Domowe porady

Jak pozbyć się śladów po długopisie z powierzchni skóry

Skóra sprawia, że piękne meble, ubrania i akcesoria, ale nawet najlepiej utrzymana skóra może nadal skończyć z plamą lub dwoma. Jedną z najczęstszych plam na skórze są ślady po piórze, dzięki nieszczelnej naturze niektórych piór i ich bliskości do skórzanych toreb i mebli. Ale z pomocą kilku popularnych środków czyszczących, ślady pióra na skórze mogą być traktowane i usuwane. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak.

Jak często należy usuwać ślady po długopisie na skórze?

Ślady po piórze na skórze powinny być traktowane i czyszczone jak tylko się pojawią lub jak tylko je zauważysz. Plamy z atramentu, które zdążyły wyschnąć i wsiąknąć w skórę będą znacznie trudniejsze do usunięcia niż świeże plamy z atramentu, które są jeszcze mokre. Regularne czyszczenie i pielęgnacja skóry sprawi, że w porę zauważysz wszystkie rodzaje plam, w tym plamy z atramentu.

Co będzie potrzebne

Aby usunąć ślady długopisów ze skóry, musisz najpierw zebrać materiały czyszczące. Oto co będzie Ci potrzebne:

  • Woda
  • Czyste, białe ściereczki (kolorowe ściereczki mogą przenieść swój barwnik na skórę)
  • Mydło do naczyń
  • Alkohol do nacierania
  • Suszarka do włosów
  • Odżywka do skóry
  • Komercyjny środek do czyszczenia skóry (opcjonalnie)

Krok 1: Określ rodzaj skóry

Zanim spróbujesz usunąć plamę z atramentu, musisz ustalić, czy masz skórę wykończoną czy niewykończoną. Aby to zrobić, umieść kroplę wody w ukrytym miejscu na skórzanym elemencie. Jeżeli zostanie ona natychmiast wchłonięta, oznacza to, że mamy do czynienia z niewykończoną skórą. Jeśli woda pozostanie na wierzchu i będzie się z niego spływać, mamy do czynienia z gotową skórą. Plamy z atramentu na niewykończonej skórze muszą być traktowane przez profesjonalistę, ponieważ atrament jest znacznie bardziej osadzony w skórze. Plamy z atramentu na wykończonej skórze mogą być jednak często usuwane za pomocą kilku zwykłych artykułów gospodarstwa domowego.

Jeśli traktujesz gotową skórę, upewnij się, że przetestujesz środek czyszczący w niepozornym miejscu przed potraktowaniem plamy, aby upewnić się, że nie ma on negatywnego wpływu na skórę.

Krok 2: Użycie mydła

Pierwszy środek czyszczący, którego możesz użyć do usunięcia atramentu ze skóry jest jednym z najbardziej uniwersalnych - mydło do naczyń. Umieść kilka kropel mydła do naczyń na wilgotnej białej ściereczce i delikatnie przetrzyj nią plamę z atramentu. Nie pocieraj plamy, ponieważ może to spowodować dalsze jej osadzenie.

Jeśli plama została usunięta, delikatnie osusz leczony obszar suszarką do włosów na niskim ustawieniu.

Krok 3: Użyj alkoholu do czyszczenia

Jeśli mydło do naczyń nie zrobiło zbyt wiele dla plamy z atramentu, spróbuj innej poręcznej pomocy domowej - alkoholu do szorowania. Zanurz wacik lub Q-tip w alkoholu i delikatnie przetrzyj nim plamę. Nie naciskaj zbyt mocno, ponieważ alkohol jest silnym środkiem czyszczącym i może usunąć barwnik lub wykończenie skóry, jeśli zostanie użyty niewłaściwie.

Jeśli atrament został usunięty, wysusz miejsce poddane zabiegowi suszarką do włosów na niskim ustawieniu. Pozostawienie alkoholu do wyschnięcia na powietrzu może usunąć znacznie więcej niż tylko atrament.

Krok 4: Użyj środka do czyszczenia skóry lub skorzystaj z pomocy

Jeśli ślad po piórze nadal nie został usunięty ze skóry, pozostają Ci dwie opcje. Po pierwsze, możesz wypróbować komercyjny środek do usuwania atramentu ze skóry zgodnie z instrukcjami producenta. Po drugie, można oddać skórę do profesjonalnego czyszczenia, aby poddać ją obróbce i naprawić. (Chociaż ta opcja jest najdroższa, jest również najbardziej skuteczna).

Krok 5: Kondycja

Niezależnie od tego, czy plamę z atramentu usunięto za pomocą mydła, alkoholu lub komercyjnego środka czyszczącego, proces usuwania atramentu nie jest jeszcze zakończony. Ostatnim krokiem jest kondycjonowanie skóry, aby ją chronić i przedłużyć jej żywotność, zwłaszcza po użyciu ostrych środków czyszczących. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta swojego ulubionego środka do pielęgnacji skóry, aby nadać ostateczny szlif swojej świeżo odplamionej skórze.

Jak utrzymać skórę dłużej wolną od śladów po piórze

Aby utrzymać skórę wolną od śladów po długopisie (i ogólnie wolną od plam), czyść ją i odżywiaj regularnie. Upewnij się, że wszystkie pióra przechowywane w skórzanych torbach są bezpiecznie zamknięte, a nieszczelne pióra trzymaj poza kieszeniami ubrań! Wreszcie, należy postępować z plamami z atramentu tak szybko, jak się pojawią, ponieważ są one znacznie łatwiejsze do usunięcia, gdy są zupełnie nowe, niż gdy miały szansę wyschnąć.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾