Porządki w domu

Ostateczny przewodnik do czyszczenia z szafy

Nie znamy ani jednej osoby, która nie chciałaby mieć więcej miejsca w szafie. Ale prawda jest taka, że przestrzeń nie zawsze jest problemem, jeśli chodzi o przepełnioną szafę. Z mnóstwem opcji modowych (niektóre z nich nie były noszone od lat), słabymi rozwiązaniami w zakresie przechowywania i obfitością akcesoriów, nic dziwnego, że Twoja szafa zawsze pęka w szwach.

Poprosiliśmy eksperta o ostateczny przewodnik po oczyszczaniu szafy. Wypróbuj te wskazówki, a nagle nie będziesz już tęsknić za większą przestrzenią w szafie.

Jak często powinieneś czyścić swoją szafę?

Czy to każdej wiosny, każdego nowego roku, czy przed urodzinami, coroczne porządki w szafie są dobrym sposobem na utrzymanie jej w porządku. Seifert mówi nam: "Stosuj zasadę jednego roku przy sprzątaniu - jeśli nie nosiłeś tego w ciągu ostatniego roku, prawdopodobnie bezpiecznie jest oddać to lub sprzedać".

Sprzątanie szafy raz w roku sprawi, że nagromadzenie ubrań, butów i akcesoriów nie wymknie się spod kontroli. Nie jesteś jednak zobowiązana do corocznych sesji oczyszczania. Pół roku, tydzień, lub jak trzeba będzie utrzymać swoją szafę wolną od bałaganu. Znaki ty możesz potrzebować dostawać pozbywać się rzeczy zawierać:

  • Masz dwa (lub trzy) egzemplarze tego samego przedmiotu.
  • Próbujesz na rzeczach, które nie pasują.
  • Często wyciągasz rzeczy, które są poplamione, podarte, złamane lub odbarwione.
  • Twoje drzwi szafy nie zamykają się.
  • Ty masz stosy lub dodatkowy magazyn pomieścić twój przepełnioną garderobę.

Jak właściwie czyścić out twój szafę

Krok 1: Oceń obecny stan szafy

Wyjmij wszystko z szafy i po kolei oceń stan, dopasowanie, styl i przydatność każdego elementu. Seifert mówi: "Trzymaj się podstaw, takich jak neutralne t-shirty i bluzki". Rozważ wyrzucenie podartych, poplamionych i odbarwionych części garderoby. Wszelkie zepsute lub brakujące pary akcesoriów i butów również mogą trafić na stosik rzeczy do wyrzucenia.

"Jeśli naprawdę zmagasz się z pozbywaniem się rzeczy, daj sobie pozwolenie na zachowanie kilku sentymentalnych przedmiotów" - dodaje. Rozważ jednak przechowywanie tych rzeczy w oznakowanym pudełku archiwalnym lub odpornej na warunki atmosferyczne torbie w innym miejscu, zamiast zajmować cenną nieruchomość w szafie.

Krok 2: Miej plan

Odpowiedzialny recykling nowych i delikatnie używanych rzeczy jest nie tylko dobry dla naszej planety i pomaga potrzebującym, ale wiedząc, że są one przeznaczone do czegoś więcej niż zbierania kurzu, pomoże Ci zmotywować się do pozbycia się ich.

"Stroje w dobrym stanie, które już nie pasują lub nie pasują do twojego stylu, mogą być łatwo przekazane do lokalnej organizacji charytatywnej lub sprzedane do konsygnacji", wyjaśnia Seifert. Mówi też, że świetną wskazówką, aby pozostać zmotywowanym do oddania, jest utrzymanie pojemnika na datki w swojej szafie. "W ten sposób wszystko pozostaje w jednym miejscu i może być oddane, gdy kosz jest pełny", mówi.

Jesteśmy również wielkimi fanami odsprzedaży. Odsprzedawanie nieużywanych rzeczy to świetny sposób na utrzymanie świeżości garderoby bez popadania w ruinę. Poszukaj sklepów z rzeczami do zbycia w swojej okolicy i sprzedaj swoje nieużywane rzeczy z zyskiem.

Krok 3: Niech to będzie sezonowe

Jeśli Twoje letnie sukienki często gubią się za zimowymi płaszczami, a szaliki plączą się z bikini, nadszedł czas na sezonowe porządki.

"Nie marnuj cennej przestrzeni do wieszania z ubraniami, których nie będziesz nosić przez kilka miesięcy", mówi Seifert. "Zamiast tego przechowuj rzeczy poza sezonem, takie jak stroje kąpielowe lub zimowe swetry, w innym miejscu na razie. Wymień je, gdy nadejdzie czas, aby przywrócić je do życia".

Krok 4: Bądź strategiczny przy przechowywaniu

Znalezienie rozwiązań przechowywania, które są dostosowane do Twoich konkretnych potrzeb jest kluczowe dla utrzymania czystości i organizacji. Czy potrzebujesz więcej miejsca na buty niż na płaszcze? Weź to pod uwagę podczas organizowania przestrzeni w szafie i zainwestuj w organizery na buty. Seifert dodaje również: "nie zapomnij dodać haczyków, organizatorów szuflad i tacek do przechowywania akcesoriów i biżuterii".

On również zaleca instalację niestandardowej szafy, jak system Elfa, jeśli jest w budżecie. "To świetny początek, aby zmaksymalizować swoją przestrzeń", mówi, "ponieważ półki, szuflady i pręty szafy Elfa można łatwo zmienić położenie w dowolnym momencie, co ułatwia przełączanie stref w szafie, gdy zmieniają się twoje potrzeby". Jeśli szukasz szybkiego i bardziej przystępnego sposobu na zaoszczędzenie miejsca, zamień swoje niedopasowane plastikowe wieszaki na smukłe, oszczędzające miejsce aksamitne wieszaki.

Porady dotyczące utrzymania czystości w szafie na dłużej

Gdy wszystko jest zorganizowane w wyznaczonym miejscu, łatwiej będzie utrzymać czystość na dłuższą metę. Seifert poleca utrzymywać codzienne rzeczy w zasięgu ręki i poza sezonem lub specjalne-occasion kawałki do tyłu, więc nie kopiesz, aby znaleźć ubrania do pracy.

Dodaje również, że "najlepszym sposobem na utrzymanie wydajnej i zorganizowanej szafy jest pozbycie się starego elementu odzieży za każdym razem, gdy kupujesz nowy." Wreszcie, etykietowanie półki lub kosza utrzyma cię w odpowiedzialności i pomoże ci odłożyć rzeczy w ich odpowiednim miejscu.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾