Porządki w domu

Najłatwiejszy sposób czyszczenia odpływu prysznicowego

Branie prysznica na koniec długiego dnia to świetny sposób na odstresowanie się i zrelaksowanie. Ale to terapeutyczne doświadczenie może być łatwo zrujnowane, gdy zdasz sobie sprawę, że twój prysznic spływa powoli lub, co gorsza, nie spływa w ogóle. Na szczęście większości problemów z odpływem spod prysznica można zapobiec z pomocą niezbędnego (jeśli nie zabawnego) obowiązku: czyszczenia odpływu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, kiedy to zrobić, jak to zrobić i jak utrzymać odpływ prysznica w czystości na dłużej.

leclair decor

Jak często należy czyścić odpływ prysznica?

Aby Twój prysznic działał dobrze i aby zapobiec nieprzyjemnym zapachom lub zatkaniu, czyść odpływy regularnie używanych pryszniców raz w miesiącu. Prysznice, które są używane rzadziej, jak np. w łazienkach dla gości lub wolnych pokojach, mogą być czyszczone raz na kwartał. Regularne czyszczenie odpływów prysznicowych utrzymuje Twoją hydraulikę w świetnej formie i utrzymuje Twój prysznic w stanie tip-top.

Co będzie potrzebne

Oto, co będzie potrzebne do wyczyszczenia odpływu prysznica.

  • Woda (zarówno ciepła jak i wrząca)
  • Mydło
  • Wąż spustowy, elektryczny lub ręczny
  • Soda oczyszczona
  • Ocet
  • Gąbka z melaminy
  • Czyste ściereczki

Krok 1: Czyszczenie pokrywy odpływu

Zanim zdejmiesz pokrywę odpływu, aby rozpocząć jego czyszczenie, upewnij się, że najpierw oczyścisz pokrywę odpływu. Chwyć za rękawice i zdejmij pokrywę z odpływu, a następnie usuń wszelkie przyklejone włosy lub szumowiny z mydła. Jeśli nadal wygląda dość brudno, niech pokrywa moczy się w misce wypełnionej ciepłą wodą z mydłem, podczas gdy ty kontynuujesz czyszczenie.

cathie hong interiors

Krok 2: Break Out the Drain Snake

Teraz, gdy możesz uzyskać dostęp do swojego drenażu, nadszedł czas, aby wyłamać wąż do drenażu (AKA, świder.) Węże do drenażu są świetne do uzyskania dużych zatorów (często wykonanych z włosów) z twoich drenaży. W zależności od modelu, twój wąż spustowy może być elektryczny (obsługiwany za pomocą wiertarki) lub ręczny (obsługiwany ręcznie).

Aby uzyskać najlepsze wyniki, postępuj zgodnie z instrukcjami producenta, ale oto kilka wskazówek: wciśnij wąż do odpływu, aż poczujesz opór - spotkałeś się z zatorem! Obróć wąż, aby złapać zator, a następnie powoli wyciągnij go i pozbądź się zatoru. Jeśli wyciągniesz wąż spustowy zbyt szybko, ryzykujesz utratę zatoru,

Krok 3: Dodaj sodę oczyszczoną i ocet

Po usunięciu dużych zatorów, nadszedł czas, aby wyczyścić resztę odpływu za pomocą dwóch pomocników domowych: sody oczyszczonej i octu. Najpierw zagotuj cztery szklanki wody. Następnie wlej gorącą wodę do odpływu i dodaj do niej filiżankę sody oczyszczonej. Następnie wlej do odpływu filiżankę białego octu i pozostaw odpływ na 15 minut do godziny, w zależności od tego, jak brudny może być odpływ. Mieszanina powinna zacząć musować.

leclair decor

Krok 4: Wypłucz go

Po upływie tego czasu, włącz gorącą wodę pod prysznicem. Niech płynie przez odpływ na kilka minut, aby wypłukać wszelkie pozostałe mieszaniny octu i sody oczyszczonej. Następnie wymień pokrywę odpływu, spłukując każdą wodę z mydłem, w której się moczył, jeśli to konieczne.

Krok 5: Wyczyść okolicę

Teraz, gdy twój odpływ jest czysty i z powrotem razem, musisz oczyścić obszar wokół odpływu. (Prawdopodobnie został on bardzo zabrudzony pomiędzy wszystkimi wężykami, ciągnięciem i nalewaniem). Użyj wilgotnej gąbki z melaminy i trochę tłuszczu do szorowania wszelkich śladów, osadów i brudu. Użyj czystej i wilgotnej ściereczki do spłukiwania wszelkich brudnych pozostałości pozostawionych przez gąbkę.

Jak dłużej utrzymać odpływ prysznica w czystości

Czyszczenie odpływu prysznica, choć konieczne, z pewnością nie jest niczyim pomysłem na zabawę. Aby utrzymać go w czystości dłużej (i rzadziej go czyścić), pamiętaj o tych wskazówkach:

  • Użyj łatwo usuwalnego łapacza włosów lub sita odpływowego na górze pokrywy odpływu. Wyłapią one włosy, zanim trafią do odpływu, zapobiegając zatkaniu się odpływu i uniemożliwiając Ci użycie węża do odpływu.
  • Nie używaj środków do mycia ciała, szamponów lub odżywek z dużymi cząstkami, takimi jak płatki owsiane lub inne grube materiały złuszczające. Te składniki mogą utknąć w Twoim odpływie i spowodować zatkanie. (Jeśli nie możesz znieść rezygnacji z owsianego peelingu do twarzy, upewnij się, że wszelkie cząstki pozostawione w rurach spłuczesz mniej więcej minutą gorącej wody).

Jak wyczyścić prysznic i utrzymać go w doskonałym stanie

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾