Domowe porady

Jaki jest najlepszy sposób czyszczenia płyty indukcyjnej?

Z kuchenek gazowych rezygnuje coraz więcej osób. Kuchenki indukcyjne są bezpieczniejsze i łatwiejsze w utrzymaniu . Warto dowiedzieć się kilku rzeczy, jeśli planujesz przejść z jednego modelu kuchenki na drugi. Korzystanie z kuchenki indukcyjnej może pozostawić trwałe ślady Przekonasz się, że czyszczenie kuchenki indukcyjnej nie jest trudne, jeśli będziesz czytać dalej.

Spis treści

 • Przed czyszczeniem kuchenki indukcyjnej upewnij się, że przeczytałeś instrukcję.
 • Jak często należy czyścić płytę indukcyjną?
 • Do czyszczenia płyty indukcyjnej potrzebny jest płyn do mycia naczyń
 • Płyn do mycia szyb do czyszczenia płyty indukcyjnej
 • Ocet może być użyty do czyszczenia płyty indukcyjnej
 • Jak wyczyścić płytę indukcyjną.
 • Uporczywe zabrudzenia
  • Podsumujmy:

Przed przystąpieniem do czyszczenia płyty indukcyjnej należy przeczytać Instrukcję.

Choć nikt nie lubi czytać instrukcji, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dowiemy się cennych informacji. Nie popełnimy błędów, których będziemy żałować, a płyta będzie nam długo służyć.

Jak często należy czyścić płytę indukcyjną?

Najlepiej jest czyścić płytę po każdym posiłku. Nawet jeśli na płycie nie pozostały resztki jedzenia, możliwe jest, że tłuszcz z patelni lub woda z garnka rozprysnęły się na jej powierzchni. Płytę należy czyścić po każdym użyciu, aby uniknąć trudnych do zmycia zabrudzeń.

Czyszczenie płyty indukcyjnej płynem do mycia naczyń

Płyn do mycia naczyń ma wiele zastosowań. Można go również użyć do czyszczenia płyty indukcyjnej. Do naniesienia płynu do mycia naczyń należy użyć wilgotnej ściereczki. Wystarczy jedna lub dwie krople większości płynów do mycia naczyń. Następnie wyszoruj powierzchnię czystą ściereczką. Spłucz ścierkę i powtórz proces używając wilgotnej ścierki, ale bez detergentu. Aby zakończyć czyszczenie elektrycznej kuchenki indukcyjnej , wytrzyj ją papierowym ręcznikiem, aby usunąć wszelkie plamy. Dla uporczywych zabrudzeń , użyj środków czyszczących , które są specjalnie wykonane do czyszczenia indukcyjnej płyty kuchennej . Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami , aby je usunąć .

Czyszczenie indukcyjnej płyty kuchennej za pomocą płynu do mycia szyb

Środek do czyszczenia szkła to kolejny produkt, który można wykorzystać do czyszczenia indukcyjnej płyty grzewczej. Możesz użyć środka do czyszczenia szkła do czyszczenia płyty indukcyjnej, jeśli zabraknie Ci mleka.

Czyszczenie płyty indukcyjnej za pomocą octu

Ocet jest przydatny w kuchni, ale nie tylko wtedy, gdy mówimy o gotowaniu. Ocet jest często wymieniany w naszych artykułach jako środek do czyszczenia różnych powierzchni. Ocet jest ponownie dobrym wyborem. Jeśli ocet jest dla Ciebie zbyt mocny, możesz rozcieńczyć roztwór w wodzie. Następnie namocz w roztworze szmatkę, a potem zetrzyj wszelkie ślady. Na talerzu nie pozostaną Ci żadne resztki jedzenia. Ocet to skuteczne i tanie rozwiązanie czyszczące. Naturalne właściwości octu to kolejna zaleta. Ocet jest lepszym wyborem niż chemiczne środki czyszczące. Ma również mniejszy wpływ na środowisko. Nasz poprzedni artykuł pomoże Ci dowiedzieć się więcej o naturalnych środkach czystości.

Jak wyczyścić płytę indukcyjną.

Nie próbuj czyścić swojej płyty grzewczej za pomocą drucianego środka czyszczącego. Nawet jeśli Twoja płyta jest bardzo brudna. Użycie szczotki drucianej może porysować płytę grzewczą i nie da się tego cofnąć. Unikaj ostrzejszych zmywarek. Aby wyczyścić płytę indukcyjną, użyj jednej miękkiej ściereczki lub szmatki. Dzięki temu Twoja płyta będzie służyć przez wiele lat.

Uporczywe zabrudzenia

Co zrobić, gdy na płycie indukcyjnej nagromadziły się zabrudzenia, których nie da się wyczyścić? Przydatne będzie użycie specjalnych skrobaczek przeznaczonych do płyt indukcyjnych. Narzędzia te przydadzą się również wtedy, gdy płyta grzewcza jest zwęglona. Skrobaczki te są specjalnie stworzone do takich sytuacji. Skrobaczki te można kupić w internecie już za 10-30 złotych. Pamiętajmy, że nie jest to dobre rozwiązanie i mimo przystosowania skrobaczek należy uważać, aby nie porysować powierzchni.

Szybkie podsumowanie - Płytę indukcyjną możesz wyczyścić używając:

 • płynu do mycia naczyń,
 • środka do czyszczenia szkła,
 • octu,
 • Środki przeznaczone do tego celu
 • Miękkie ściereczki i ręczniki papierowe,
 • Specjalne skrobaczki (do uporczywych zabrudzeń).

Mamy nadzieję, że czyszczenie płyty indukcyjnej nie sprawi Państwu żadnych problemów.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾