Domowe porady

Jak wyczyścić kabinę prysznicową? Metody czyszczenia domu

Utrzymanie porządku w łazience jest bardzo ważne. Jednak niektórym osobom może to sprawiać trudności. Możemy również zauważyć rozwój kamienia i pleśni w trudno dostępnych miejscach. Taki widok jest nie tylko nieestetyczny, ale również niehigieniczny i może być szkodliwy dla zdrowia. Odpowiemy na pytanie, jak wyczyścić kabinę łazienkową domowymi sposobami.

Spis treści.

  • Jak wyczyścić kabinę prysznicową.
    • Jak usunąć kamień z prysznica? Ocet jest świetnym rozwiązaniem.
    • Oczyść kabinę prysznicową za pomocą kwasku cytrynowego.
    • Jak wyczyścić fugi w kabinie prysznicowej?
  • Systematyczne sprzątanie kabiny w łazience
  • Co zrobić, aby wyczyścić prysznic?

Jak czyścić kabinę prysznicową?

Na sklepowych półkach można znaleźć wiele produktów, które służą do czyszczenia łazienek. Jest wiele produktów, które można wykorzystać do czyszczenia łazienki. Warto spróbować domowych sposobów na sprzątanie zamiast kupować gotowe produkty. Są one zdecydowanie tańsze, bardziej ekologiczne i bezpieczniejsze dla naszego zdrowia.

Jak usunąć kamień z prysznica? Świetnym rozwiązaniem jest ocet.

Ocet jest znany ze swojej zdolności do zwalczania osadów wapiennych i mydlanych na szkle, płytkach i w trudno dostępnych miejscach (np. fugi, relingi). Możesz po prostu wymieszać ocet z ciepłą wodą w proporcji 1:1, a następnie spryskać prysznic rozpylaczem do detergentów. Następnie użyj gąbki, aby go wypolerować. Jeśli na słuchawce prysznicowej widoczny jest kamień, można włożyć ją do miski z octem rozcieńczonym wodą. Po około godzinie kamień powinien zniknąć. To samo dotyczy brodzika. Zablokuj odpływ lub zatkaj go za pomocą korka. Zalej go wrzącą wodą i octem. Aby pozbyć się zapachu octu, pozwól przewietrzyć łazienkę lub dodaj olejki eteryczne (np. cytrynowy).

Wyczyść kabinę prysznicową używając kwasku cytrynowego.

Kwasek cytrynowy może być użyty do zastąpienia zapachu octu. Można go zmieszać z wodą (2 łyżki stołowe kwasu na 200 ml wody) i stosować w podobny sposób jak ocet i wodę. Kwasek cytrynowy może powodować przebarwienia na marmurze.

Jak czyścić fugi pod prysznicem?

Dobrym pomysłem jest przetarcie ścian prysznica ściereczką z mikrofibry, lub ściągaczką, aby zapobiec rozwojowi pleśni. Bardzo trudno jest usunąć pleśń z silikonowych fug i uszczelek. Ważne jest, aby często czyścić łazienkę . Soda oczyszczona, inna ekologiczna opcja, pomoże oczyścić kabinę prysznicową. Zarodniki grzybów mogą być wyeliminowane przez zastosowanie mieszaniny sody oczyszczonej i octu. Zastosuj mieszaninę do dotkniętego obszaru i szorować szczoteczką do zębów . Soda oczyszczona może być również używana do czyszczenia pralki. Możesz również połączyć sodę oczyszczoną z nadtlenkiem wodoru. Niech soda oczyszczona siedzi na spleśniałej powierzchni przez piętnaście minut. Po 15 minutach wyszoruj powierzchnię sodą oczyszczoną. Nadtlenek wodoru usunie zarazki grzybów.

Czyszczenie kabiny prysznicowej

Ważne jest, aby czyścić łazienkę po każdym prysznicu. Ważne jest, aby czyścić kabinę prysznicową co najmniej raz w tygodniu, jeśli chcemy, aby pozostała czysta. Regularne czyszczenie zapobiegnie gromadzeniu się trudnych do usunięcia zanieczyszczeń. Zainstalowanie systemu zmiękczania wody w naszych domach sprawi, że nie będziemy musieli tak często korzystać z prysznica.

Sprawdź te inne sposoby na czyszczenie fug.

Jaki jest najlepszy sposób na czyszczenie prysznica?

Niektóre środki czyszczące mogą powodować mikrozarysowania pod prysznicem, co może prowadzić do powstania niebezpiecznych dla naszego zdrowia bakterii.

Nie zapominajmy o narzędziach czyszczących, których używamy. Unikajmy używania ściernych gąbek czy szczotek. Lepiej używać ściereczek z mikrofibry lub bawełnianych oraz gumowych ściągaczek do wody.

Zwolennicy ekologicznych środków czystości powinni unikać podrażniania skóry, oczu i dróg oddechowych detergentami. Można sporadycznie korzystać z gotowych preparatów chemicznych lub domowych metod. Ważne jest jednak, aby podczas ich stosowania nie otwierać drzwi i okna łazienki. Zalecane są gumowe rękawiczki. Przy polerowaniu powierzchni z niewielką siłą, domowe metody mogą być skuteczne. I co najważniejsze, naturalne środki zaradcze można znaleźć w każdym domu. Jeśli powyższe metody nie rozwiążą Twojego problemu, możesz przeczytać nasz artykuł o łatwych do wykonania ekologicznych rozwiązaniach czyszczących.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾