Porządki w domu

Jak czyścić krzesła tapicerowane w 6 prostych krokach

Krzesła tapicerowane mogą dodać elegancji i charakteru każdej przestrzeni, ale mogą wydawać się niezłą zagadką do wyczyszczenia. W końcu nie można ich po prostu wrzucić do prania. Ale utrzymanie krzeseł tapicerowanych w czystości nie musi być wyzwaniem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak je czyścić, czego będziesz potrzebować i jak utrzymać krzesła tapicerowane w czystości na dłużej.

Jak często należy czyścić krzesła tapicerowane?

Najlepszy czas na czyszczenie krzeseł tapicerowanych zależy od ich użytkowania i stanu. Jeśli krzesła są używane codziennie i po kilku miesiącach zaczynają wyglądać nieco gorzej, należy je czyścić sezonowo. Jeśli są rzadko używane, czyść je co roku, aby utrzymać kurz i zachować je w dobrym stanie.

7 najlepszych małych krzesełek do sypialni

Czego będziesz potrzebować

Oto, co musisz mieć pod ręką, aby wyczyścić swoje tapicerowane krzesła.

  • Odkurzacz z końcówką do tapicerki lub szczotką
  • Ciepła woda
  • Delikatny płyn do mycia naczyń lub prania
  • Czyste ściereczki
  • Nadtlenek wodoru (3%), biały ocet lub kupiony w sklepie środek do usuwania plam
  • Szczotka z miękkim włosiem
  • Myjka parowa (opcjonalnie)
  • Wentylatory

Krok 1: Odkurzanie

Pierwszym krokiem w czyszczeniu krzeseł tapicerowanych jest ich odkurzenie. Pozwoli to na usunięcie powierzchniowego brudu i zanieczyszczeń oraz pomoże poluzować bardziej przylegające plamy. Do odkurzania użyj nasadki do tapicerki. Jeśli Twój odkurzacz nie ma takiej przystawki, użyj przystawki szczotkowej. Używając małych, delikatnych ruchów, omiataj odkurzaczem tapicerkę, aby wyczyścić i podnieść włosy, okruchy i inne zanieczyszczenia, pracując od góry krzesła do dołu.

dazey den

Krok 2: Robi twój cleaning rozwiązanie

Następnie, zbierz resztę swoich materiałów czyszczących - czas zrobić trochę mydła. Dostaje dużą miskę bardzo ciepłej wody (tak ciepłej, jak można bezpiecznie obsługiwać), i dodaje w łyżeczce łagodnego prania lub detergentu do naczyń. Wymieszaj te dwie rzeczy razem, aż będziesz miał błotniste combo.

Krok 3: Czyszczenie punktowe

Teraz nadszedł czas, aby pracować na uzyskanie wszelkich trudnych plam z. Aby wyczyścić plamę, możesz użyć kupionego w sklepie środka do usuwania plam lub możesz zrobić swój własny z 3% nadtlenkiem wodoru lub białym octem. Tak czy inaczej, zanurzamy czystą szmatkę w odplamiaczu i delikatnie wklepujemy w plamę, zanim pozwolimy jej usiąść na 10 minut. Podczas gdy ono pracuje swój plamę-removing magię, rusza dalej następny krok.

thomas guy interiors

Krok 4: Wyczyść swoje krzesła

Zanurz kolejną czystą szmatkę w mieszaninie mydła, którą zrobiłeś wcześniej i wykręć nadmiar płynu. Następnie użyj ściereczki, aby delikatnie zwilżyć całą tapicerowaną powierzchnię krzesła, uważając, aby powierzchnia była wystarczająco wilgotna, ale nie nasycona wodą. Zanurz szmatkę z powrotem w mieszance mydlanej w razie potrzeby, aby dodać więcej roztworu czyszczącego.

O wiele łatwiej jest wyczyścić całą powierzchnię krzesła niż tylko część, ponieważ czyszczenie częściowe może pozostawić plamy z wody lub mydła. Ale jeśli musisz wyczyścić tylko część tapicerki, spróbuj "wyblaknąć" mokrą tapicerkę.

Krok 5: Szoruj i paruj

Następnie chwyć za szczotkę z miękkim włosiem i bardzo delikatnie wmasuj mieszaninę mydła w tapicerkę. Szoruj w małych kółkach, pracując od góry do dołu kawałka.

Jeśli masz czyściciel parowy, teraz jest czas, aby go użyć. Para czyści krzesło od góry do dołu, używa małego, criss-crossed pociągnięcia pędzla.

Krok 6: Spłucz i wysusz

Aby zakończyć czyszczenie krzeseł tapicerowanych, zanurz czystą szmatkę w ciepłej wodzie i wykręcaj ją, aż będzie tylko wilgotna. Następnie przetrzyj wilgotną ściereczką całą tapicerowaną powierzchnię, powtarzając w razie potrzeby z dodatkowymi czystymi ściereczkami, aż tapicerka będzie wolna od błota.

Na koniec pozwól tapicerce wyschnąć w ciągu dnia lub przez noc. Najlepszym sposobem na to jest umieszczenie krzesła w pokoju z otwartymi oknami i wentylatorami skierowanymi na meble. Zapewni to dużą ilość poprzecznej bryzy, która pomoże krzesłu równomiernie wyschnąć. Nie masz zbyt wiele miejsca? Możesz również umieścić tapicerowane krzesło w zacienionym miejscu na zewnątrz na kilka godzin, aby również wyschło.

jk interior living

Jak utrzymać tapicerowane krzesła dłużej w czystości

Istnieją dwie kluczowe rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać tapicerowane krzesła w czystości dłużej. Pierwszą z nich jest natychmiastowe leczenie wszelkich plam, które pojawiają się w miarę ich powstawania, a nie pozostawianie ich na miejscu i wsiąkanie. Drugą jest zastosowanie impregnatu chroniącego przed plamami na krzesłach, aby zapewnić dalszą ochronę przed rozlaniem i brudem.

Jak wyczyścić aksamit w 5 prostych krokach

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾