Domowe porady

Odkurzacz ręczny to klucz do czystego basenu!

Jak utrzymać czystość i bezpieczeństwo w basenie? Chemia i filtracja nie wystarczą. Codziennie do niecki basenowej dostaje się wiele zanieczyszczeń: ptasie pióra i gałęzie, kurz, owady, pył. Zanieczyszczenia osiadają na dnie lub pływają po powierzchni i mogą stać się śliskie, co może prowadzić do złego wyglądu zewnętrznego. Zły dla zdrowia, brudny basen może sprawić, że kąpiel będzie nieprzyjemna. Ten problem może być rozwiązany przez ręczny odkurzacz basenowy. Ten ręczny odkurzacz basenowy może czyścić wszystkie rodzaje basenów ogrodowych, duże i małe.

Spis treści

  • Ręczny odkurzacz basenowy ma wiele zalet
  • Rodzaje odkurzaczy do basenu
  • Zalecenia dotyczące wyboru ręcznego odkurzacza basenowego

Ręczny odkurzacz basenowy ma wiele zalet

Działanie odkurzacza ręcznego polega na zasysaniu brudnej wody i nalotu z niecki basenowej. Filtr zatrzymuje zanieczyszczenia i po przepuszczeniu przez niego wody basenowej przywraca jej pierwotny stan.

Odkurzacz jest znacznie bardziej wydajny i szybszy niż inne opcje, takie jak używanie szczotek, siatek czy skrobaczek do czyszczenia basenu. Odkurzacz wykona brudną robotę za Ciebie.

Rodzaje odkurzaczy do basenu

Istnieją dwa rodzaje modeli odkurzaczy ręcznych:

  • Vacuum
  • Bezprzewodowy

Odkurzacz montowany jest ręcznie za pomocą szczotki i węża. Mocuje się go do dyszy basenowej/szkiełka i steruje za pomocą drążka teleskopowego.

Jeśli masz filtr piaskowy, który może wypompować 5 m3 wody na godzinę lub więcej, odkurzacz jest najlepszym wyborem. Mniej wydajna pompa będzie dostarczać wodę pod niższym ciśnieniem i czyszczenie nie będzie tak skuteczne. Odkurzacz, który ma wkład lub filtr piaskowy o mniejszej mocy niż podana wartość, powinien być wyposażony w akumulator litowy.

Bezprzewodowy odkurzacz ręczny składa się z obudowy, w której umieszczony jest wyjmowany filtr zanieczyszczeń, a także akumulator. W obudowie znajduje się również drążek do sterowania odkurzaczem oraz szczotka. Modele akumulatorowe są mobilne i łatwe w obsłudze dzięki:

  • Waga uśredniająca 3 kg
  • Brak kabli i węży
  • Odkurzacze nie wymagają podłączenia do sieci elektrycznej.

Model akumulatorowy Kokido Voltera 25 jest idealny do czyszczenia basenów stelażowych i stacjonarnych o powierzchni do 35 stóp kwadratowych. ft. Czas pracy akumulatora 40 minut bez ładowania trwa 40 minut. Model ten posiada podwójny system filtracji, który obejmuje:

  • Stożkowy kosz wykonany ze stalowej siatki, który może pomieścić duże zanieczyszczenia.
  • Worek do wyłapywania cząsteczek brudu w jak najmniejszej ilości.

W zestawie z odkurzaczem znajduje się uniwersalna szczotka. Jej konstrukcja zapewnia czyszczenie całej niecki basenu, łącznie z narożnikami.

Rozważ te zalecenia przy wyborze ręcznego odkurzacza do czyszczenia basenu.

Przy wyborze odkurzacza weź pod uwagę długość drążka i węża. Powinna ona być wystarczająca do wyczyszczenia całego basenu.

Rozważ żywotność baterii bezprzewodowego odkurzacza ręcznego, zanim go kupisz. Odkurzacz powinien być w stanie wyczyścić cały basen w jednym cyklu czyszczenia.

Pamiętaj, że niektóre bezprzewodowe odkurzacze nie są dostarczane z drążkiem. Będziesz musiał kupić jeden osobno. Rozmiar Twojego basenu będzie miał również wpływ na długość drążka.

Duży wybór innych akcesoriów do czyszczenia basenów znajdziesz pod linkiem https://aquamonkey.pl/czyszczenie-basenu.html. Ręczny odkurzacz basenowy to świetny sposób na ułatwienie sobie życia i pozwala cieszyć się korzyściami płynącymi z czystego basenu.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾