Porządki w domu

Jak czyścić szyby okienne według profesjonalistów

Kiedy zbliża się cieplejsza pogoda, pojawia się chęć otwarcia okna i wpuszczenia świeżego powietrza. Ale co jeśli to świeże powietrze to więcej kurzu i zanieczyszczeń niż ciepła wiosenna bryza? To właśnie wtedy wiesz, że nadszedł czas, aby wyczyścić ekrany okienne. Czyszczenie ekranów okiennych to często zapominany obowiązek, który może wydłużyć żywotność okien, poprawić jakość powietrza i poprawić widok. Czytaj dalej, aby zobaczyć, jak robią to profesjonaliści.

Poznaj eksperta

  • Danesh Deonarain jest właścicielem Galaxy Maids, firmy sprzątającej zajmującej się sprzątaniem mieszkań i obiektów komercyjnych w Nowym Jorku.
  • Mitch Thompson jest specjalistą ds. obsługi produktów w firmie Andersen Windows & Doors, producenta okien i drzwi.

Calimia home

Jak często trzeba czyścić ekrany okienne?

Jak często czyścić ekrany okienne zależy od tego, jak bardzo zabrudzone są ekrany, a wiele czynników może mieć na to wpływ. "W zależności od lokalizacji i otaczającego środowiska, niektóre ekrany są bardziej podatne na gromadzenie się brudu i kurzu w powietrzu", mówi Thompson. Jeśli twoje okna dostają więcej wiatru lub gruzu, lub jeśli jest jesień i liście spadają w każdą stronę, będziesz musiał czyścić je częściej.

Ale jeśli są one wolne od zanieczyszczeń częściej niż nie, rozważ głębsze czyszczenie raz lub dwa razy w roku. "Jesień to najlepszy czas na czyszczenie ekranów okiennych", mówi Deonarain. "To sprawia, że łatwo jest uzyskać czyszczenie, a także pomaga czyszczenie trwa najdłużej ... brud staje się trudniejszy do zmycia, jeśli jest pozostawiony siedząc na ekranie przez zimę".

Co będziesz potrzebował

Czyszczenie ekranów okiennych to jakikolwiek łatwy obowiązek, który nie wymaga ani umiejętności, ani specjalistycznych narzędzi. Oto, co będziesz potrzebował, aby zacząć.

  • Odkurzacz z przystawką do węża
  • Woda
  • Ocet
  • Ściereczka z mikrofibry
  • Wąż
  • Szczotka z miękkim włosiem

znalezienie piękna

Krok 1: Czyszczenie bez zdejmowania ekranu

Podczas czyszczenia ekranów okiennych nie zawsze trzeba je wyjmować z ramy, zwłaszcza jeśli czyścisz je regularnie. Aby szybko wyczyścić ekran, najpierw odkurz go za pomocą szczotki, aby usunąć nadmiar brudu i kurzu.

"Odkurzanie najpierw zaoszczędzi Ci trochę dodatkowego czasu na czyszczenie, ponieważ uchwycisz wszelkie luźne zanieczyszczenia i gruz, mówi Deonarain. Ograniczy to również prawdopodobieństwo, że ten luźny brud/odłamki utkną w szczelinach ekranu, prowadząc do większej pracy, aby się wydostać."

Następnie spryskaj ekran mieszaniną jednej części białego octu i jednej części wody, a następnie wytrzyj go wilgotną ściereczką z mikrofibry. Przetrzyj delikatnie, wykonując koliste ruchy. Pozwól ekranowi wyschnąć przed zamknięciem okna na górze.

Krok 2: Dla głębszego czyszczenia, usuń ekran

Dla głębszego sezonowego czyszczenia, usuń ekrany z ram okiennych i umieść je z boku domu lub szopy. Jeśli ekrany są różnych rozmiarów, nie zapomnij oznaczyć, gdzie się znajdują.

mindy gayer design co

Krok 3: Spryskaj, wyszczotkuj i wypłucz ekrany

Następnie spryskaj ekrany wodą pod lekkim ciśnieniem - zbyt wysokie ciśnienie wody może je uszkodzić. To usunie większość brudu i kurzu, który utknął w ekranach. Aby usunąć to, co pozostało, będziesz musiał nieco bardziej skupić się na czyszczeniu. "Umyj ekran za pomocą szczotki o miękkim włosiu i łagodnej wody z mydłem, spłukując świeżą wodą po zakończeniu", mówi Thompson. Możesz także umyć ekrany za pomocą tej samej mieszanki 50-50 octu, aby użyć ich do mycia wewnątrz.

Krok 4: Pozwól im wyschnąć

Gdy ekrany okienne zostały spryskane, wyszczotkowane i wypłukane, ciężka praca już się skończyła. Teraz trzeba będzie tylko pozwolić im w pełni wyschnąć przed ponownym zainstalowaniem. Podczas ponownej instalacji ekranów, upewnij się, że instalujesz właściwy ekran dla danej ramy okiennej.

znalezienie pięknych

Jak utrzymać ekrany okienne dłużej w czystości

Czyszczenie ekranów okiennych może wydawać się niepotrzebnym obowiązkiem, ale jest ważne, które może przedłużyć żywotność twoich okien i poprawić jakość powietrza w twoim domu. "Regularne czyszczenie i konserwacja okien i ekranów okiennych jest bardzo zalecana, aby wszystko działało prawidłowo" - mówi Thompson. Ale kiedy już zostaną wyczyszczone, jak utrzymać je w czystości?

Istnieją dwa sposoby na utrzymanie ekranów okiennych w czystości dłużej. Po pierwsze, rozważ wykonanie szybkiego przetarcia ekranów co drugi miesiąc, jak sugerowano w kroku pierwszym. Wydłuży to czas pomiędzy kolejnymi głębokimi czyszczeniami. Po drugie, nie zapomnij również przetrzeć parapetów i ram dość często, ponieważ nadmiar brudu pozostawiony na nich może trafić na ekrany.

Jak czyścić okna, wewnątrz i na zewnątrz

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾