Domowe porady

Porządkując swoje szafy zdecydowanie nie robisz dobrze!

Porządkowanie szafy może być formą domowej terapii, która pomaga się zrelaksować i uporządkować myśli. Może być świetnym motywatorem do sprzątania. Nie warto odkładać tego zadania na później. Dowiedz się, jak wyczyścić szafę i jak utrzymać w niej porządek.

Spis treści.

 • Porządek w szafie zaczyna się od... zrobienia bałaganu
 • Jak zorganizować swoją szafę - segregacja
 • Jak zrobić porządek w szafie - jak dokonać selekcji?
 • Wybieramy system organizacji szafy, który pomoże nam utrzymać porządek w naszych szafach!
 • Utrzymujemy porządek w szafie - złote zasady!

Porządki w szafie zaczynają się od... zrobienia bałaganu

Zanim zaczniesz sprzątać szafę, zrób bałagan. Łatwiej będzie najpierw opróżnić wszystkie szuflady, a następnie dokładnie wyczyścić meble. Wnętrze będzie pachnieć świeżej, a ubrania będą trwać dłużej, jeśli będą przechowywane w szafie. Szafa i powinny być czyszczone razem. Oznacza to przetarcie korpusu i frontów mebli. Tylko czysta szafa pozwoli nam na ponowne ułożenie ubrań. Pytanie, czy wszystkie zmieszczą się w jednej szafie?

Jak zorganizować szafę - segregacja

Możesz mieć czystą i pustą szafę, jeśli chcesz, żeby dobrze wyglądała. Jeśli nie chcesz zagracać swojej szafy, pozbądź się wszelkich sentymentów. Najważniejszą zasadą jest to, że jeśli nie nosisz czegoś od roku to znaczy, że nie jest Ci to potrzebne. Jak uporządkować swoją szafę? Posegreguj wszystko na trzy grupy.

 • Ubrania, które wracają do szafy, bo są noszone często i w dobrym stanie.
 • Nie nosimy ich, więc oddajemy lub sprzedajemy. ),
 • Ubrania, które są zużyte lub zniszczone i można je wyrzucić.

To zmniejszy liczbę przedmiotów, które wracają do szafy, co pomoże utrzymać szafę w czystości dłużej.

Jeśli masz garaż, zobacz jak go w końcu posprzątać: https://czysty-zysk.com/porzadek-w-garazu-jak-sie-w-koncu-za-to-zabrac/

Jak uporządkować szafy - Jak dokonać wyboru?

Dla wielu osób opróżnianie szafy jest trudne. Trudno im pozbyć się ubrań, które kochają. Często te ubrania są niepotrzebne i zagracają półki. Jak pozbyć się wszelkich skrupułów i uporządkować swoją szafę? Oto kilka praktycznych wskazówek:

 1. Nie rób w swojej szafie nowej kategorii z napisem "Kiedy schudnę" . Pozbądź się ubrań, które są zbyt małe i oddaj je członkom rodziny lub sprzedaj je online. Zakupy nowych ubrań to świetny sposób na sprawienie sobie radości, jeśli twoje ciało się zmieni.
 2. Unikaj odkładania rzeczy, abyś mógł "chodzić po domu". Te kawałki odzieży mogą czasami tworzyć całe stosy. Ludzie, którzy mają wiele ubrań do noszenia w domu, nie wiedzą, jak mogą utrzymać swoją szafę zorganizowaną. Czy nie lepiej mieć komplet czystych dresów niż parę za małych spodni?
 3. Nie noś ubrań, które są zbyt małe lub których nie potrzebujesz.

Skorzystaj z naszych rad i wykorzystaj je podczas sprzątania piwnicy, sprawdź więcej informacji: https://czysty-zysk.com/porzadek-w-piwnicy/

Polecamy system organizacji szafy, który pozwoli utrzymać porządek w Twojej szafie.

Nie ma jednego sposobu na zorganizowanie swoich ubrań. Każdy system ma swoje zalety i wady. Niektórzy trzymają w szafie ubrania na wszystkie sezony, a inni pakują ubrania do pudełek raz na kilka miesięcy i wynoszą je na strych. Niektórzy układają swoje ubrania według pory roku, a inni sortują je według rodzaju i koloru. Czy istnieje jakaś sekretna recepta na utrzymanie czystości i porządku w szafie?

Pozbycie się nienoszonych lub zniszczonych ub rań i przygotowanie gotowych zestawów znacznie ułatwi to zadanie. Wieszanie ubrań, które dobrze do siebie pasują, można wykonać poprzez zawieszenie ich na wieszakach. Pozwoli Ci to na stworzenie idealnego stroju, nawet jeśli brakuje Ci czasu. Zadbaj również o to, aby Twoje ubrania były schludnie ułożone. Powieś na nich jak najwięcej przedmiotów. Taka szafa jest łatwiejsza w użytkowaniu i wymaga mniej prasowania czy odświeżania.

Sprawdź też nasz artykuł o porządkowaniu kuchni. Jak urządzić szafki kuchenne https://czysty-zysk.com/porzadek-w-kuchni-jak-utrzymac-porzadek-w-kuchni/

Utrzymujemy porządek w szafach - złote zasady!

Masz już wszystkie swoje ubrania na półkach i zastanawiasz się teraz, jak je tam zatrzymać na dłużej.

 1. Po pierwsze, upewnij się, że umieściłeś każdy element odzieży w jego właściwym miejscu. Unikaj nerwowego przeszukiwania i niszczenia starannie ułożonych stosów.
 2. Po drugie, nie zastanawiaj się nad zakupem wielu egzemplarzy tego samego ubrania. Minimalizm to trend w modzie, nawet minimalizm odzieżowy. Powinieneś utrzymywać swoją szafę w czystości, aby mieć tylko najlepszej jakości ubrania, które są często noszone. Ile koszulek i spodni tak naprawdę potrzebujesz? Łatwiej będzie Ci zorganizować swoją szafę, jeśli wybierzesz ubrania, które mogą posłużyć jako baza do wielu stylizacji.

Zobacz też nasze pomysły na przechowywanie ubrań: https://czysty-zysk.com/przechowywanie-ubran/

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾