Domowe porady

Jak pozbyć się zadrapań ze skórzanej kanapy

Nie ma wątpliwości co do tego- skórzane kanapy są oszałamiającym dodatkiem do prawie każdego salonu. Ale skórzane kanapy są również podatne na zarysowania, a zarysowana skóra może szybko zniszczyć wygląd Twojej kanapy.

Jednak z odrobiną smaru do łokci i szybką wycieczką do sklepu, skórzane zadrapania mogą być naprawione. Być może będziesz musiał wypróbować kilka różnych metod, aby w pełni naprawić swoje zadrapanie, ale skóra wolna od zadrapań może ponownie znaleźć się w Twojej przyszłości już wkrótce. Oto jak pozbyć się zadrapań ze skórzanej kanapy.

katherine carter design

Rzeczy, których będziesz potrzebować

Jeśli masz szczęście, może być w stanie naprawić swoją porysowaną skórę z przedmiotów, które masz w domu. Jednak może trzeba będzie kupić zestaw do naprawy skóry, jeśli twoje zadrapanie jest wystarczająco głębokie. Tak czy inaczej, oto czego będziesz potrzebować, aby pozbyć się zadrapań z kanapy:

  • Czyste, miękkie szmatki
  • Środek do czyszczenia skóry
  • Biały ocet (opcjonalnie)
  • Odżywka do skóry
  • Marker do skóry lub pisak naprawczy (opcjonalnie)
  • Zestaw do naprawy skóry (opcjonalnie)
9 Skórzane sofy do eleganckiego salonu bez wysiłku

Krok 1: Usuń brud

Pierwszy krok w usunięciu zadrapań od skórzanych kanap obejmuje pracę przygotowawczą. Ty potrzebujesz szczotkować daleko od jakaś powierzchniowego poziomu brud, pył lub pet włosy od skóry. Następnie użyj środka do czyszczenia skóry, aby delikatnie wyczyścić zarysowany obszar - nie chcesz osadzić żadnego brudu w swojej skórzanej naprawie. Jeśli nie masz środka do czyszczenia skóry, możesz również użyć niewielkiej ilości białego octu na miękkiej szmacie.

katherine carter design

Krok 2: Wygładzanie

Następnie weź odżywkę do skóry. Nałóż niewielką ilość odżywki na czystą szmatkę, a następnie delikatnie pocieraj szmatkę w małych kółkach na skórzanej kanapie, zaczynając od zadrapania i pracując na zewnątrz. To może zająć kilka prób, aby usunąć rysę. Po wykonaniu tej czynności należy odczekać około 10 minut, aby odżywka została wchłonięta przez skórę, a następnie wypolerować nadmiar odżywki na powierzchni.

Krok 3: Odbarw zadrapanie

W zależności od tego, jak głębokie było zadrapanie i jaki jest rodzaj skóry na Twojej sofie, zadrapanie może być nadal widoczne. Jeśli tak jest, nie martw się - mamy jeszcze kilka sztuczek w rękawie. Czas wyrwać markery do skóry lub długopisy do naprawy skóry.

Zanim użyjesz ich na swoim zadrapaniu, przetestuj w niewidocznym miejscu, aby upewnić się, że kolor pasuje. Jeśli tak, delikatnie nałóż lakier na zadrapanie i pozwól mu wyschnąć, zanim zdecydujesz, czy potrzebujesz kolejnej warstwy.

arbor & co

Krok 4: Użyj zestawu do naprawy skóry

Jeśli plama na skórze nadal nie zniknęła, czas wytoczyć wielkie działa. Będziesz potrzebował zestawu do naprawy skóry, który powinien zawierać wszystkie materiały potrzebne do naprawy większego zadrapania. Choć instrukcje producentów mogą się różnić, oto ogólne kroki.

Po pierwsze, użyjesz środka do czyszczenia skóry, aby oczyścić dotknięte miejsce. Następnie nałożysz środek wiążący, aby wzmocnić porysowaną skórę, jak również skórę w pobliżu. Po wyschnięciu, delikatnie przeszlifujesz obszar naprawy, aby go wygładzić. Usuń nadmiar pyłu, a następnie zastosuj wypełniacz do skóry, który wypełni zarysowane miejsce. Pozostaw to do wyschnięcia, a następnie delikatnie szlifować i szczotki ponownie. Następnie dodasz barwnik, aby dopasować naprawione miejsce do reszty kanapy, a cały proces naprawy zakończysz uszczelniaczem.

Jak utrzymać skórzane kanapy dłużej wolne od zadrapań

Naprawa zarysowań skóry może być zaangażowanym i długim procesem, więc najlepiej jest być proaktywnym w zapobieganiu zarysowaniom na pierwszym miejscu! Oto dwa sposoby, aby to zrobić.

  • Po pierwsze, staraj się nie dopuszczać kotów i psów w pobliże swojej skórzanej kanapy. Nasze zwierzęta mogą być super słodkie, ale mogą też być bardzo szkodliwe dla skórzanych mebli.
  • Dodatkowo, unikaj siadania na skórzanej kanapie w ubraniach, które mają drapiące lub ostre części, takie jak guziki lub zapięcia o szorstkich krawędziach. To samo dotyczy butów - zamki błyskawiczne lub ćwieki mogą łatwo porysować skórzaną kanapę.

Jednak czasami zarysowania skóry są po prostu nieuniknione. Gdy Twoja sofa zostanie porysowana, zajmij się tym tak szybko, jak tylko to zauważysz. Im dłużej zwlekasz z naprawą zadrapania, tym trudniej może być je naprawić.

Jak łatwo wyczyścić kanapę z mikrofibry, według profesjonalisty

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾