Porządki w domu

Skończyłeś z oszczędzaniem? Oto jak wyczyścić i odkazić używaną kanapę

Znalazłeś swoją wymarzoną używaną kanapę. Gratulacje! Będzie wyglądać idealnie w swoim domu - zaraz po tym, jak pozbędziesz się bakteryjnych dowodów na to, że była w domu innej osoby, w sklepie z używanymi rzeczami, w samochodzie dostawczym i kto wie, gdzie jeszcze.

To może zająć trochę smaru łokcia, aby w pełni oczyścić thrifted kanapa, ale teraz nie jest czas, aby chwycić spray pokoju i nazwać to dzień. Pomyśl o tym: zamierzasz położyć swoją twarz na poduszkach tej rzeczy. Kupiłeś kanapę - nie jej zapachy - i nie będziesz żałował wysiłku związanego z przywróceniem jej do najlepszego stanu.

Aby pomóc ci w pełni wykorzystać twój nowy mebel, zebraliśmy przewodnik, jak go właściwie odświeżyć. Poniżej przeczytaj najlepsze wskazówki, jak wyczyścić i odkazić używaną kanapę.

7 zatwierdzonych przez ekspertów porad dotyczących czyszczenia i dezynfekcji domu

Rzeczy, których będziesz potrzebować

  • Szczotka z włosiem
  • Rękawiczki
  • Detergent do mycia naczyń
  • Soda oczyszczona
  • Odkurzacz ręczny lub z końcówką do odkurzania
  • Środek czyszczący na bazie enzymów (opcjonalnie)
  • Ręczna myjka parowa (opcjonalnie)
  • Ocet lub wódka
  • Butelka z rozpylaczem

Krok 1: Oczyszczenie z brudu i zanieczyszczeń

Jeśli nowa kanapa naprawdę potrzebuje trochę uwagi, a ty trafiłeś na słoneczny dzień, zacznij proces czyszczenia na zewnątrz. Promienie UV zabijają bakterie, a praca na zewnątrz zapewnia, że nie będziesz wdychać dziesięcioleci kurzu.

Podobnie, nawet jeśli nigdy nie używasz rękawiczek, czyszczenie używanej kanapy to dobry moment, aby nabrać tego nawyku. Kurz i zarodniki - w połączeniu ze środkami czyszczącymi - mogą zrobić wiele na twoich rękach, a używanie nowych rękawiczek jest najbezpieczniejszym i najbardziej sanitarnym sposobem czyszczenia.

Kiedy już się wyposażysz, weź ręczny odkurzacz lub odkurzacz z przystawką do dysz i zrób pierwsze przejście nad kanapą i w jej szczelinach, aby pozbyć się wszelkich okruchów, włosów i innych zanieczyszczeń. Użyj szczotki z włosiem, aby poruszyć i poluzować przywarte zanieczyszczenia, takie jak roztopiona czekolada lub (miejmy nadzieję) inne produkty spożywcze.

Szczególnie jeśli mieszkasz w mieście, teraz jest również dobry czas, aby rozważyć nasycenie kanapy w nietoksycznym sprayu na robaki lub pokryć ją warstwą ziemi okrzemkowej. Pozwala siedzieć dla 24 godzin, then próżnia ono znowu.

Krok 2: Przygotowanie i plan czyszczenia

Usuń wszystko, co można usunąć - poduszki, poduszeczki, pokrowce itp. - aby potraktować i wyczyścić je oddzielnie.

Jeśli na metce Twojej kanapy widnieje kod W-S, można ją czyścić zarówno wodą, jak i rozpuszczalnikami niezawierającymi wody. Wszystko, co można zdjąć, włóż do pralki na wysokiej temperaturze i wysusz na słońcu, aby zapobiec kurczeniu się. Jeśli na metce kanapy widnieje kod S, który oznacza "rozpuszczalnik", oznacza to, że powinieneś oddać ją do pralni chemicznej, jeśli nie ma już nadziei na zastosowanie środków do czyszczenia punktowego.

Jeśli na metce Twojej kanapy widnieje kod X, unikaj pianki lub płynnych środków czyszczących, ponieważ mogą one powodować kurczenie się lub plamienie. Do czyszczenia tych kanap używaj tylko odkurzacza lub suchej szmatki. Jeśli to nie będzie go wyciąć, szukać profesjonalnej pomocy i skonsultować się z usługi czyszczenia kanapy.

Możesz znaleźć dogłębne wyjaśnienie różnych kodów tkanin dla kanap tutaj.

Jeśli Twojej zabytkowej kanapie brakuje metek, ale znasz markę lub model, udaj się do Google po odrobinę pracy dochodzeniowej. Społeczność mebli zabytkowych jest przyjazna, więc jeśli naprawdę jesteś w kropce, nie powinieneś również bać się zapytać o radę lokalnego dealera Baughmana.

Tylko na zamówienie

Krok 3: Uporaj się z plamami

Wymieszaj jedną szklankę ciepłej wody z 1/4 szklanki białego octu i łyżką stołową mydła kastylijskiego lub łagodnego płynu do naczyń w butelce z rozpylaczem lub małej misce. Rozpyl lub użyj czystej szmatki, aby nanieść roztwór na plamę, ale nie nasyć tkaniny (w przeciwnym razie możesz zrobić większą plamę niż kiedy zaczynałeś).

Zawsze warto zrobić test punktowy pod kanapą lub pod jej poduszkami, zanim przejdziemy do bardziej widocznych miejsc, zwłaszcza jeśli używasz silnego środka czyszczącego.

Wytrzyj plamę czystą, wilgotną szmatką. Pozostaw do wyschnięcia i powtórz proces w razie potrzeby.

Jeżeli twój rocznik modułowa sofa ma metalowych nogi które widzieli lepiej (błyszczące dni), moczy teren w białym occie (jeżeli ewentualny) lub używa rozwiązanie cytrynowy sok i sól, łagodny naczynie mydło, i amoniak usuwać rdzę.

Krok 4: Neutralizacja wszelkich zapachów

Usuń poduszki, jeśli to możliwe, i pokryj kanapę cienką warstwą sody oczyszczonej. Użyj suchej szczotki z włosia, aby pracować sody oczyszczonej do materiału, jak również narożniki i szczeliny. Niech proszek do pieczenia siedzi przez kilka godzin, aby wchłonąć wilgoć.

Spryskanie kanapy roztworem wody i octu lub wody i wódki może pomóc wyeliminować większość zapachów. Możesz również użyć enzymatycznego środka czyszczącego, aby uporać się z zapachami i plamami, które nie chcą pączkować. Tylko upewnij się, że kupujesz odpowiedni środek czyszczący dla materiału, z którego wykonana jest kanapa.

8 zaskakujących domowych zastosowań octu, które każdy powinien znać

Aby uzyskać super głębokie czyszczenie (lub śmierdzącą kanapę), wypożycz parownicę

Dla tapicerowanej kanapy (Grandmillennial *jest* wszystko wściekłość, po wszystkim), wynajem myjki parowej jest wywoływanie dużych broni. Ciepło pomaga podnieść i usuwa stare plamy, zabija bakterie i robaki, wydobywa zapachy zwierząt domowych i odświeża tkaninę.

Uderz wszędzie, gdzie można uzyskać dostęp na kanapie z parownicą i pozwolić jej wyschnąć na powietrzu, a następnie powtórzyć w razie potrzeby. Jeśli chcesz zostawić parowanie profesjonalistom, profesjonalne czyszczenie różni się w zależności od materiału kanapy i obszaru, ale ceny zaczynają się od około 75 dolarów dla mniejszych kanap.

Tylko dlatego, że twoja kanapa jest z materiału, nie oznacza, że możesz ją parować. Kod czyszczenia S, jak w "rozpuszczalniku", oznacza, że woda z tkaniny może się skurczyć lub ją poplamić.

DOM NA WZGÓRZU LANE

Do czyszczenia skórzanej kanapy

Używa próżniową dyszową przystawkę czyścić crevices. Traktuje łagodne plamy z rozwiązaniem naczynie mydło i woda, lub specjalność skóra mydło, dzwonił saddle mydło, używać czystego, białego microfiber płótno.

Nie używaj płynów na plamie oleju podczas pracy ze skórą. Zamiast tego posypuje sodą oczyszczoną obszar, pozwala mu siedzieć przez kilka godzin, a następnie wyciera kanapę czystą ściereczką z mikrofibry.

Jedna rzecz, której nie kupujesz w sklepach z używanymi rzeczami, ale powinna być

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾