Porządki w domu

Tak profesjonalna firma sprzątająca czyści listwy przypodłogowe

Czyszczenie listew przypodłogowych: możesz tego nie kochać, ale musisz to zrobić. Brudne listwy przypodłogowe mogą sprawić, że cała przestrzeń poczuje się zaniedbana i niezadbana, więc czyszczenie ich jest ważnym (choć irytującym) obowiązkiem. Na szczęście, z pomocą kilku ekspertów, możesz łatwo wyczyścić swoje listwy przypodłogowe i utrzymać je w czystości dłużej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak.

Poznaj eksperta

 • Kevin Geick jest kierownikiem w Bio Recovery, ogólnokrajowej usłudze głębokiego czyszczenia, z ponad 20-letnim doświadczeniem w tej dziedzinie.
 • Chris Alexakis jest ekspertem od spraw domowych i współzałożycielem CabinetSelect.

Jak często należy czyścić listwy przypodłogowe?

Listwy przypodłogowe zazwyczaj nie znajdują się na liście rzeczy do czyszczenia, więc nie jest zaskoczeniem, że często są brudną częścią domu. "Ludzie często zapominają o ich regularnym czyszczeniu, zbierając mnóstwo kurzu i brudu" - mówi Chris.

Aby utrzymać listwy przypodłogowe w najlepszej formie, należy je regularnie czyścić - najlepiej przynajmniej co kilka miesięcy. Taka częstotliwość pozwala utrzymać nagromadzony brud bez konieczności zbyt częstego czyszczenia.

Desiree Burns Wnętrza

Rzeczy, których będziesz potrzebować

Zanim wyczyścisz listwy przypodłogowe, musisz zebrać swoje materiały. Oto, czego będziesz potrzebować.

 • Odkurzacz z końcówką do węża lub odkurzacz kątowy
 • Ściereczka z mikrofibry
 • Ciepła woda
 • Mydło do naczyń
 • Wiadro
 • Gąbka
 • Waciki
 • Opcjonalnie: biały ocet lub Magic Eraser
 • Opcjonalnie: wentylator

Jak czyścić listwy przypodłogowe

Krok pierwszy: Przesuń meble z drogi

Najpierw rzeczy pierwsze: musisz mieć dostęp do swoich listew przypodłogowych! Zacznij od przesunięcia wszelkich mebli, które siedzą przy ścianie z drogi. Jeśli jakieś meble są zbyt ciężkie lub kłopotliwe do przeniesienia, zostaw je - brudna listwa przypodłogowa, która ukrywa się za wielkim regałem, to nie koniec czystości twojego domu.

Jeśli czyścisz swoje listwy przypodłogowe wraz z resztą przestrzeni, pracuj od góry do dołu, odkurzając i wycierając półki i ściany przed rozpoczęciem na listwach przypodłogowych. Taka kolejność pomoże Ci wyczyścić wszystkie opadające zanieczyszczenia, gdy będziesz pracować w dół.

Krok drugi: Odkurzanie

Następnie musisz odkurzyć swoje listwy przypodłogowe. Dzięki swoim zakamarkom, szczelinom i gzymsom, listwy przypodłogowe mogą gromadzić wszelkiego rodzaju kurz w całym domu. Ważne jest, aby pozbyć się części kurzu z powierzchni, zanim zaczniesz wycierać listwy przypodłogowe, aby nie wcierać w nie jedynie brudu.

Odkurzanie listew przypodłogowych można wykonać na kilka sposobów: można użyć przystawki do odkurzacza i zassać brud lub użyć kątowego odkurzacza z długą rączką. Jeśli nie masz żadnego z tych rozwiązań, sucha ściereczka z mikrofibry sprawdzi się również w ciasnym miejscu.

Getty Images / EyeEm

Krok trzeci: Zrób swój roztwór czyszczący

Technicznie rzecz biorąc, możesz przetrzeć listwy przypodłogowe wilgotną ściereczką i nadal mieć trochę brudu. Ale małe dodatkowe przygotowanie przed rozpoczęciem czyszczenia może przejść długą drogę.

"Zastosowanie domowego roztworu czyszczącego zwykle wystarcza do pełnego wyczyszczenia listew przypodłogowych" - mówi Kevin. Aby go stworzyć, połącz w dużym wiadrze pół galonu ciepłej wody z kilkoma kroplami mydła do naczyń, aby uzyskać łatwe, błotniste połączenie.

Krok czwarty: Przetrzyj listwy przypodłogowe

Czas na prawdziwe sprzątanie! Zanurz ściereczkę z mikrofibry lub delikatną gąbkę w wodzie z mydłem i wykręć nadmiar wilgoci. Następnie weź swoją wilgotną ściereczkę lub gąbkę i delikatnie szoruj listwy przypodłogowe, przesuwając się w dół ściany.

Upewnij się, że Twoja gąbka nie jest zbyt mokra, ponieważ kapiąca gąbka może przynieść szkodę wilgoci do Twojej listwy przypodłogowej lub otaczającej ją podłogi. Gdy gąbka lub ściereczka jest już brudna, wykręć ją i zanurz ponownie w roztworze czyszczącym.

FotoDuets / Getty Images

Krok piąty: Wyczyść wszelkie trudno dostępne plamy i zabrudzenia

Po delikatnym wyszorowaniu wszystkich listew przypodłogowych w pokoju, poszukaj trudnodostępnych miejsc, w których nadal znajduje się brud lub plamy, które jeszcze nie zniknęły. Narożniki są tu często wielkim winowajcą.

Aby wyczyścić te miejsca, zanurz waciki w roztworze czyszczącym i użyj ich, aby wyczyścić ciasne rogi lub trudne szczeliny. Jeśli woda z mydłem nie daje rady, Kevin poleca wypróbować coś mocniejszego, na przykład Magic Eraser.

Krok 6: Pozwól wyschnąć

Po odkurzeniu, wyczyszczeniu i wyszorowaniu listew przypodłogowych, pozwól im wyschnąć. Poczekaj, aż listwy przypodłogowe będą całkowicie wolne od wilgoci, zanim przesuniesz jakiekolwiek meble, ponieważ uwięziona wilgoć może doprowadzić do powstania pleśni. Możesz przyspieszyć proces suszenia za pomocą wentylatora skierowanego na listwy przypodłogowe.

Desiree Burns Interiors

Jak dłużej utrzymać czystość listew przypodłogowych

Czyszczenie listew przypodłogowych to jedna z tych czynności, które chcesz odłożyć na jak najdłuższy czas. I nie bez powodu: "Ze względu na ich lokalizację, szorowanie z dala od listew przypodłogowych przez dłuższy czas może być ekspresowym biletem do komplikacji związanych z bólem dolnej części pleców", mówi Alexakis . "Najlepszym sposobem na uniknięcie tego jest czyszczenie ich raz w tygodniu, więc nie musisz spędzać dużo czasu skupiając się na nich".

Trochę pracy teraz = dużo mniej pracy później. Aby zachować swoje listwy przypodłogowe w nieskazitelnym kształcie dłużej, użyj skośnego odkurzacza lub przystawki próżniowej, aby szybko odkurzyć lub odessać jakikolwiek brud i szlam regularnie, tak aby głębokie czyszczenia były potrzebne tylko raz w niebieskim księżycu.

10 Cleaning zadania ty jesteś prawdopodobnie zapominający robić między głębokimi czyścicielami

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾