Domowe porady

Jak wyczyścić srebrną biżuterię? Zobacz domowe sposoby!

Srebrna biżuteria może z czasem nabrać czarnego nalotu. Dwutlenek siarki w powietrzu jest tym, co powoduje zmatowienie. Czernienie srebra może być również spowodowane przez noszenie go. Srebro w kontakcie ze skórą będzie czerniało. Jak czyścić srebrną biżuterię? Istnieje wiele prostych domowych sposobów, które możesz wykorzystać.

Spis treści.

  • Jak wyczyścić srebrną biżuterię?
  • Jak wyczyścić łańcuszek ze srebra domowymi sposobami?
    • Czyszczenie srebra za pomocą sody oczyszczonej
  • Jak czyścić srebrną biżuterię pastą do zębów
  • Jak wyczyścić łańcuszek wykonany ze srebra?
  • Przechowywanie biżuterii srebrnej

Jak czyścić srebrną biżuterię?

domowymi sposobami można zastąpić sprzedawane w sklepach specjalne preparaty do czyszczenia srebra. Są one bardziej ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. Mówi się jednak, że preparaty jubilerskie są mniej skuteczne w czyszczeniu srebra niż pasta do zębów czy soda oczyszczona. Zobaczmy, jak wyczyścić srebrną biżuterię przy użyciu domowych składników.

Jak wyczyścić łańcuszek ze srebra domowym sposobem

Srebrne łańcuszki noszone na naszych szyjach często czernieją. Soda oczyszczona to najprostszy sposób na wyczyszczenie srebrnej biżuterii. Srebrna biżuteria odzyska swój blask dzięki dobroczynnym właściwościom sody. Jeśli masz problem z kuchennymi przelicznikami lub obliczaniem proporcji, sprawdź ile gramów ma jedna szklanka. Dzięki temu dowiesz się, jak czyścić srebrną biżuterię.

Czyszczenie srebra sodą oczyszczoną

Jak wyczyścić srebrną biżuterię za pomocą sody oczyszczonej? Soda oczyszczona nie jest przeznaczona tylko do pieczenia. Wyłóż dno naczynia folią aluminiową. Dzięki temu usuniemy czarny nalot z biżuterii . Musimy jednak pamiętać, że błyszcząca strona powinna być na górze. Wsyp do naczynia trochę sody oczyszczonej i umieść srebrny łańcuszek. Do naczynia wlewamy gorącą wodę i obserwujemy jak tworzy się piana. Po kilku minutach wyjmij biżuterię z miski, opłucz w zimnej wodzie i wysusz. Dzięki tej metodzie Twój łańcuszek będzie lśnił jak nowy.

Jak wyczyścić srebrną biżuterię za pomocą pasty do zębów

Szczotka z miękkim włosiem i pasta do zębów to wszystko, czego potrzebujesz, aby wyczyścić srebrną biżuterię. Spędź kilka minut na czyszczeniu srebrnej biżuterii za pomocą szczoteczki do zębów. Po tym czasie opłucz biżuterię i wysusz ją. Możesz również użyć pasty do zębów do srebra. Wystarczy nałożyć trochę pasty do zębów na miękką szmatkę i pocierać powierzchnię.

Jak wyczyścić łańcuszek wykonany ze srebra?

W sieci można znaleźć domowy sposób na czyszczenie srebrnej biżuterii, który jest podobny do tego, który stosuje się z sodą oczyszczoną. Sodę zastępujemy za pomocą i. Możemy zrobić mieszankę z sodą i sokiem z cytryny i moczyć w niej srebrną biżuterię, aby wyczyścić wszystkie zakamarki. Coca-Cola to kolejny sposób na czyszczenie srebra. Pamiętajmy, że kamienie osadzone w srebrnej biżuterii mogą ulec uszkodzeniu, jeśli zastosujemy którąś z tych metod.

Przechowywanie srebrnej biżuterii

Ważne jest, aby przechowywać srebrną biżuterię w ciemnych, szczelnych pudełkach lub szkatułkach. Ukryta biżuteria nie utleni się, jeśli będzie przechowywana w szczelnych i ciemnych pudełkach.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾