Porządki w domu

Jak wyprać kołdrę w 5 szalenie łatwych krokach

Większość z nas wie, że powinniśmy prać nasze prześcieradła i poszewki na poduszki co tydzień. Ale jeśli chodzi o kołdry, mamy jeszcze kilka pytań. Na początek, jak często powinniśmy je prać? Nie ma mowy, żebyśmy musieli wrzucać te puszyste koce do pralki co tydzień, prawda? A co ważniejsze, jak mamy prać nasze kołdry? Czy możemy je wrzucić do prania razem z resztą naszej pościeli, czy też wymagają one dodatkowej troski?

Podobnie jak prześcieradła, kołdry mogą z czasem gromadzić brud, pot, olej i inne zanieczyszczenia. A to nagromadzenie może powodować wszelkiego rodzaju problemy (pomyśl o: wypryskach, zapaleniu alergii i innych). Istnieje prawdopodobieństwo, że spędzasz z kołdrą 49-63 godziny tygodniowo. Więc oczywiście chcesz, aby była czysta. A pomijając gromadzenie się gruzu, czyż świeża, puszysta kołdra nie brzmi jak rzecz, w którą chciałbyś się wtulić w nocy?

Mamy dobre i złe wieści. Dobra wiadomość: prawdopodobnie wystarczy wyprać kołdrę raz w sezonie. Zła wiadomość: nie możesz wrzucić kołdry do pralki razem z resztą pościeli.

Pure Salt Interiors

Jak często należy czyścić kołdrę?

Ponieważ kołdra nie dotyka bezpośrednio Twojego ciała, nie musisz jej prać tak często jak pościeli. Ponadto, ponieważ kołdra jest wyłożona wypełnieniem, może nie wytrzymać prania tak dobrze, jak prześcieradło.

Aby utrzymać kołdrę w najlepszej formie, prawdopodobnie będziesz chciał ją prać raz na sezon. Powinno to być wystarczająco często, aby utrzymać kołdrę w czystości - ale nie tak często, aby kołdra zużyła się nierozsądnie szybko.

Oczywiście, jeśli kołdra zabrudzi się bardziej niż się tego spodziewasz, zawsze możesz wrzucić ją do prania wcześniej. Spróbuj połączyć swoje doświadczenia z tą zasadą, aby znaleźć częstotliwość prania, która będzie dla Ciebie odpowiednia.

Becca Interiors

Rzeczy, których będziesz potrzebować:

  • Igła i nitka (opcjonalnie)
  • Pralka o dużej pojemności
  • Suszarka o dużej pojemności
  • Delikatny detergent
  • Kulki do suszenia lub piłeczki tenisowe
Pure Salt Interiors

Jak wyczyścić puchową kołdrę

Krok 1: Sprawdź, czy w kołdrze nie ma łez.

Włożenie rozdartej kołdry do pralki to przepis na katastrofę, więc poszukaj rozdarć, dziur lub strzępiących się nici. I upewnij się, że naprawisz je przed praniem - możesz prawdopodobnie użyć igły i nici, aby wykonać tę pracę.

Krok 2: Delikatnie wypierz swoją kołdrę w pralce

Upewnij się, że pralka jest wystarczająco duża, aby pomieścić kołdrę. Do wyprania kołdry w domu potrzebna będzie pralka i suszarka o dużej pojemności. Jeśli Twoja pralka i suszarka są w porządku, delikatnie umieść kołdrę w pralce. Dodaj niewielką ilość łagodnego detergentu.

Zaprogramuj swoją pralkę na delikatny cykl prania. Spójrz na instrukcje dotyczące pielęgnacji Twojego konkretnego kołdry, aby określić temperaturę wody. (Jeśli nie możesz ich znaleźć, chłodna lub ciepła jest zazwyczaj bezpieczna.)

Jeśli możesz, ustaw pralkę na dwa cykle płukania, aby upewnić się, że całe mydło zostało wypłukane z kołdry.

Krok 3: Dokładnie wypłucz swoją kołdrę

Sprawdź swoją kołdrę, aby upewnić się, że jest dokładnie wypłukana. Jeśli nadal jest namydlona, przeprowadź kolejny cykl płukania.

Krok 4: Suszenie w suszarce bębnowej z kulkami do suszenia

Gdy kołdra jest już czysta, ostrożnie przenieś ją do suszarki o dużej pojemności. Następnie dodaj do wsadu kilka piłek do suszenia lub piłek tenisowych. (Powinny one pomóc w przemieszczaniu się wypełnienia, dzięki czemu szybciej wyschnie i nie będzie się zbijało w jednym miejscu). Następnie należy uruchomić cykl suszenia w niskiej temperaturze.

Krok 5: Suszenie w suszarce bębnowej bez użycia ciepła

Jeśli kołdra nie wyschła całkowicie, pozostaw ją w suszarce. Włącz cykl suszenia na powietrzu (lub suszenia w suszarce bębnowej bez ciepła) i powtarzaj ten krok, aż kołdra będzie całkowicie i dokładnie sucha.

Leclair Decor

Jak czyścić puchową alternatywną kołdrę

Krok 1: Inspekcja twój Comforter dla łez

Zanim wypierzesz swoją kołdrę, upewnij się, że jest w doskonałej formie. Jeżeli ty zauważasz jakaś łzy, dziury, lub postrzępione wątki, brać opiekę one. (Prawdopodobnie możesz to zrobić za pomocą igły i nici).

Krok 2: Delikatnie wypierz kołdrę w pralce

Gdy kołdra jest już gotowa do prania, upewnij się, że Twoja pralka jest do tego przygotowana. Sprawdź dwukrotnie, czy masz pralkę o dużej pojemności i suszarkę o dużej pojemności. Jeśli nie, pralki mogą być zbyt małe, by poradzić sobie z kołdrą.

Jeśli urządzenia są wystarczająco duże, delikatnie umieść kołdrę w pralce. Dodaj niewielką ilość łagodnego detergentu. Sprawdź instrukcję obsługi, aby dowiedzieć się, w jakim cyklu należy prać kołdrę. Zazwyczaj wystarczy delikatny cykl z chłodną wodą.

Krok 3: Dokładnie wypłucz swoją kołdrę

Zanim Twoja kołdra trafi do suszarki, powinna być całkowicie pozbawiona mydła. Sprawdź więc, czy została dokładnie wypłukana. Jeśli tak się nie stało, przeprowadź kolejny cykl płukania.

Krok 4: Suszenie w suszarce bębnowej bez użycia ciepła

Aby wysuszyć kołdrę, delikatnie umieść ją w suszarce. Dodaj kilka piłek do suszenia lub piłek tenisowych. (Dzięki nim wypełnienie w kołdrze będzie równomiernie rozłożone i szybciej wyschnie). Następnie wysusz kołdrę w suszarce bębnowej bez użycia ciepła (jeśli masz cykl suszenia powietrzem, możesz go włączyć).

Może minąć kilka cykli, zanim kołdra będzie całkowicie sucha. Susz ją więc tak długo, aż będzie sucha.

Jak głęboko oczyścić swoją sypialnię i osiągnąć kojącą przestrzeń

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾