobaczyć zawartość pudełka bez otwierania go),
  • Pudełka i segregatory są trwałe i mogą pomieścić ciężkie narzędzia, urządzenia elektryczne i inne przedmioty, które są podatne na uszkodzenia. ),
  • stojaki są idealne do przechowywania wina i moździerzy, ponieważ na stojakach można łatwo uzyskać do nich dostęp.
  • Haczyki i wieszaki pozwolą zaoszczędzić miejsce, maksymalizując przestrzeń na ścianie. Można na nich powiesić zapasowe rowery, wąż ogrodowy i inne przedmioty, które trudno przechowywać w innym miejscu.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾