Domowe porady

Jak przepchnąć rury - domowe sposoby na odetkanie rur

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push();

Odetkanie rur wbrew pozorom nie musi być trudne. Można to zrobić również samodzielnie, co jest możliwe z pomocą narzędzi znajdujących się w niemal każdym gospodarstwie domowym. Jak przepchnąć rury przez zator? Zwrócimy uwagę na kilka sprawdzonych i przydatnych metod.

Spis treści.

W jaki sposób rury się zatykają? Jak odetkać rury za pomocą sody oczyszczonej Odetkanie rur za pomocą sody oczyszczonej i soli Jak zidentyfikować zatkane rury Odetkanie rur w domu - co powoduje?

Jak mogą zatkać się rury?

Odblokowanie rur może na pierwszy rzut oka wydawać się proste, ale może stać się problemem, gdy przez odpływy do kanalizacji dostaną się inne rzeczy. Należą do nich resztki jedzenia i włosy, ale także inne podobne materie. Dzieje się tak dlatego, że możemy wrzucać do odpływu wiele rzeczy, które nie powinny. Takich sytuacji trudno jest uniknąć. Rura może się zatkać, gdy znajdzie się w niej wiele przedmiotów. Spowoduje to, że cały system kanalizacyjny przestanie funkcjonować prawidłowo. W takiej sytuacji konieczne jest szybkie rozwiązanie problemu. Na tym etapie bardzo pomocne mogą okazać się domowe sposoby. Jeśli zawiodą, warto poszukać profesjonalnej pomocy.

Dowiedz się, jak odetkać zlew.

Jak przepchnąć rury za pomocą sody oczyszczonej

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na odetkanie rur jest ocet i soda oczyszczona. Jest to świetny sposób na odetkanie rur, które są bardzo zatkane. Jest prosty, niedrogi i nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Aby odetkać rury za pomocą octu i sody oczyszczonej, ważne jest, aby upewnić się, że nie są one zatkane organicznymi pozostałościami, takimi jak włosy, jedzenie lub materia organiczna.

Do zatkanego odpływu należy wsypać około pół łyżeczki sody oczyszczonej. Następnie pół łyżeczki octu. Możesz zmieniać ilość składników, ale ważne jest, aby zachować proporcje 1:1. Po wlaniu składników zamknij syfon i pozostaw na pół godziny. Takie połączenie spowoduje reakcję, która trwale rozpuści i wyeliminuje wszelkie nagromadzone pozostałości. Następnie wlej do odpływu litr wrzącej wody. To jest to. W ten sposób można trwale usunąć niedrożności rur. Połączenie tych produktów może zmniejszyć tłuste nagromadzenie wewnątrz rury i nieprzyjemny zapach, który wydobywa się z kranu. Dzięki temu nie tylko udrożnimy zatkaną rurę, ale również usuniemy wszystkie zanieczyszczenia.

Odblokowanie rury za pomocą sody oczyszczonej i soli

Mieszanka sody oczyszczonej i soli to kolejny sposób na odetkanie rur. Możesz użyć pół filiżanki sody oczyszczonej i jednej filiżanki soli, aby odetkać swoje rury. Podgrzej mieszaninę w rondlu, zalej ją szklanką octu. Nie musi być bardzo gorący. Niech wszystko odpocznie przez 10 minut. Następnie bardzo powoli spłucz wrzącą wodą. Jest to ważne, aby uniknąć wszelkich niebezpiecznych sytuacji. Więcej informacji na temat właściwości i zastosowań sody oczyszczonej znajdziesz w naszym artykule:

Jak przepchać rury - jakie metody sprawdzić?

Standardowy zlew lub odpływ składa się z syfonu, który zbiera ścieki, a następnie doprowadza je do rur kanalizacyjnych. Jeśli problem nie znajduje się zbyt daleko od odpływu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że cała praca może zostać wykonana przez nas. Jeśli jednak zator znajduje się w odległej części kanalizacji, jego usunięcie bez fachowej pomocy jest prawie niemożliwe. Jest to trudniejsze do usunięcia niż mały zator. W większości przypadków możliwe jest odblokowanie rur za pomocą tradycyjnych metod. Możemy użyć środków takich jak soda oczyszczona czy ocet, ale także skorzystać z metod mechanicznych, takich jak przepychacz. Jak przepychać rury za jego pomocą?

Przepychacz, który wykonany jest z gumowego kubka i jest bardzo prosty w użyciu. Wystarczy wlać odpływ do kubka, a następnie nacisnąć przycisk, aby wywrzeć nacisk. W ten sposób powstanie znaczne ciśnienie, które w połączeniu z wodą lub powietrzem skutecznie zlikwiduje zator. Jeśli te metody zawiodą, dostępne są preparaty chemiczne. Ważne jest, aby w tym przypadku postępować zgodnie z instrukcją producenta. Środki te mogą być niezwykle niebezpieczne i szkodliwe dla zdrowia, dlatego ważne jest, aby używać ich prawidłowo.

Odpływy można łatwo odetkać, jeśli nie są zbyt głębokie. Dreny, które są zbyt głębokie powinny być usunięte przez profesjonalistów.

Jak rozpoznać zatkane rury

Utrudnienia w rurach mogą uniemożliwić spływanie cieczy w dół odpływu. To powoduje problemy z drenażem i zaleganie cieczy wychodzącej z syfonu. Nieprzyjemny zapach z odpływu może być również oznaką zablokowania. Jest to zwykle spowodowane przez pozostałości żywności, które nagromadziły się w rurach. Istnieje wiele innych przyczyn nieprzyjemnych zapachów. Należą do nich nagromadzone włosy, waciki i inne przedmioty, które są trudne lub niemożliwe do usunięcia. W takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie odpowiednich metod i narzędzi do odetkania rur.

Dławienie rur w domu - przyczyny zatkania

Domowe metody są świetnym sposobem na odblokowanie rur, zwłaszcza jeśli nie masz zasobów profesjonalisty. Pozwoli to również usunąć nieprzyjemny zapach z odpływu lub zlewu. Niedrożność rur to częsty problem. Zazwyczaj jest spowodowana złym myciem naczyń, gromadzeniem się włosów i zatkaniem odpływu. Może być również spowodowana przez zbyt wąskie rury lub kolanka zainstalowane pod niewłaściwym kątem. Nie we wszystkich przypadkach da się zapobiec zatkaniu rur. Nie musimy obawiać się zatorów, jeśli wiemy jak je usunąć.

Dowiedz się, jak skutecznie czyścić pralkę i czyścić okap kuchenny.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾