Domowe porady

Jak utrzymać czystość w łazience?

Łazienka to miejsce, w którym higiena powinna być priorytetem. Dowiedz się, jak utrzymać ją w czystości.

Wiele osób zagraca swoją łazienkę niepotrzebnymi przedmiotami. Przez to staje się ona zagracona i nieporęczna. Traci wtedy wiele ze swojej funkcjonalności. Nawet największe pomieszczenia, jeśli będą zagracone, nie będą praktyczne.

Spis treści

    • Problem z ręcznikami
    • Duży magnes
  • Porady dotyczące sprzątania łazienki

Problem z ręcznikami

Ręczniki, które są podstawowym wyposażeniem łazienki, zajmują dużo miejsca. Aby zaoszczędzić miejsce, można zamontować wieszaki po wewnętrznej stronie drzwi. Ręczniki można przechowywać w szafkach w większej łazience. Będą wyglądać świetnie i można z nich korzystać w każdej chwili. Wieszaki powinny być suszone na drzwiach.

Duży magnes

Duży magnes w postaci tablicy magnetycznej to przydatne narzędzie w każdej łazience. Taki organizer pozwala na przyczepienie do tablicy drobnych przedmiotów, takich jak spinki do włosów, falbanki. Pozostaną one w jednym miejscu i będą łatwe do znalezienia. Nie będą porozrzucane po łazience w różnych miejscach, co pomoże utrzymać w niej porządek. Do takiej deski możesz też przyczepić inne akcesoria, takie jak obcinaczki do paznokci czy pęseta.

Porady dotyczące sprzątania łazienki

Do wypolerowania lustra można użyć odrobiny octu. Będzie ono pięknie błyszczeć. Warto przetrzeć lustro pianką do golenia, jeśli po kąpieli gromadzi się para. Można wtedy bez problemu przejrzeć się w lustrze po każdej kąpieli.

Zmywacz do paznokci to dobry wybór do czyszczenia fug w łazience. Aby uniknąć bólu głowy, najlepiej czyścić je przy zamkniętym oknie. Można również wyczyścić fugi za pomocą octu. Zostaną one wtedy przywrócone do pierwotnych kolorów.

Ważne jest, aby w łazience wybić otwory. Nie musisz używać żrących substancji. Wystarczy, że do miski wsypiesz pół kubka sody oczyszczonej, a następnie dodasz pół szklanki octu. Po tym jak mikstura przestanie się pienić, przepłucz odpływ ciepłą wodą z kranu. I gotowe.

Szmatka nasączona octem to najlepszy sposób na wyczyszczenie kranu w łazience. Szmatkę należy pozostawić na kranie przez trzy godziny. Aby zapobiec zsuwaniu się ściereczki, możesz ją przymocować gumką.

Do czyszczenia toalety można użyć 1,5 szklanki coli. Po godzinie należy spuścić wodę. Toaleta będzie wyglądać jak nowa. W miejsce coli można użyć sody oczyszczonej. Trzeba umieścić połowę torebki w muszli klozetowej. Po kilku godzinach należy spłukać toaletę za pomocą spłuczki. Czynność tę należy wykonać na noc, ponieważ soda oczyszczona nie będzie dobrze działać w toalecie.

Możesz zetrzeć plamy z rdzy z armatury łazienkowej za pomocą pokrojonej cytryny. Sok ten w bardzo skuteczny sposób usunie plamy z rdzy. Armatura znów będzie wyglądać świetnie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾