Domowe porady

Jak czyścić zmywarkę krok po kroku?

Mogłoby się wydawać, że zmywarka nie zasługuje na zabrudzenia. W końcu czyści naczynia za pomocą odpowiednich środków czyszczących. Wszystkie resztki jedzenia i tłuszczu, a także inne rodzaje pozostałości, pozostają na dnie zmywarki, przyczyniając się do nieprzyjemnego zapachu i zwiększonej awaryjności. Dowiedz się, jak szybko i łatwo wyczyścić zmywarkę!

Spis treści

  • Od czego zacząć?
    • Czyszczenie zmywarki - uszczelki, kosze i front.
  • Jak czyścić zmywarkę w domu
    • Soda oczyszczona

Od czego zacząć czyszczenie zmywarki?

Należy opróżnić zmywarkę i wyjąć wszystkie kosze, sztućce i pojemniki. Teraz można sprawdzić stan ramienia zmywarki. Upewnij się, że otwory doprowadzające wodę nie są zatkane. Jeśli są zablokowane, można użyć wykałaczki, aby usunąć brud i je odblokować.

Wyjmij dno zmyw arki, ponieważ to tam gromadzi się najwięcej resztek jedzenia. Mogą one zatkać odpływ urządzenia. Jeśli zmywarka posiada filtr, należy go odkręcić i wyczyścić pod bieżącą wodą. Stara szczoteczka do zębów jest najlepszym narzędziem do czyszczenia trudno dostępnych miejsc.

Najlepszym sposobem na czyszczenie zmywarki w domu jest pasta z sody oczyszczonej i wody. Rozprowadź ją równomiernie na dnie zmywarki. Możesz użyć wspomnianej wcześniej szczotki.

Czyszczenie zmywarki - uszczelki, kosze i front.

Nadszedł czas na wyczyszczenie uszczelek. Wszystkie uszczelki należy czyścić octem i sokiem z cytryny. Najlepszym narzędziem jest zwykła szmatka. Róg szmatki należy nasączyć mieszanką, a następnie użyć jej do przetarcia wszystkich uszczelek. Nie zapomnij o krawędziach i bokach drzwi.

Po wyczyszczeniu wnętrza zmywarki możesz teraz wyczyścić kosze. Jeśli nie wydają się brudne lub nie ma na nich resztek jedzenia, można je przetrzeć wilgotną szmatką. Jeśli brud jest widoczny, można je dobrze umyć w płynie do mycia naczyń. Jeśli nie mieszczą się w zlewie kuchennym, można użyć wanny lub brodzika. Można je również namoczyć na noc.

Do usuwania osadu z twardej wody w zmywarce można użyć octu. Wlej dwie szklanki do tacy, a następnie włącz program zmywarki. W połowie programu należy wyłączyć zmywarkę na 20 minut, aby ocet mógł przez chwilę pozostać na dnie i usunąć cały osad. Następnie należy ponownie włączyć zmywarkę, aby zakończyć program.

Teraz pozostaje już tylko przednia część zmywarki. Panel sterowania można wyczyścić płynem do mycia szyb i użyć wykałaczki do usunięcia zabrudzeń. Całe drzwi można również wyczyścić wodą, octem i sokiem z cytryny. Jeśli zmywarka jest wykonana z tego samego materiału, co inne meble w kuchni, użyj tego samego środka czyszczącego.

Jak czyścić zmywarkę w domu

Jeśli lubisz naturalne i ekologiczne rozwiązania, czyszczenie zmywarki w domu to świetny pomysł. Użyj przedmiotów, które już mamy w naszej kuchni. Do czyszczenia zmywarki można użyć octu. Może być on dowolnego rodzaju. Wymieszaj ocet z kilkoma kroplami soku z cytryny. Ocet może być świetnym narzędziem do ekologicznego czyszczenia. To zaskakujące, jak wiele zastosowań ma ocet. Jest antybakteryjny i usuwa zabrudzenia, takie jak tłuszcz. Możemy również wlać ocet do kubka i umieścić go na dnie zmywarki.

Soda oczyszczona

Jak wspomniałem wcześniej, pasta z sody oczyszczonej jest najlepszym rozwiązaniem. Sodę oczyszczoną i wodę należy wymieszać w takich proporcjach, aby uzyskać konsystencję pasty. Metoda ta jest dobrze znana i stosowana od wielu lat. Soda oczyszczona jest lekko żrąca. Neutralizuje również kwasy, zapachy i przywraca czystość. Bardzo przydatne jest czyszczenie zmywarek domowymi sposobami, ponieważ stosowane przez nas środki chemiczne nie zawsze wypłukują się całkowicie. Stosując naturalne metody, zapobiegamy osadzaniu się ich na sztućcach i talerzach.

Profilaktyczne czyszczenie zmywarki raz w miesiącu pozwoli nam uniknąć kosztownych napraw i dłużej cieszyć się tym niezbędnym sprzętem AGD.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾