Porządki w domu

Jak głęboko oczyścić swoją sypialnię i uzyskać kojącą przestrzeń

Twoja sypialnia to pierwsza rzecz, którą widzisz po przebudzeniu i ostatnia, którą widzisz w nocy. Jest to specjalna przestrzeń, która istnieje tylko dla twoich osobistych pragnień i potrzeb, i powinna być traktowana tak drobiazgowo, jak ty sam zasługujesz na traktowanie - prawda?

Spróbuj pomyśleć o głębokim sprzątaniu swojej sypialni jak o "dniu spa", co może ułatwić ci sprawę.

20 Sposoby utrzymywać twój sypialnię tak zorganizowaną jak ewentualny

Rzeczy, których będziesz potrzebować:

  • Środek do prania
  • Płyny do suszenia
  • Miękkie ściereczki (np. z mikrofibry)
  • Duster z długą rączką lub miękki mop
  • Odkurzacz
  • Miotła
  • Szufelka do kurzu
  • Pudełka lub kosze na bieliznę
  • Worki na śmieci
  • Środek do czyszczenia szkła

Krok 1: Odłóż ubrania na bok

Czy masz warte tydzień swetry rzucone na oparcie krzesła lub kosz z czystą bielizną ukryty pod stosem (również czystej) pościeli? Wszystkie te rzeczy muszą odejść, zanim zaczniesz robić jakiekolwiek sensowne porządki. Odłóż je wszystkie z powrotem tam, gdzie ich miejsce teraz, lub zabierz je z pokoju i schowaj gdzieś indziej.

Krok 2: Strip Your Bed

Koce, prześcieradła, poszewki na poduszki, ochraniacze na materac - to wszystko musi być wyprane, a ponieważ zajmie to dużo czasu, będziesz chciał zacząć od razu. Aby utrzymać materac w czystości podczas szorowania i odkurzania reszty pokoju, przykryj go czystym prześcieradłem lub kocem.

Krok 3: Wypierz swoją pościel

Kołdry i koce najdłużej schną, więc powinny być pierwszą rzeczą, która trafi do pralki. Podąża wytwórcy domycia instrukcje jak drukował na etykietce, która lokalizuje w prawym dolnym rogu.

Jeśli musisz ciasno ściskać kołdrę lub koc, aby włożyć je do suszarki, nie będzie miejsca dla gorącego powietrza, aby poruszać się wokół tkaniny i, wiesz, wysuszyć ją. Jeśli Twoja pościel jest za duża na suszarkę, najlepiej powiesić ją do wyschnięcia na powietrzu.

Zewnętrzna linia do suszenia ubrań wysuszy je najszybciej, ale jeśli nie masz takiego, lub masz złą pogodę, przeciągnij je przez zestaw krzeseł jadalnych, najlepiej w pokoju z wentylatorem. Rozkładając je i utrzymując cyrkulację powietrza, kołdry i koce mogą wyschnąć w ciągu kilku godzin.

Ekspert od pościeli wyjaśnia, jak często powinieneś prać swoje prześcieradła

Dom Harvee

Następnie umyj swoje poduszki. Jeśli nie usunąłeś tagów z poduszek, sprawdź je dla instrukcji prania producenta. Zazwyczaj, poduszki które są wypełnione puchem, piórami, bawełnianym battingiem i fiberfill mogą być czyszczone w pralce ustawionej na delikatny cykl z użyciem ciepłej wody. Poduszki z pianki pamięci nie nadają się do prania w pralce, ale jeśli mają zdejmowane pokrycie, sprawdź jego metki, aby zobaczyć, czy można je wrzucić do prania. Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj poduszki masz i nie możesz znaleźć żadnych instrukcji czyszczenia na jej etykiecie, sprawdź stronę internetową producenta.

Poduszki mogą być pozostawione do wyschnięcia na powietrzu i powinny być od czasu do czasu spulchniane podczas suszenia, aby pomóc im odzyskać swój kształt. Jeśli wolisz przyspieszyć suszenie w suszarce, przede wszystkim sprawdź etykietę poduszki, aby upewnić się, że możesz to zrobić, ponieważ niektóre wypełnienia mogą się stopić lub zapalić w suszarce.

Jeśli jest to bezpieczne, włóż kilka piłek tenisowych lub pralniczych do poduszek, aby utrzymać ich wypełnienia od zlepiania się, i zatrzymaj suszarkę okresowo przez cykl, aby nadać im puszystość ręcznie, wyciągając wypełnienie w razie potrzeby, aby pomóc poduszce zachować kształt.

Wreszcie, myje i suszy twój prześcieradła i mattress protector podążać instrukcje na etykietce.

Krok 4: Usuń bałagan

Wszystko, co widzisz, że może być natychmiast odłożone, powinno być natychmiast odłożone. Zbierz wszystkie luźne papiery, upewnij się, że wszystko co ważne jest umieszczone w bezpiecznym miejscu, a resztę wyrzuć. Wrzuć wszelkie śmieci do torby i wynieś je poza pokój.

Następnie zacznij układać wszystkie drobne rzeczy na szafkach nocnych, komodach i próżności w pudełku lub koszu na pranie, przecierając je wilgotną szmatką, aby usunąć kurz. Wyrzuć wszystko, co jest zepsute lub przeterminowane, np. stary makijaż lub lekarstwa. Decyduje co rzeczy ty polubiłeś utrzymywać w twój sypialni i umieszczać pozostałe rzeczy w pudełku stawiać daleko w innych pokojach, odsprzedawać lub darować.

Krok 5: Oczyść swoją szafę

To jest chyba najtrudniejsza część czyszczenia twojej sypialni: Aby uzyskać swoją sypialnię naprawdę czystą, musisz najpierw zrobić trochę bałaganu, nie wspominając o wysoce emocjonalnym procesie przesiewania przez swoje stare ubrania. Weź wszystko, co wisi w szafie i połóż to na swoim łóżku. Skanuje twój szafy podłogę dla jakaś odziewa który spadał od swój wieszaka i rzucać je w pralni.

Następny, jeżeli ty masz półkę przy wierzchołkiem twój szafa, bierze everything daleko od ono i stawia je na wierzchu dresser lub na podłoga. Decyduje jeżeli ty polubiłeś darować jakaś rzeczy, i jeżeli w ten sposób, ustawiać one aside. Napraw lub wymień wszystko, co jest zepsute lub uszkodzone, jak stare pudełka na buty lub organizery. Przetrzyj wszystko szybko miękką ściereczką z mikrofibry, aby usunąć kurz, a następnie zwróć uwagę na szafę i odkurz półki, zanim wymienisz swoje rzeczy.

Neat Method NYC

Gdy góra szafy jest już zorganizowana, czas przejść do dołu. Wyciągnij wszystko - tak, wszystko - i wyrzuć wszelkie śmieci lub zepsute przedmioty. Używa próżnię lub miotłę czyścić podłogę. Przesiewa twój należenia-setting aside cokolwiek ty polubiłeś darować-zwracać one szafa, i organizować jak najlepszy dopasowywający twój styl życia.

Teraz ubrania: Podnieś rzeczy pojedynczo, lekko je potrząśnij i szybko wyczyść dłonią, aby usunąć kurz, i włóż je z powrotem do szafy. Jak natkniesz się na rzeczy, które chciałbyś oddać lub przeznaczyć, odłóż je na bok. Gdy wszystkie twój ubrania są z powrotem w szafie, bierze wszystkie rzeczy ty decydowałeś darować, pakuje one up, i usuwać one od twój pokoju.

Krok 6: Zorganizuj swoje szuflady

Możesz pominąć tę część, jeśli chcesz dostać swoją sypialnię czyste i dostać nad nim, ale ponieważ oczyściłeś swoją szafę, może równie dobrze dostać to ponad i zrobić z zbyt, prawda? Rzuć wszystko, czego nie chcesz w stos donacji, zamknij swoje szuflady i przejdź do następnego kroku, czując się trochę bardziej spełnionym.

Krok 7: Posprzątaj pod łóżkiem

Tak jak w przypadku szafy, wyciągnij wszystko spod łóżka, wyrzuć śmieci, podrzuć brudne, niesparowane skarpetki do kosza (o, tam właśnie się ukrywały!), włóż wszystkie zabawki zwierząt do kosza i wymień lub napraw zepsute pojemniki do przechowywania. Użyj miotły lub próżni, aby oczyścić podłogę pod ramą łóżka, a następnie umieść wszystkie swoje rzeczy z powrotem w zorganizowany sposób.

Proem Studio

Krok 8: Odkurz ściany i okna

Zanim zaczniesz ten krok, możesz założyć maskę na twarz z miękkiego materiału, aby zapobiec kichaniu lub atakom alergii.

Biegnie długa ręka płótno mop wokoło pokój dokąd ściana spotyka sufit, sprawdzać kąty dla pajęczyn, then kontynuuje pył puszek ściany od wierzchołka dno. Jeżeli ty sufitowy fan, używa step stool czyścić ostrza z wilgotnym płótnem.

Używa próżnię z tapicerskim załącznikiem czyścić zasłony i story, pracuje od wierzchołka puszek; Czyści okno szyby z szklanym cleaner, i wyciera parapety puszek z miękkim płótnem.

Oto twój kompletny przewodnik czyścić twój ściany

Krok 9: Czyści powierzchnie

Używa czystego, wilgotnego płótno wycierać pył daleko od komód, półek, bookcases, drzwiowych ram, lamp, headboards, i wszystkie inne powierzchnie. Odciągnij meble od ściany i użyj szmatki lub węża próżniowego, aby odkurzyć tył i boki. Użyj środka do czyszczenia szkła na lustrach.

Domm Dot Com

Krok 10: Posprzątaj podłogę

Upewnij się, że wszystko zostało podniesione z podłogi, a następnie odkurz lub zamieść i mop. Przesuń meble z powrotem na miejsce i wyczyść wszelkie miejsca, które przegapiłeś.

Krok 11: Układa twój pokój z powrotem razem

Przynieś z powrotem wszystkie pudełka i kosze, które usunąłeś ze swojego pokoju i umieść wszystko z powrotem na swoim miejscu. Składa i odkłada wszystkie czyste ubrania, i stawia świeżą czystą pościel na twój łóżku z twój świeżymi, czystymi poduszkami. Może zapalić kilka świec zapachowych, aby pokój pachniał dobrze i nadał mu zupełnie nowy klimat. Zadzwoń do kogoś po odbiór darów lub włóż je do samochodu. Bierze prysznic, kładzie w twój czystym łóżku, i cieszy się owoce twój pracy.

Gotowy na odświeżenie? Oto Twój kompletny przewodnik po głębokim sprzątaniu domu

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾