Domowe porady

Soda oczyszczona to świetny środek czyszczący do kuchni

Soda oczyszczona może być używana do wielu różnych rzeczy, od pieczenia po zabiegi pielęgnacyjne i czyszczenie. Często zapomina się o niej na dnie szafki lub w szufladzie na przyprawy. Ale nie dzisiaj! Dziś przyjrzymy się czyszczącej mocy sody oczyszczonej w kuchni.

Spis treści

  • Czyszczenie sodą oczyszczoną
  • Soda oczyszczona do usuwania nieprzyjemnych zapachów
  • Soda oczyszczona do czyszczenia odpływów w zlewie

Czyszczenie sodą oczyszczoną

Najlepiej jest wcześniej przygotować pastę z sody oczyszczonej. Przygotuj pastę z proszku do pieczenia i wody w stosunku 1:1. Za pomocą tej pasty można wyczyścić zlew, kuchenkę, lodówkę i blat. Nałóż łyżkę stołową naszej pasty na powierzchnię i przetrzyj ją szmatką, wykonując okrężne ruchy. Następnie, używając lekko wilgotnej drugiej ściereczki, dokładnie wytrzyj obszar, aby usunąć pozostałości pasty.

Soda oczyszczona jest również idealna do czyszczenia desek do krojenia, o czym już wspominaliśmy.

Soda oczyszczona może być również używana do usuwania rdzy z narzędzi kuchennych, takich jak praska do czosnku lub obieraczka do warzyw. Przygotuj mieszankę sody oczyszczonej i wody w proporcji 1:2 i namocz metalowe części przyborów kuchennych, na których pojawiła się rdza. Po każdym użyciu warto namoczyć je w tym roztworze.

Soda oczyszczona na nieprzyjemne zapachy

Pasta z sody oczyszczonej może być używana do eliminowania nieprzyjemnych zapachów w miejscach, w których występują one najczęściej. Jednym z takich miejsc jest kosz na śmieci. Jak to zrobić: Wsyp łyżeczkę proszku do pieczenia na dno kosza na śmieci. To powinno pomóc.

Lodówka to kolejne miejsce, które może wydzielać nieprzyjemny zapach. Niezamknięte opakowania lub przechowywane wędliny czy obiady mogą wydzielać nieprzyjemny zapach. Zapach ten może następnie rozprzestrzenić się na inne produkty. Aby tego uniknąć, możemy przygotować mieszankę kawy i sody w proporcji 1:1. Dostępne są zarówno ziarna kawy, jak i kawa mielona, ale moim zdaniem nic nie przebije świeżo zmielonej.

Pojemnik z taką mieszanką umieszczamy na dowolnej półce lodówki, aby po kilku godzinach poczuć aromat kawy zamiast mieszanki nieprzyjemnych zapachów z innych produktów.

Soda może być również używana do usuwania nieprzyjemnych zapachów z tkanin. Przygotuj roztwór sody, wody w stosunku 1:1,5 i namocz ściereczki. Po godzinie można wycisnąć wodę. Ściereczka powinna teraz pachnieć znacznie lepiej.

Soda oczyszczona na odpływ w zlewie

Soda oczyszczona do czyszczenia zlewu? Tak, proszę! Naprawimy odpływ w zlewie kuchennym. Nie przepływa przez niego woda. Wrzucamy do zlewu resztki jedzenia i okruchy, które zatykają odpływ i wydzielają nieprzyjemny zapach. Wsyp do odpływu pół szklanki sody oczyszczonej, a następnie zalej letnią wodą z kranu.

Soda oczyszczona ma wiele zastosowań, nie tylko w kuchni. Świetnie nadaje się również do czyszczenia stołów i biurek w kuchni i łazience. Kiedy skończą się inne detergenty lub chcesz stworzyć środowisko przyjazne dla środowiska, możesz użyć sody.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾