Aranżacja wnętrz

Nie masz gości? Oto jak sprawić, by Twój pokój gościnny stał się praktyczny

Dla wielu, dni goszczenia gości domowych na regularne może wydawać się odległym wspomnieniem. Ale to, że Twój pokój gościnny nie widział już tak wielu gości w ostatnich miesiącach, nie oznacza, że musisz uczynić to miejsce niepraktycznym do codziennego użytku. Dzięki kilku prostym zmianom będziesz w stanie zamienić tradycyjną przestrzeń do spania w wielofunkcyjne miejsce, idealne do pracy, ćwiczeń lub po prostu wylegiwania się.

"Przed pandemią, pokoje w Twoim domu mogły po prostu służyć pojedynczym celom" - zastanawia się projektantka Danielle Chiprut. "Nie było prawdziwej potrzeby, aby twoja przestrzeń pracowała na dwa etaty, a posiadanie pokoju przeznaczonego wyłącznie dla gości, jeśli lub kiedy zdarzyło im się odwiedzić, było w porządku. W miarę upływu roku 2020 wszystko to się zmieniło. Nasze domy stały się całym naszym światem i musiały pracować dla nas o wiele ciężej".

Kiedy wielu członków rodziny kończy wirtualne instrukcje lub rejestruje ośmiogodzinne dni pracy z domu, cicha, dedykowana przestrzeń, w której można podłączyć się do projektów jest na wagę złota. "Dla ludzi, którzy pracują w domu i dzielą przestrzeń z członkami rodziny, ważne jest, aby mieć dedykowany obszar roboczy" - stwierdza projektantka Zoe Feldman. Dlaczego więc nie zamienić pokoju gościnnego w gabinet na czas pracy?

Dla osób, które pracują w domu i dzielą przestrzeń z członkami rodziny, ważne jest, aby mieć dedykowany obszar roboczy.

"Uroczym dodatkiem do każdego pokoju gościnnego jest zastąpienie jednej z szafek nocnych biurkiem" - stwierdza projektantka Alyssa Kapito. "Biurka mogą pomóc gościom poczuć się nieco bardziej "ustawionym" i oferują obszar do przechowywania laptopa podczas podróży, a w obecnych czasach biurko jest również świetną zmianą scenerii od stołu kuchennego".

Przed złożeniem zamówienia na nowy element, skonsultuj swoją miarkę. Kapito zauważa: "Sztuką jest upewnienie się, że wysokość biurka i drugiej szafki nocnej są na tyle podobne, aby czuć się spójnie po obu stronach łóżka. Biurka mają zazwyczaj około 29 lub 30 cali wysokości, więc chcesz wybrać szafkę nocną, która ma 26 lub więcej cali".

Kolejnym krokiem jest wybór idealnego siedziska. "Wybierz wygodne krzesło bez kółek. Będzie to wyglądać świetnie, gdy pokój nie jest używany jako biuro" - radzi projektantka Hanne Gathe. "Stylizuj biurko z kilkoma książkami i małą lampą stołową zamiast lampy biurkowej, a pokój nie będzie się czuł jak tradycyjne domowe biuro".

Alternatywnie, pokoje gościnne mogą również podwoić się jako cenne przestrzenie, w których można się zrelaksować - lub wyrzeźbić kilka minut cennego czasu dla siebie. "Mając wszystkich w domu przez cały czas, możesz odkryć, że chcesz mieć własną przestrzeń, aby ukryć się i oglądać Bridgerton", zauważa projektant Tiffany Leigh Piotrowski. "Zainstalowanie telewizora w pokoju gościnnym jest zawsze świetnym pomysłem, ponieważ czasami goście chcą wegetować z dala od akcji późno w nocy lub przed zejściem na śniadanie".

Podczas zmiany aranżacji, możesz również chcieć przemyśleć obecną konfigurację snu, którą masz na miejscu, aby kopanie z powrotem było nieco bardziej optymalne. "Korzystanie z łóżka dziennego może stworzyć atmosferę do leżakowania i uwolnić przestrzeń podłogową do innych zastosowań", wyjaśnia projektantka Veronica Solomon.

Projektantka Wendy Mauro jest zwolenniczką wysuwanej sofy lub łóżka Murphy. "Następnie przekształć przestrzeń w domową siłownię z Peletonem w rogu pokoju" - dodaje. "Możesz mieć miejsce, aby rozwinąć matę do jogi lub zrobić wolne ciężary".

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾