Domowe porady

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów za pomocą domowych środków?

Buty są istotną częścią każdej szafy. Buty są noszone codziennie i w każdych warunkach. Nosi się je do pracy, na wakacje czy do szkoły. Ten element stroju często znajduje się w centrum uwagi. Dbamy o ich wygląd. Wypolerowane, zabezpieczone specjalnymi preparatami i czyste. Wszystkie nasze starania pójdą na marne, jeśli buty będą brzydko pachnieć. Chcesz wiedzieć, jak usunąć brzydkie zapachy z butów? Ten artykuł jest dla Ciebie.

Spis treści

 • Pranie butów w pralce
 • Jak usunąć nieprzyjemne zapachy z butów po praniu
 • Jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów za pomocą domowych środków?
 • Jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów - rozwiązanie dla właścicieli kotów
 • Kawa i herbata
 • Buty w krainie lodów
 • Ryż i oleje
 • Jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów: Królowa domowych sposobów
 • Poniżej znajduje się lista środków zapobiegawczych.

Pranie butów w pralce

Jedną z kuszących opcji jest włożenie butów do pralki. Problem wydawałby się rozwiązany. Ta metoda czyszczenia niektórych rodzajów butów nie zadziała. zaszkodzi tylko naszym butom. Obuwie skórzane lub zamszowe nie powinno być prane w pralce. Zachęcamy do przeczytania tego artykułu, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie czyścić zamszowe buty. Buty szyte najlepiej nadają się do prania w pralce. Długie moczenie w wodzie może spowodować rozpad kleju i but zacznie się rozklejać.

Po ciężkim treningu na siłowni przepocone sneakersy można wyprać w pralce. To rozwiązanie nie tylko pomoże pozbyć się zapachu butów, ale także usunie pot. Jakiego typu pralki powinniśmy używać do naszych butów? Istnieje wiele pralek, które mają program specjalnie zaprojektowany do prania butów. Jeśli nie masz takiej opcji, ustaw pralkę na najniższą możliwą temperaturę i wyłącz wirowanie. Najlepiej prać buty w czymś miękkim. Może to być na przykład prześcieradło. Możesz również usunąć sznurówki i zawiązać je luźno w worku. Z pralki otrzymasz również czyste, nieplączące się sznurowadła. W naszym poprzednim artykule przedstawiliśmy więcej informacji na temat prania obuwia sportowego.

Jak usunąć nieprzyjemne zapachy z butów po praniu.

Po tym, jak dowiedziałeś się, jak usunąć nieprzyjemne zapachy z butów za pomocą pralki, nadszedł czas, aby porozmawiać o ich suszeniu. Butów nigdy nie należy suszyć na słońcu ani obok grzejnika. Wysoka temperatura może rozpuścić klej. Promienie słoneczne mogą spowodować blaknięcie koloru butów. Aby wysuszyć buty, umieść w nich zwinięte gazety. Zmieniaj gazety co kilka godzin, aż buty całkowicie wyschną.

Jak usunąć nieprzyjemne zapachy z butów za pomocą domowych sposobów

Przygotuj worek z tkaniny, a następnie stwórz mieszankę cynamonu i goździków. Możesz zmielić je samodzielnie lub kupić już zmielone. Umieść mieszankę przypraw w woreczku i włóż ją do butów. Pozostaw je tak na kilka godzin. Po tym czasie problem powinien zniknąć.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów - Rozwiązanie dla miłośników kotów.

W kuwecie kota znajduje się pochłaniacz zapachów. Użyj go! Jego zadaniem jest pochłanianie silnych, nieprzyjemnych zapachów. Po pewnym czasie nieprzyjemny zapach zniknie, jeśli włożysz trochę żwirku do butów.

Kawa i herbata

Każdy ma w domu herbatę lub kawę. Herbata pochłania wilgoć i nieprzyjemny zapach. Umieść kilka saszetek herbaty w każdym bucie i pozostaw je na noc. Kawa pochłania zapachy z butów i lodówki. Wypełnij oba buty po brzegi, jeśli nie zależy Ci na ziarnach.

Buty w krainie lodów

Umieść buty w szczelnie zamkniętej torbie. Umieść buty w zamrażarce na kilka godzin. Zabije to większość bakterii powodujących nieprzyjemny zapach. Po tym zabiegu będziesz mieć lekko zimne, ale bezzapachowe buty.

Ryż i oleje

Ryż i olejki eteryczne będą Twoimi sprzymierzeńcami, jeśli chcesz pozbyć się zapachu butów. Ich mieszanka będzie w stanie wyeliminować nieprzyjemny zapach wydobywający się z butów. Posyp ryż olejem i umieść go wewnątrz but ów, aby wchłonął wszelkie nieprzyjemne zapachy i nadmiar wilgoci. Buty zaczną również świetnie pachnieć dzięki olejkom zapachowym. Ta metoda nie nadaje się do obuwia zewnętrznego, takiego jak klapki czy sandały.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów - królowa domowych sposobów.

Soda oczyszczona to tajna broń wybierana przez wtajemniczonych. Wsyp sodę oczyszczoną do butów i obserwuj, jak działa. Pozwól jej działać przez kilka godzin. Przekonasz się, że następnego dnia Twoje buty nie będą miały nieprzyjemnego zapachu.

Poniżej znajduje się lista środków zapobiegawczych.

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny i nie będziesz już musiał przeszukiwać Internetu w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów. Ważne jest również, aby wspomnieć, jak zapobiegać nieprzyjemnemu zapachowi. Podzielimy się kilkoma wskazówkami dotyczącymi zapobiegania.

 • Pamiętaj, aby dokładnie wycierać stopy.
 • Czyste skarpetki oznaczają czyste buty
 • Grzybica może powodować nieprzyjemny zapach stóp i butów.
 • Świetnym pomysłem jest noszenie butów na zmianę z inną parą.

Właściwe przechowywanie jest niezbędne do utrzymania butów i odzieży w dobrym stanie. Przeczytaj nasz poprzedni post, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak przechowywać odzież.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾