Porządki w domu

Jak czyścić szafki kuchenne, aby wyglądały jak nowe

Nie ma co do tego wątpliwości - nasze kuchnie dostają lanie, zwłaszcza jeśli są często używane lub przemieszczane. Ważne jest, aby regularnie głęboko czyścić swoją kuchnię, ale możesz zaniedbać czyszczenie jednego głównego elementu w kuchni, który prawdopodobnie wygląda na czystszy niż jest - twoje szafki kuchenne. Szafki zbierają brud, kurz i brud, a to nawet nie obejmuje tłuszczu kuchennego. Czyszczenie szafek kuchennych może wydawać się przytłaczające. Ale nie martw się - czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wykonać ten potrzebny i przekształcający kuchnię obowiązek.

michelle berwick design

Jak często powinieneś czyścić swoje szafki kuchenne?

Czyszczenie szafek kuchennych jest koniecznym, ale czasami uciążliwym zadaniem. Jak dużo ty potrzebujesz robić mię zależy na jak często ty gotujesz w twój kuchni. Jeśli gotujesz co wieczór, rozważ czyszczenie szafek dwa do czterech razy w roku. Nie jesteś domowym szefem kuchni? Trzymaj się czyszczenia ich co roku.

Czego będziesz potrzebować

Gotowy na czyszczenie szafek kuchennych? Oto, czego będziesz potrzebować, zanim zaczniesz.

  • Duster
  • Czyste ścierki
  • Butelka z rozpylaczem
  • Mydło do naczyń
  • Ciepła woda
  • Soda oczyszczona
  • Szczotka z miękkim włosiem
  • Szczoteczka do zębów

Krok 1: Opróżnij szafki

Zanim zaczniesz głęboko czyścić swoje szafki, musisz je najpierw opróżnić. Chociaż możesz czyścić szafki, gdy przedmioty nadal się w nich znajdują, jest to o wiele bardziej kłopotliwe i mniej dokładne. Dlatego najlepiej jest je opróżnić, zanim zaczniesz.

mindy gayer design

Krok 2: Odkurzanie

Dzięki częstemu (i niechlujnemu) użytkowaniu, kuchnie są magnesem dla wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, w tym kurzu. Przed przystąpieniem do czyszczenia szafek kuchennych należy zająć się kurzem, aby nie został on po prostu rozmazany po rozpoczęciu szorowania.

Aby odkurzyć swoje szafki kuchenne, zacznij od góry szafek z odkurzaczem i pracuj w dół. Nie zapomnij odkurzyć wnętrza również.

Krok 3: Zrób porządek

Wykonanie płynu do czyszczenia szafek jest łatwe jak tylko może być. Aby go przygotować, zmieszaj kilka kropli płynu do mycia naczyń z ciepłą wodą w butelce z rozpylaczem. Środek czyszczący może być rozpylany bezpośrednio na szafki z drewna konstrukcyjnego lub te z błyszczącym, wodoodpornym wykończeniem. W przypadku szafek niewykończonych lub z twardego drewna, spray należy najpierw nanieść na ściereczkę z mikrofibry.

Krok 4: Wyczyść wnętrze

Teraz nadszedł czas na prawdziwe czyszczenie. Rozpyl środek czyszczący na wewnętrzną stronę szafek, a następnie użyj czystej szmatki (i trochę tłuszczu), aby usunąć nagromadzony brud. Po zastosowaniu środka czyszczącego wytrzyj wnętrze szafek czystą, wilgotną szmatką. Pracuj od góry do dołu i pozwól, by wnętrze wyschło, zanim zamkniesz drzwi szafki, by rozpocząć czyszczenie jej zewnętrznej części.

nagie kuchnie

Krok 5: Czyszczenie powierzchni zewnętrznej

Następnie zacznij od zewnętrznej strony szafek, czyszcząc je tą samą metodą, co wnętrze. Zacznij od górnej części szafki - prawdopodobnie jest tu mnóstwo nagromadzonego brudu, więc pamiętaj, by poświęcić jej trochę więcej uwagi. Kiedy już skończysz z górą, przejdź w dół.

Krok 6: Uporaj się z tłuszczem

Gotowanie na kuchence może stworzyć wiele pysznych posiłków, ale może również pozostawić tłusty bałagan na Twoich szafkach. Aby pozbyć się szafek z wszelkich tłustych osadów, zrób pastę z 1/4 szklanki sody oczyszczonej i 1/2 szklanki wody. Zastosuj pastę do wszelkich tłustych miejsc i pozwól usiąść na pięć minut przed delikatnym szorowaniem go. Wytrzyj leczony obszar czystą, wilgotną szmatką.

nagie kuchnie

Krok 7: Nie zapomnij o narożnikach i wykończeniach

Zanim zakończysz czyszczenie szafek, zwróć szczególną uwagę na wszelkie ciasne narożniki i wykończenia. Użyj szczoteczki do zębów z nałożonym na nią środkiem czyszczącym, aby dotrzeć do wszelkich trudnych miejsc i delikatnie je wyszoruj, aby pozbyć się nagromadzonego brudu i kurzu.

Krok 8: Przywróć przedmioty do szafek

Gdy szafki wyglądają jak nowe, czas posprzątać bałagan, który powstał podczas czyszczenia szafek. Prawdopodobnie będziesz musiał wytrzeć blaty i zamieść podłogi, ponieważ nadmiar kurzu lub brudu z szafek prawdopodobnie tam się znalazł.

Jeśli szafki są suche, możesz zacząć odkładać ich zawartość. Pamiętaj jednak, aby przed odłożeniem zawartości szafki sprawdzić jej stan. Usuń wszelkie zabrudzenia i kurz, które widzisz, aby nie zabrudzić szafek po całej twojej ciężkiej pracy.

Jak utrzymać czystość szafek na dłużej

Aby upewnić się, że twoje szafki kuchenne pozostają w tip-top stanie tak długo, jak mogą, pamiętaj, aby traktować wszelkie plamy lub rozlane płyny tak szybko, jak tylko się pojawią. To zapewnia, że będą one łatwe do usunięcia i że nie będziesz miał do czynienia z jakimikolwiek długo trzymającymi się plamami. Dodatkowo, użyj okładzin do szafek kuchennych w ich wnętrzu, aby chronić je przed plamami i brudem. Gdy wyściółki wyglądają na brudne, można je wytrzeć tym samym kombo czyszczącym z mydła do naczyń i ciepłej wody.

23 Zaaprobowane przez ekspertów sposoby na zorganizowanie małej kuchni do perfekcji

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾