Porządki w domu

Czy należy sprzątać najciężej przed czy po przyjęciu?

Jest to scenariusz, który wielu z nas zna: firma jest należna za kilka godzin i nagle dom nie może być wystarczająco czysty. Twoja mama mogła obudzić cię wcześniej i nalegać na odkurzanie pod łóżkiem, lub twój tata mógł być na dole skrupulatnie błyszcząc wszystkie swoje fantazyjne szklane naczynia. Istnieją TikToks galore szturchając zabawy na sposób rodzice zawsze głęboko oczyszczone domu przed firma przychodzi nad, często, o wiele więcej niż kiedykolwiek myślałem, że trzeba. Kto zagląda pod łóżka, tak czy inaczej?

Szczególnie wokoło wakacyjnego czasu, ja może być stresujący nie tylko tworzyć gospodarza plan, menu i aktywność, ale zapewniać twój dom w tip-top kształcie robić wrażenie goście. Realistycznie, chociaż, dom staje się tablicą używane serwetki, poplamione kieliszki do wina, i strewn koce i poduszki po firma przyszedł i poszedł. W ten sposób, jest ja naprawdę najlepszy czyścić twój ciężkiego przed firma przyjeżdża, lub musi że głęboki czyści po tym jak opuszczają?

"Zrobiłem niektóre z moich najlepszych czyszczenia pod presją firmy nadchodzi," sprzątanie ekspert Brandon Pleshek akcje z MyDomaine. "Entertaining może być świetnym motywatorem do czyszczenia tych obszarów lub rzeczy, które być może zostały odłożone lub znaleźć youself zbyt zajęty, aby zająć się".

Pomyśleliśmy, że nie ma lepszego sposobu, aby odpowiedzieć na to pytanie, niż zapytać nasz zespół ekspertów od sprzątania. Oto co mieli do powiedzenia re: głębokie czyszczenie domu przed lub po firmie - a ich odpowiedzi mogą Cię zaskoczyć.

Poznaj eksperta

  • Katie Berry jest ekspertem od sprzątania z 30-letnim doświadczeniem w zarządzaniu domem i 12-letnim doświadczeniem w pisaniu o metodach i rutynach sprzątania dla Housewife How-Tos.
  • Brandon Pleshek z Clean That Up! jest doświadczonym weteranem branży sprzątającej z ponad 20-letnim doświadczeniem w sprzątaniu komercyjnym i mieszkaniowym.
  • Becky Rapinchuk jest pro mess cleaner-upper. Jest 4-krotną autorką, ekspertką od naturalnego sprzątania i prowadzenia domu oraz założycielką Clean Mama.

Za głębokim sprzątaniem przed przyjęciem

Cathie Hong Wnętrza

Wielu gospodarzy zawsze spieszy się, aby głęboko posprzątać swoje domy, zanim przyjdzie towarzystwo, i nie bez powodu. Chcemy, aby nasi goście wchodzili do naszych domów, czuli się w nich spokojnie i zachwycali się tym, jak bardzo jesteśmy schludni i zadbani - nawet jeśli nasz dom wyglądał tak tylko po godzinach przygotowań.

Chociaż jest to kolejna czynność na liście, głębokie sprzątanie przed przyjęciem gości jest koniecznością, według naszych ekspertów. "Myślę, że zanim firma przyjdzie, to świetny czas na głębokie sprzątanie" - dzieli się Pleshek. "Teraz jestem zdecydowanie czystym maniakiem, ale kto nie lubi ładnego, czystego domu?".

Becky Rapinchuk, założycielka Clean Mama, ma rutynę, którą stosuje przed przyjęciem gości, i dzieli się tym, które pokoje należy traktować priorytetowo. "Najpierw zaczynam od zadań takich jak czyszczenie łazienek i toalet, czyszczenie kuchni, prostowanie sof i krzeseł oraz decluttering", mówi nam. "Następnie robię szybkie odkurzanie i odkurzanie, i jestem gotowy do pracy. Jeśli firma zostaje na noc, to oczywiście należy również wyczyścić prześcieradła, pościel i ręczniki."

Zebraliśmy dodatkowe spostrzeżenia od eksperta od sprzątania Katie Berry, a ona podkreśla podobne zadania do wykonania przed przybyciem firmy.

"Nie możesz się pomylić, zapewniając gościom nieskazitelnie czystą łazienkę, szuflady, przestrzeń szafy na ich rzeczy i świeżą pościel w pokoju wolnym od kurzu i bałaganu" - wyjaśnia. "Jeśli chcesz wyjść poza to, upewnij się, że wejście do domu i wspólne obszary są musujące czyste, zbyt. Podnieś zabawki dzieci, przynajmniej na przybycie gości, odkurz i odkurz meble i podłogi, i upewnij się, że twoja kuchnia jest wolna od zapachów i brudu."

Za głębokim sprzątaniem po przyjęciu gości

Cathie Hong Wnętrza

Podczas gdy porządkowanie domu przed przyjęciem gości jest ważne, Berry widzi obie strony medalu w tym sporze. Z jednej strony, Twój dom powinien być zdecydowanie "czysty" zanim przyjdą goście. Ale, jeśli goście są rutynowymi gośćmi lub rodziną, możesz chcieć oszczędzić swoją energię i posprzątać po ich odejściu.

"To naprawdę zależy od tego, kto przychodzi w odwiedziny i rodzaju relacji, które masz z nimi", wyjaśnia Berry. "Jeśli twoi goście mają alergie lub problemy z odpornością - a ty masz dom pełen zwierząt domowych i dzieci - to głębokie sprzątanie przed ich wizytą jest życzliwością, która może sprawić, że ich pobyt będzie znacznie bardziej komfortowy".

Wyjaśnia, dlaczego czekanie z czyszczeniem do czasu, aż goście odejdą, może być również świetną drogą, która oszczędza czas i energię.

"Dla przyjaciół lub członków rodziny, o których wiesz, że przychodzą tylko po to, aby spędzić z tobą czas, a nie węszyć lub być osądzającym? Nie zawracaj sobie głowy głębokim sprzątaniem - nie będzie ich to obchodziło, a poza tym możesz być zbyt wyczerpany, by cieszyć się ich towarzystwem" - zauważa.

Rapinchuk ma rutynę również po wyjściu gości i jest ona niezwykle prosta. "Kiedy goście wychodzą, robię szybki odkurzacz, myję podłogi i czyszczę łazienki", mówi, a to, wiemy, że możemy sobie poradzić.

Wskazówki, jak utrzymać dom w czystości, gdy przyjmujesz gości

Cathie Hong Wnętrza

A więc, czy powinieneś sprzątać przed czy po przyjęciu gości? Konsensus jest taki, że to zależy od Ciebie.

"Naprawdę nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko sprowadza się do twoich preferencji" - dzieli się Berry. "To twój dom - rób to, co uważasz za najlepsze".

Chociaż doprowadzenie domu do nieskazitelnej czystości dla firmy może być zniechęcającym zadaniem, nie ma potrzeby się martwić. Nasi eksperci mają mnóstwo świetnych wskazówek, które pozwolą Ci uzyskać ekstra czystość w domu, zanim przyjdą goście - lub przynajmniej sprawią, że będzie się wydawać, że jest ekstra czysty. W końcu masz wystarczająco dużo zmartwień, aby martwić się o bycie gospodarzem z największą ilością.

"Pracuj szybko i rozłóż to, abyś robił wszelkie główne czyszczenie dzień lub dwa wcześniej", dzieli się Rapinchuk. "Ponadto, zmniejsz termostat o 1-2 stopnie, a jeśli czujesz, że twoja przestrzeń nie wygląda w 100%, użyj lamp i przyciemnij światła, aby ukryć kurz".

Pleshek odzwierciedlił tę radę, a także doradził, aby zacząć jak najwcześniej, aby uniknąć bałaganu i stresu. "Nie ma nic gorszego niż pośpieszne sprzątanie domu na 30 minut przed przybyciem gości" - mówi. "Rozpoczęcie kilku dni wcześniej pozwala ci poświęcić swój czas, być bardziej szczegółowym, a nawet możesz zrobić kilka przerw między nimi".

Berry's takeaway: sprzątanie jest absolutnie imporant - ale tak samo jak relaks po nim. Jej rada? "Po sprzątaniu upewnij się, że cieszysz się towarzystwem swoich gości, bo tak naprawdę o to w tym wszystkim chodzi" - przypomina.

Jedna rzecz, którą robią projektanci wnętrz, aby udawać czysty dom

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾