Porządki w domu

Jak wyczyścić śmietnik w 4 prostych krokach

Jeśli pomyślisz o tym, co trafia do śmietnika, nie jest niespodzianką, że może on czasem zapraszać do kuchni nieprzyjemne zapachy. Jest ciemny, wilgotny i rozkłada resztki Twoich zapiekanek i produktów, więc powinieneś spodziewać się częstego czyszczenia, aby uniknąć nieprzyjemnych zapachów rujnujących Twój apetyt podczas przygotowywania obiadu.

Czyszczenie śmietnika nie tylko zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, ale także przedłuża jego żywotność. I podczas gdy ty prawdopodobnie nie dajesz twój usunięcie dużo myśl, gdy tylko ono zatrzymuje pracować ty pamiętasz właśnie jak bardzo potrzebujesz je.

Oto co musisz wiedzieć, aby wyeliminować przykre zapachy i utrzymać utylizację w czystości.

Jak często należy czyścić śmietnik?

Niektóre zadania mogą poczekać na coroczne wiosenne sprzątanie, ale to nie jest jedno z nich. Zalecamy czyszczenie utylizatora za każdym razem, gdy poczujesz wyciekające z niego zapachy lub przynajmniej co dwa tygodnie. W dłuższym okresie czasu cząstki jedzenia zaczynają gromadzić się wokół mechanizmu i mogą powodować korozję jego części.

Jeśli brzmi to jak dużo, dobrą wiadomością jest to, że czyszczenie utylizacji jest szybkie i łatwe, więc wszystko, co musisz zrobić, to ustawić przypomnienie i dostać się do niego.

Rzeczy, których będziesz potrzebować

  • Lód
  • Sól
  • Soda oczyszczona
  • Ocet
  • Skórki cytryny

Krok 1: Najpierw przepuść zimną wodę

Zanim zaczniesz, ważne jest, aby wyczyścić wszystko, co znajduje się w utylizacji. Uruchom zimną wodę przez około trzy do pięciu minut i upewnij się, że nic nie brzmi, jakby utknęło w utylizacji. Jeśli brzmi to tak, jakbyś miał kawałki jedzenia utknęły wewnątrz, ostrożnie rozbierz utylizację zgodnie z instrukcjami przed kontynuowaniem.

Krok 2: Umieść kostki lodu i sól w

Po upewnieniu się, że nie ma dużych kawałków jedzenia utknęły, jeden z najprostszych i najszybszych sposobów, aby utrzymać utylizację czyste jest po prostu za pomocą lodu. Ta metoda sprawdza się najlepiej w przypadku czyszczenia konserwacyjnego (zalecamy wykonywanie go co najmniej raz na dwa tygodnie).

Wsyp około dwóch filiżanek lodu do utylizacji i jedną filiżankę grubej soli (myślimy o soli kamiennej) i uruchom utylizację. Upewnij się, że zimna woda działa i kontynuuj tę czynność przez około pięć do 10 sekund lub do momentu, gdy cały lód zostanie skruszony.

Lód i sól przylegają do małych cząstek w utylizacji i usuwają wszelkie pozostałości, które zalegają.

Krok 3: Wymieszaj sodę oczyszczoną i ocet

Jeśli czekałeś trochę dłużej, aby zrobić ten obowiązek (bez wyroku tutaj), może chcesz spróbować czegoś z trochę więcej mocy dezynfekującej. Ta metoda wymaga pół filiżanki sody oczyszczonej i filiżanki octu białego lub jabłkowego. Najpierw wsyp sodę oczyszczoną, a następnie ocet. Niech to bąbelkuje i fizz przez około pięć minut, aby dać mu czas na wniknięcie w zakamarki.

Kiedy już zadziała w sposób do mieszanki fizzy, uruchomić utylizację i niech zimna woda przepływa przez około minutę lub tak. Pomoże to usunąć wszelkie zalegające cząstki i zdezynfekować utylizację, dzięki czemu można uniknąć nieprzyjemnych zapachów w przyszłości.

Ashley Montgomery Design

Krok 4: Odśwież go za pomocą cytrusów

Skończyłeś wszystkie powyższe czynności, ale nadal czujesz, że coś się za Tobą ciągnie? Sięgnij po naturalny dezodorant, aby odświeżyć swój zlew i wypełnić kuchnię pięknym zapachem.

Następnym razem, gdy użyjesz pomarańczy lub cytryny, zachowaj jej skórkę. Pokrój skórkę z cytrusów i przepuść ją przez zlew. Upewnij się, że każdy kawałek skórki jest mały, więc nie zostanie złożony w utylizacji i upuść kawałki po jednym na raz podczas pracy utylizacji. Ostrza rozbiją skórkę i uwolnią olejki cytrusowe, które będą działać jako naturalny dezodorant.

Porady dotyczące utrzymania czystości w śmietniku na dłużej

Każdy wiosna cleaning procrastinator powie, najlepszy cleaning metoda jest jeden dokąd ty no potrzebujesz czyścić je wcale. Utrzymując utylizację czystą i wolną od zanieczyszczeń tak długo, jak to możliwe, można uzyskać przechodząc dłuższe odcinki przed wykonaniem głębokiego czyszczenia i zapewnić, że nie masz żadnych problemów w międzyczasie.

Po pierwsze, upewnij się, że nigdy nie umieścić elementy w dół utylizacji, które nie powinny iść w dół. Młynek do kawy, makaron, ryż, kości i skorupki jaj to tylko garstka przedmiotów, których nigdy nie powinieneś tam wrzucać. Aby być bezpiecznym, wyrzuć najpierw jak najwięcej jedzenia do kosza, aby nic nie utknęło.

Jeśli musisz pozbyć się jedzenia, zawsze uruchamiaj urządzenie do usuwania odpadów na co najmniej 30 sekund. Dzięki temu urządzenie będzie w stanie rozdrobnić wszystkie kawałki i usunąć wszystko. Po wyłączeniu utylizacji, uruchom wodę na co najmniej 20 sekund, aby pomóc wszystkiemu się prześlizgnąć.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾