Domowe porady

Jak odetkać zlew - domowe sposoby na odetkanie zlewu

Zatkane zlewy to problem, który może doskwierać każdemu, kto na co dzień korzysta z łazienki lub kuchni. Woda nie będzie swobodnie przepływać przez rurę, jeśli nie będziesz jej regularnie czyścić. Może się wtedy gromadzić w komorze zlewu. Jak mogę odetkać zlew? Czy istnieją jakieś domowe sposoby, które mogą pomóc? Mamy odpowiedź!

Spis treści

 • Co może być przyczyną zatkanego zlewu?
 • Jak odetkać zlew w domu? Jak odetkać zlew w domu
  • Jak odetkać zlew za pomocą sody oczyszczonej
  • Jak odetkać zlew solą i wrzącą wodą
  • Jak odetkać zlew za pomocą środków chemicznych
  • Gumowy przepychacz - Skutecznie zwalcza proces zapychania.
  • Potrzebujesz odetkać zatkany zlew? Sprężyna kanalizacyjna to najlepsze rozwiązanie!
 • Jak zapobiegać zatkaniu zlewu

Co może być przyczyną zatkanego zlewu?

Istnieje wiele przyczyn zatkanego odpływu. Każda z nich może prowadzić do spowolnienia , a nawet zablokowania odpływu wody. Poniżej przedstawiamy powody, dla których Twój zlew kuchenny powinien zostać odetkany:

 • Złe nawyki w gospodarstwie domowym
 • Możesz zablokować wlot za pomocą nierzucającego się w oczy przedmiotu.
 • Resztki jedzenia pozostawione w zlewie
 • Nagromadzenie tłuszczu
 • Kamień, który osadza się na ściankach rur

Może się okazać, że mamy zatkany zlew z powodu błędów w instalacji. Może się okazać, że będziemy musieli naprawić lub wymienić cały zlew, jeśli rury nie są odpowiedniego typu. Lepiej uniknąć tego typu sytuacji i zadbać o prawidłowy montaż swojego zlewu.

Szukasz patentów domowych, które dotyczą urządzeń codziennego użytku? Być może zainteresuje Cię również czyszczenie kabiny prysznicowej lub odkamieniacz do pralki.

Jak odetkać zlew w domu? Jak odetkać zlew w domu

Istnieją sprawdzone sposoby na wypchnięcie zlewu. Jak odetkać zlew. Są to sprawdzone metody.

Jak odetkać zlew za pomocą sody oczyszczonej

Soda oczyszczona jest świetnym środkiem czyszczącym dla kuchni i może być również używana do odetkania zlewu. jest mieszaniną sody oczyszcz onej z gorącą wodą, która może być używana do odetkania zlewu. Jest to ekonomiczne, ale ekologiczne rozwiązanie dla zatkanego zlewu. Pół kubka sody oczyszczonej można wlać do odpływu. Następnie należy wlać do niego gorącą wodę. Najlepiej jest odczekać co najmniej 30 minut przed wlaniem gorącej wody do odpływu. Po zatkaniu odpływu korkiem lub szmatką należy odczekać 30 minut, aby składniki mogły ze sobą reagować. W razie potrzeby cały proces można powtórzyć. Warto zauważyć, że zarówno ocet, jak i soda oczyszczona mogą być używane do odetkania zlewu. Jak odetkać zlew za pomocą octu? Wymieszaj pół filiżanki octu z taką samą ilością sody oczyszczonej w odpływie. Użyj tej samej kolejności do obsługi mieszaniny, jak wtedy, gdy używasz gotowanej wody. Obserwuj, czy soda oczyszczona zadziałała dobrze, spłukując mieszaninę wodą na końcu.

Jak odetkać zlew za pomocą soli i wrzącej wody

Połączenie wody i soli może przynieść satysfakcjonujące rezultaty. Dlatego jest to najbardziej popularna metoda na zatkanie zlewu. Wystarczy wlać jedną zwałową łyżkę stołową soli w dół odpływu, a następnie zalać wrzącą wodą na górze. To powinno wystarczyć, aby odetkać odpływ.

Jak odetkać zlew za pomocą środków chemicznych

Istnieje wiele łatwo dostępnych domowych środków na zatkany odpływ. Te chemikalia są dostępne w większości sklepów z chemią gospodarczą i są niedrogie, ale bardzo skuteczne. wodorotlenek sodu jest głównym składnikiem w odblokowywaniu rur. Możliwe jest odblokowanie zlewu, który zablokował się za pomocą środków chemicznych. Są to substancje silnie żrące i dają natychmiastowy efekt. Środki do czyszczenia rur mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia i powinny być stosowane z wyjątkową ostrożnością. Jeśli zator znajduje się pod otworem odpływowym, rozwiązaniem może być zastosowanie rozwiązań chemicznych.

Gumowy przepychacz - Skutecznie zwalcza proces zatykania.

Można przepychać zlew tradycyjnymi metodami. Jak odetkać zlew za pomocą przepychacza? Użyj gumowej części urządzenia do zatkania otworu odpływowego , i naciśnij. Nagromadzona woda powinna spłynąć. Pozwoli nam to na szybkie i łatwe odetkanie zlewu. Tę metodę można stosować, jeśli jesteśmy zaznajomieni ze sposobem naciskania. Niepowodzenie może nastąpić, jeśli zanieczyszczenia wnikną głębiej.

Potrzebujesz odetkać zlew, który jest zatkany? Sprężyna kanalizacyjna to świetna opcja!

Żmijka " to kolejny sposób na odetkanie zlewu. Sprężyna kanalizacyjna to przydatne narzędzie, zwłaszcza jeśli masz bardzo zapchany zlew. Żmija jest zakończona korbą i z ostrym szpikulcem. Aby zapobiec zatkaniu, potrzebne będą dwie osoby. Jedna z nich odkręci sprężynę, a druga ją przytrzyma. Przed rozpoczęciem operacji należy usunąć syfon. To rozwiązanie jest bezpieczne dla sieci kanalizacyjnej, ale należy je stosować ostrożnie. Jeśli zator pojawi się w innych częściach kanalizacji, warto skorzystać ze specjalistycznej pomocy.

Jak zapobiegać zatkaniu się zlewu

Lepiej jest zapobiegać zablokowanemu odpływowi niż musieć go naprawiać. Jeśli przestrzegasz tych zasad, możesz uniknąć kłopotów związanych z zatkanym zlewem. Oto niektóre z nich:

 • Pozbądź się resztek jedzenia, tłuszczu lub innych składników, które mogą zalegać w odpływie.
 • Użyj soli do zmywarki, aby zmiękczyć wodę i zwalczyć gromadzenie się osadów w rurach odpływowych, gdy używasz zmywarki.
 • Aby zatrzymać odpady, zaopatrz się w sitko lub młynek do odpadów.

Dzięki tym zasadom zmniejszymy prawdopodobieństwo wystąpienia poważnego zatkania zlewu. Jeśli jednak do niego dojdzie, to wyżej wymienione metody pomogą nam szybko odetkać odpływ.

Zobacz też: https://czysty-zysk.com/porzadek-w-kuchni-jak-utrzymac-porzadek-w-kuchni/

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾