Porządki w domu

Wszystko, co musisz wiedzieć o czyszczeniu i konserwacji podłóg laminowanych

Podłogi laminowane są łatwe do czyszczenia i to może być najlepsza rzecz w nich. Ponieważ są wykonane z gęsto prasowanego drewna, prawie niemożliwe jest ich wgniecenie lub zarysowanie, nie wchłaniają wilgoci i wytrzymają wszystko, co możesz sobie wyobrazić. Dalej, pozwól sobie na kreatywność z nim. Obiecaj, że laminat prawdopodobnie to zniesie.

Praktycznie dbają o siebie, co oznacza, że kiedy przychodzi czas na sprzątanie, masz o wiele mniej pracy. Czy nie byłoby miło, gdyby więcej części domu było skłonnych wziąć trochę rzeczy z twojego talerza?

Jeśli szukasz przewodnika na temat czyszczenia i konserwacji podłóg laminowanych, jesteś we właściwym miejscu. Oto, co musisz wiedzieć.

Amber Pierce Designs

Jak często należy czyścić podłogi laminowane?

Możesz czyścić swoje podłogi co tydzień, aby je odświeżyć. W przypadku cotygodniowego czyszczenia, należy dobrze zamieść podłogę miękką miotłą lub mopem i to wszystko. Laminat jest naprawdę łatwy do czyszczenia, więc jeśli jest to podłoga o małym natężeniu ruchu, niewiele trzeba zrobić poza zamiataniem. Jeśli chcesz odświeżyć ją nieco bardziej pomiędzy tygodniami, wszystko czego potrzebujesz to woda i bardzo mało wody, lub skuteczny odkurzacz.

12 odkurzaczy, które faktycznie utrzymają Twój dom w czystości

Materiały, których będziesz potrzebować:

  • Miękka miotła/mop do kurzu
  • Woda
  • Delikatny środek czyszczący domowej roboty (¼ szklanki białego octu destylowanego z jedną kwartą wody z kranu)
  • Butelka z rozpylaczem
  • Wilgotna ściereczka
  • Ręcznik z mikrofibry
  • Ołówek z gumką
  • Odkurzacz (opcjonalnie)

Krok 1: Zachowaj to proste dla tygodniowego czyszczenia

Dla szybkiej poprawki, lekko zwilżony mop podłogowy z mikrofibry, daj mu trochę wycisnąć, aby wykręcić nadmiar wody, i delikatnie pracuj nim po podłodze. Następnie przeciągnij suchy ręcznik z mikrofibry lub mop po podłodze, aby pozbyć się nadmiaru wilgoci i podnieś wszystko, co zostawiłeś.

Krok 2: Wylecz rozlane płyny

Rozlane płyny na laminacie można łatwo wytrzeć miękką ściereczką lub papierowymi ręcznikami, ale należy je wytrzeć jak najszybciej, aby zapobiec poplamieniu lub przywieraniu. Jeśli na laminacie pozostaną jakieś resztki, usuń je delikatnym domowym środkiem czyszczącym: zmieszaj ¼ szklanki białego octu z jedną kwartą wody z kranu, przelej do butelki z rozpylaczem i lekko spryskaj dotknięte miejsce. Pozostaw na kilka sekund, a następnie wytrzyj wilgotną szmatką, powtarzając w razie potrzeby.

Jeśli wolisz użyć komercyjnego sprayu, upewnij się, że na butelce jest napisane, że jest bezpieczny dla laminatu i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta.

Michelle Berwick Design

Krok 3: Odkurzanie

Jeśli wolisz odkurzać niż zamiatać, kup maszynę, która jest specjalnie zaprojektowana do stosowania na gładkich podłogach laminowanych, lub taką, która ma specjalne ustawienia producenta dla nich. Dobrym rozwiązaniem są również mopy z nakładkami przeciwpyłowymi na sucho i mopy z nakładkami na mokro (jak Swiffer). Nie należy ich czyścić mopem parowym, ponieważ wysoka temperatura może uszkodzić połączenie między zewnętrznymi fornirami laminatu a jego gęsto sprasowanym rdzeniem drewnianym.

Krok 4: Wyleczenie otarć i zadrapań

Mimo trwałości laminatu, wypadki się zdarzają i mogą wymagać nieco więcej niż zwykłe zamiatanie i mopowanie. W przypadku otarć lub zadrapań weź ołówek numer dwa, odwróć go i przesuń gumką po śladach, aż znikną.

Jeśli coś stałego przykleiło się do podłogi - jak stwardniały wosk lub guma - wypełnij plastikową torbę kostkami lodu, połóż ją na wierzchu i daj jej kilka minut na stwardnienie, zanim delikatnie zeskrobiesz ją tępą stroną plastikowego noża. Jeśli twoja podłoga w tajemniczy sposób zostanie pokryta kredkami, możesz ją łatwo wytrzeć wacikiem zanurzonym w odrobinie alkoholu, a następnie przetrzeć obszar miękką szmatką.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o czyszczeniu podłóg z twardego drewna

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾