Porządki w domu

Tak profesjonaliści czyszczą pokłady

Jeśli masz szczęście, aby mieć pokład, wiesz, jak niesamowite może być, aby gościć spotkania w przestrzeni zewnętrznej (lub nawet po prostu siedzieć i lounge, gdy pogoda jest ładna). Jak rozszerzenie swojej kuchni lub salonu, pokłady dodać metr kwadratowy do przestrzeni, gdzie można cieszyć się stoczni. Ale, również jak kuchnia lub salon, potrzebują okazjonalnego głębokiego czyszczenia, aby pozostać w doskonałym stanie.

Zastanawiasz się, jak dokładnie wyczyścić swój pokład bez spędzania całego dnia na nim? Nie martw się zbytnio, z odpowiednich narzędzi i trochę czasu, można usunąć brud i gruz z pokładu i, miejmy nadzieję, zachować go funkcjonalne (i piękne) przez wiele lat.

Poznaj eksperta

 • Benjamin Nguyen jest właścicielem Full Color Cleaners, okno i ciśnienie firmy myjącej w Austin, TX.
 • Pol Bishop jest ekspertem w dziedzinie ogrodnictwa i architektury krajobrazu w Fantastic Gardeners w Wielkiej Brytanii.
 • Alicia Sokolowski jest współzarządzającą firmą sprzątającą Aspen Clean.


Przed nami, jak czyścić pokład według profesjonalistów.

John Keeble / Getty Images

Jak często należy myć pokład?

Jak często czyścić pokład zależy od lokalizacji, pogody i otaczającego środowiska. Aby zapewnić długowieczność pokładu, włącz lżejsze, ale częstsze czyszczenie do swojej rutyny. Spadające liście, na przykład, może gromadzić glony, pleśń i pleśń na pokładzie, podczas gdy śnieg może uwięzić wilgoć i wypaczenia drewna.

Najlepsze meble zewnętrzne Deals for March 2022

Ogólnie rzecz biorąc, Ben Nguyen, właściciel Full Color Cleaners, sugeruje mycie pokładu za pomocą myjki ciśnieniowej raz w roku (można również użyć węża ogrodowego, jeśli to wszystko, co masz, lub zatrudnić profesjonalistę, jeśli bałagan jest zbyt duży dla Ciebie). "Utrzymywanie pokładu w czystości jest kluczowe dla jego długowieczności" - mówi Pol Bishop, ekspert ds. ogrodnictwa i krajobrazu w Fantastic Gardeners w Wielkiej Brytanii. "Wiosna to idealny czas na mycie elektryczne, ponieważ będziesz mógł go używać w lecie".

Jak wyczyścić pokład

Rzeczy, których będziesz potrzebować

 • Miotła
 • Grabie (opcjonalnie)
 • Skrobaczka (opcjonalnie)
 • Myjka ciśnieniowa lub wąż ogrodowy
 • Ciepła woda i płyn do mycia naczyń
 • Wybielacz tlenowy
 • Środek do czyszczenia pokładów (opcjonalnie)
 • Szczotka o sztywnym włosiu

Krok 1: Oczyszczenie pokładu

Zanim wyczyścisz pokład, usuń wszelkie meble tarasowe, rośliny, grill i każdy wystrój, który mógłby stanąć na drodze dokładnego czyszczenia.

Krok 2: Zamiatanie i grabienie

Jeśli twój pokład jest pełen liści, użyj grabi, aby go oczyścić. Następnie zamieść nadmiar liści, brudu i innych zanieczyszczeń z mocną miotłą. Możesz również użyć skrobaczki do farby, aby usunąć luźną farbę lub wykończenie przed myciem, mówi Alicia Sokolowski, współzarządzająca Aspen Clean.

Krok 3: Usuń brud i zanieczyszczenia

Następnie użyj węża ogrodowego lub myjki ciśnieniowej, aby poluzować i wypłukać wszelkie zabrudzenia na pokładzie. (Tylko upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami z myjką ciśnieniową, aby uniknąć uszkodzenia drewna). Bishop sugeruje kierowanie wody na mocno zabrudzone miejsca, utrzymując kilka stóp między dyszą a powierzchnią drewna. "Gdy już zajmiesz się najbardziej problematycznymi obszarami, spryskaj między deskami pokładu, aby wypłukać wszelkie pozostałe zanieczyszczenia", mówi.

Drewno jest łatwo dotknięte przez pogodę. Aby utrzymać drewniany pokład, Bishop sugeruje zastosowanie uszczelniacza pokładu do powierzchni na zasadzie rocznej (najlepiej, po wyczyszczeniu).

Krok 4: Umyć Deck

W wiadrze, stworzyć własny roztwór mycia pokładu. Sokolowski sugeruje mieszanie galon ciepłej wody z 3/4 filiżanki naturalnego wybielacza tlenu i filiżanki amoniakalnego mydła do naczyń. Zastanów się, czy nie jest bardziej skoncentrowany i dodać więcej mydła do naczyń i wybielacza tlenu, jeśli twój pokład jest bardzo brudny. Następnie, pracować go do drewna z sztywnym szczotką włosia.

Możesz także użyć wyznaczonego środka do czyszczenia pokładu dla materiału, z którego wykonany jest twój pokład; po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami na produkcie. Tylko pamiętaj, jeśli twój pokład jest w pobliżu krzewów lub innych zieleni, to może nie być dobry pomysł, aby użyć silnych chemikaliów do czyszczenia.

Krok 5: Płukanie

Z myjką ciśnieniową lub wężem ogrodowym, zmyć nadmiar mydła lub brudu z pokładu, a następnie pozostawić powierzchnię do wyschnięcia. Twój pokład powinien być dobry jak nowy.

Jak utrzymać swój pokład czystszy, dłużej

Regularne usuwanie liści i śniegu z pokładu jest ważne dla ochrony drewna. Sokolowski sugeruje również przycinanie pobliskich krzewów i drzew, aby zniechęcić mech i wzrost pleśni, które są trudniejsze do czyszczenia i mogą potencjalnie uszkodzić pokład.

Jak czyścić kute żelazo w 5 prostych krokach

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾