Porządki w domu

To jest najłatwiejszy sposób czyszczenia toalety

Czyszczenie toalety nie jest niczyim pomysłem na ulubiony obowiązek domowy. Ale trzeba to zrobić, i to zrobić dobrze. W końcu toalety - i łazienki - mogą być miejscami pełnymi zarazków. Na szczęście, czyszczenie toalety nie jest trudnym zadaniem do opanowania i prawdopodobnie masz już wszystkie potrzebne materiały. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak czyścić toaletę.

erin williamson design

Jak często należy czyścić toaletę?

Nie jest niespodzianką, że toaleta może być siedliskiem zarazków i bakterii, jak niewiele innych rzeczy w domu. Dlatego toalety powinny być czyszczone regularnie - co tydzień lub co pół tygodnia. A jeśli dzielisz toaletę z wieloma osobami i jest ona często używana, rozważ czyszczenie jej dwa razy w tygodniu.

Co będzie potrzebne

Zanim zaczniesz czyścić toaletę, musisz się upewnić, że masz odpowiednie przybory. Nie martw się - prawdopodobnie większość z nich masz już pod ręką.

  • Środek do czyszczenia muszli klozetowej dostępny w handlu (opcjonalnie)
  • Soda oczyszczona
  • Kwasek cytrynowy
  • Olejek eteryczny
  • Biały ocet
  • Szczotka do szorowania
  • Ściereczki do mycia
  • Ciepła woda
  • Mydło do naczyń
  • Butelka z rozpylaczem

Krok 1: Czyszczenie muszli klozetowej

Pierwszym krokiem w czyszczeniu toalety jest zdobycie jej miski. Użyj środka do czyszczenia toalety, aby oblać wnętrze miski, wyszoruj ją i pozwól jej nasiąknąć.

Jeśli wolisz DIY środek czyszczący do toalet zamiast kupować jeden, zrób go sam, łącząc 1/2 filiżanki sody oczyszczonej z 2 łyżkami kwasu cytrynowego i kilkoma kroplami olejku eterycznego. Posyp tę mieszankę po wewnętrznej stronie miski, a następnie powoli wlej dwie filiżanki białego octu na mieszankę sody oczyszczonej. Szoruj ocet w i niech siedzi, podczas gdy ty kontynuujesz czyszczenie.

cathie hong interiors

Krok 2: Czyszczenie powierzchni zewnętrznej

Podczas gdy środek do czyszczenia miski działa swoją magię, zajmij się zewnętrzną stroną toalety. Użyj wilgotnej szmatki, aby zetrzeć kurz i brud, a następnie, jeśli chcesz, spryskaj zewnętrzną część środkiem dezynfekującym.

Po wytarciu powierzchniowego brudu z toalety napełnij butelkę z rozpylaczem ciepłą wodą i kilkoma kroplami mydła do naczyń. Spryskaj zewnętrzną część toalety roztworem czyszczącym, zwracając szczególną uwagę, aby dostać się pod i wokół pokrywy toalety. Wytrzyj wszystko czystą szmatką.

Czyszcząc zewnętrzną część toalety, wyczyść deskę sedesową jako ostatnią i natychmiast wyrzuć ścierkę lub użyj zupełnie innej ścierki, która jest używana tylko do czyszczenia deski sedesowej. Dzięki temu wszystko będzie bezpieczne i higieniczne.

Krok 3: Powrót do miski

Czas wrócić do muszli klozetowej. Teraz, gdy środek do czyszczenia muszli klozetowej odpowiednio się namoczył, spłucz go. Może być konieczne wielokrotne spłukanie toalety lub użycie szczotki do czyszczenia do zaschniętego środka czyszczącego, aby w pełni usunąć roztwór czyszczący.

Krok 4: Czyszczenie zbiornika toalety

W zbiorniku toalety mogą gromadzić się osady mineralne, brud i zanieczyszczenia, dlatego należy go od czasu do czasu czyścić. Aby to zrobić, zdejmij pokrywę zbiornika i sprawdź, czy wewnątrz nie ma żadnych osadów na ścianach zbiornika (prawdopodobnie będą one miały kolor rdzy).

Jeśli wygląda brudno, wlać 4-6 filiżanek białego octu do zbiornika, w zależności od tego, ile czyszczenia myślisz, że będzie potrzebować. Niech to siedzi w dowolnym miejscu od jednej godziny do nocy. Po upływie tego czasu spłucz toaletę wiele razy, aby pozbyć się mieszaniny wody z octem.

wnętrza lawowe

Krok 5: Wyczyść ukryte miejsca

Zanim zakończysz czyszczenie toalety, upewnij się, że nie przeoczyłeś żadnych miejsc. Do często zapominanych miejsc należą: miska ustępowa pod brzegiem sedesu, zawiasy za sedesem oraz brzegi i grzbiety, w których pion toaletowy uderza o podłogę (ten obszar w szczególności może zawierać dużo kurzu i brudu, więc nie przegap go).

Jak utrzymać toaletę w czystości przez dłuższy czas

Twoja toaleta będzie o wiele łatwiejsza do czyszczenia, jeśli będzie czyszczona regularnie, więc spróbuj wprowadzić rytm szybkiego szorowania i wycierania toalety podczas sprzątania łazienki. Inną rzeczą, którą możesz zrobić, aby utrzymać toaletę w czystości dłużej jest użycie tabletki do czyszczenia toalet. Tabletki czyszczące do toalet siedzą w pobliżu krawędzi muszli klozetowej i uwalniają środki czyszczące za każdym razem, gdy toaleta jest spłukiwana, co daje jej szybkie czyszczenie za każdym razem, gdy jest używana.

Czy czyścisz swoje gąbki? Oto jak

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾