Domowe porady

Czyszczenie dywanów - domowe sposoby

Czyszczenie dywanów nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków domowych. Czyszczenie dywanu może być trudne. Oto kilka domowych sposobów na usunięcie nawet najbardziej uporczywych plam. Metody naturalne są bardziej opłacalne i przyjazne dla środowiska niż metody konwencjonalne.

Spis treści

  • Jak często powinieneś czyścić swoje dywany?
  • Czyszczenie dywanów w domu
  • Przygotowanie dywanu do czyszczenia
  • Czyszczenie dywanu - Użyj roztworu wody, octu i soli
  • Soda oczyszczona to świetny sposób na walkę z brudem
  • Do zabrudzonego dywanu użyj soli kuchennej
  • Usuń trudne plamy

Jak często należy czyścić dywany?

Czyszczenie dywanów jest bardzo ważne, ponieważ to właśnie tam gromadzą się bakterie i kurz. Dzieci i zwierzęta domowe również mogą powodować osadzanie się brudu w dywanach. Warto czyścić dywany przynajmniej raz w roku. Te bardzo jasne warto prać co najmniej raz w roku . Plamy będą trudne do usunięcia w innym przypadku. Warto poświęcić jeden pełny dzień na czyszczenie dywanów. Dzięki temu wasza powierzchnia będzie lśnić w jeden dzień.

Czyszczenie dywanów w domu

Niektóre sklepowe detergenty mogą być bardzo drogie i nie zawsze dobrze działają. Nawet silny detergent może pozostawić trwałe plamy, które trudno usunąć. Domowe środki czyszczące są świetną alternatywą. Są niedrogie i zawsze dostępne . Większość z tych produktów można znaleźć w swojej kuchni. Jeśli jesteś fanem ekologicznych metod, zobacz jak używać naturalnych produktów do czyszczenia domu.

Przygotowanie dywanu do czyszczenia

Zanim zaczniesz prać dywan , przewietrz go świeżym powietrzem. Pozwoli to usunąć cięższą warstwę kurzu z runa. Jest to konieczność dla alergików. Warto też dokładnie odkurzyć dyw an. Włosy i okruchy mogły pozostać we włóknie dywanu. Dzięki temu łatwiej będzie wyczyścić dywan.

Czyszczenie dywanu - Użyj roztworu z wody, octu i soli.

Czas na czyszczenie dywanu, jeśli go przygotowałeś. Do czyszczenia dywanów najlepszy jest roztwór octu z solą. Połącz w misce 250 ml octu z 500 ml wody. Wymieszaj z 2 łyżkami stołowymi soli. Następnie za pomocą zwilżonej gąbki wcieraj roztwór we włókna dywanu. Zalecane są rękawice ochronne. Pozostaw roztwór do wyschnięcia, a następnie odkurz dywan jak zwykle. Możesz spryskać dywan butelką z dyfuzorem, jeśli nie jest bardzo brudny.

Soda oczyszczona to świetny sposób na walkę z brudem

Dobrym wyborem jest również soda oczyszczona. Rozprowadź sodę oczyszczoną równomiernie po dywanie. Możesz użyć wielu opakowań, jeśli dywan jest bardzo brudny. Środek zadziała lepiej, jeśli wetrzesz go za pomocą suchej szczotki i/lub szmatki. Aby zapewnić, że soda wnika we włókna, wcieraj ją okrężnymi ruchami. Po 5 godzinach odkurz dyw an, a następnie spryskaj go gorącym środkiem nawilżającym. Po wyschnięciu odkurz ponownie. Soda oczyszczona neutralizuje zapach, zabija bakterie i dezynfekuje.

Sól do pieczenia na poplamiony dywan

Do czyszczenia dywanów możesz również użyć soli kuchennej. Posyp kilka torebek sody oczyszczonej na dywan, a następnie spryskaj go wodą. Po wyschnięciu dywanu nie powinieneś chodzić po nim dłużej niż 2 godziny. Z dywanu o długim runie możesz wyszczotkować sól za pomocą szczotki. Dokładnie odkurzyć. Sól działa równie dobrze na ciemne i jasne dywany . Sól można również stosować do usuwania zmatowiałych plam.

Usuwanie trudnych plam

Czasami zdarzają się też kłopotliwe plamy, które trudno usunąć. Nałóż wodę na plamę z herbaty, a następnie delikatnie wytrzyj do sucha. Powtarzaj ten proces, aż plama zniknie. Plamy z wina Wystarczy posypać plamę solą i poczekać aż się wchłonie. Następnie odkurzyć. Przyklej gumę do powierzchni, a następnie przykryj ją lodem, aż stwardnieje. Skrobać gumę, aby nie spowodować uszkodzeń. Możesz również znaleźć sposoby na usunięcie plam. Chociaż czyszczenie dywanów może być czasem trudne, istnieją sprawdzone sposoby na usunięcie plam.

Czasami jednak domowe sposoby mogą nie wystarczyć i potrzebna będzie większa pomoc. Środek do czyszczenia dywanów powinien znaleźć się wśród Twoich środków czystości. Ważne jest, aby utrzymać dom w czystości poprzez regularność i zwracanie uwagi na szczegóły, zwłaszcza w części mieszkalnej, gdzie dywany mogą się szybko zabrudzić.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾