Aranżacja wnętrz

Jaka jest dokładnie różnica między puchem a alternatywą puchu?

Jeśli chodzi o wyposażenie sypialni w celu zapewnienia wspaniałego snu, kluczowa jest właściwa pościel. Od prześcieradeł aż po kołdrę, właściwa pościel może stanowić różnicę między niespokojną nocą a spokojnym snem. Kupując kołdrę lub inwestując w nowe poduszki, prawdopodobnie natkniesz się na słowa "puch" i "alternatywa puchu".

Ale jak zdecydować między nimi? Zapytaliśmy dwóch ekspertów ds. snu, aby dowiedzieć się tego i pomóc Ci podjąć decyzję przed modernizacją pościeli. Właściwy wybór dla Ciebie sprowadza się do budżetu, preferencji i stylu snu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o puchu i jego alternatywach.

Co to jest puch?

Kiedy myślisz o pościeli, prawdopodobnie myślisz o puchu. Deanna Wu, wiceprezes ds. merchandisingu w Brooklinie, mówi, aby myśleć o puchu jako o najbardziej puszystej opcji, dającej poczucie chmury. "Puch jest naturalnym materiałem, który można znaleźć jako miękkie klastry pod piórami ptaków", mówi. "Puch jest idealny dla klientów szukających miękkiej, puszystej, przypominającej chmurę kołdry, która nadal jest wyjątkowo oddychająca".

Im więcej puchu ma dany produkt, tym bardziej puszysty jest w dotyku. Zazwyczaj można znaleźć puchowe poduszki i kołdry, a także nakładki na materace.

Przytul się jedną z naszych ulubionych kołder puchowych

Co to jest alternatywa dla puchu?

Więc teraz, gdy wiesz, co to jest puch, czym dokładnie jest alternatywny puch? Ariel Kaye, założyciel i dyrektor generalny firmy Parachute, mówi, że alternatywny puch to hipoalergiczny kuzyn puchu. "Alternatywny puch jest wykonany z hipoalergicznego wypełnienia z mikrofibry, które naśladuje puszystość i zdolność izolacyjną luksusowego puchu" - mówi.

Alternatywny puch może być wykonany z poliestru, bawełny lub rayonu - i podobnie jak w przypadku puchu, im więcej wypełnienia, tym bardziej puszysta kołdra lub poduszka.

Czy puch jest droższy od alternatywy?

Jeśli masz ograniczony budżet, ważne jest, aby zrozumieć różnicę w cenie pomiędzy tymi dwoma produktami. Według Wu, należy spodziewać się zapłacić więcej za puch, co sprawia, że alternatywa dla puchu jest świetną opcją dla kogoś z budżetem. Puch jest niezwykle trudny do zdobycia, co może sprawić, że produkty puchowe będą kosztować podwójnie (lub więcej), że produkt alternatywny puchowy.

10 alternatywnych puchowych kołder i materaców, w które będziesz chciał się wtulić Stat

Co jest lepsze dla alergików?

Jedną z najlepszych rzeczy w alternatywnym puchu jest to, że jest to świetne rozwiązanie dla każdego, kto cierpi na alergie. "Zdecydowanie poleciłbym alternatywny produkt puchowy dla kogoś z alergiami", mówi Wu. "Włókna syntetyczne są delikatne i hipoalergiczne, a dobrze wykonane alternatywy puchowe rozwinęły się, aby móc bezbłędnie naśladować wagę i odczucie puchu, również".

Puch może powodować flareups dla każdego z alergiami lub astmą, więc optując za wysokiej jakości alternatywą puchu jest doskonałym rozwiązaniem.

Czy puch lub alternatywa puchu jest dobra dla gorących śpiochów?

Każdy, kto śpi w gorącej temperaturze, zna agonię budzenia się w środku nocy przesiąkniętej potem. Jeśli jesteś spoconym śpiochem, dobra wiadomość jest taka, że każda opcja może pracować dla ciebie. Według Wu, "Ponieważ większość alternatywnych produktów puchowych bardzo ściśle naśladuje to odczucie puchu, nie ma ogromnej różnicy między nimi w identycznych wagach, jeśli chodzi o izolację." Oznacza to, że wysokiej klasy alternatywa puchowa będzie czuła się bardzo podobnie do puchowej kołdry.

To powiedziawszy, wiele firm zaoferuje puch i alternatywę puchową w obu ciężkich i lekkich wersjach, dzięki czemu możesz kupić odpowiedni typ dla swojej temperatury snu.

Która jest łatwiejsza do czyszczenia?

Podczas gdy puch i alternatywa puchu mają wiele podobieństw, jest to jedna kategoria, w której jest wyraźny zwycięzca. Jeśli martwisz się o częste pranie swojej pościeli, alternatywny puch jest łatwiejszy do czyszczenia. Wiele produktów puchowych można czyścić tylko na sucho, podczas gdy większość alternatywnych puchów może być czyszczona w pralce.

Jeśli łatwość utrzymania jest dla ciebie ważna i nie przeszkadzają ci włókna syntetyczne, rozważ alternatywę puchu zamiast puchu.

Podsumowanie

Jak widać, zarówno puch, jak i alternatywa puchowa mają wiele zalet, a ponieważ alternatywa puchowa została stworzona w celu naśladowania puchu, dobrze wykonana alternatywa puchowa jest bardzo podobna do prawdziwej rzeczy, co sprawia, że trudno jest zdecydować się między nimi.

Decyzja między nimi "naprawdę sprowadza się do osobistych preferencji, ponieważ oba są puszyste, miękkie i przytulne" - mówi Kaye. "Puch pochodzi z podszycia kaczek i gęsi i zapewnia bardziej miękkie doświadczenie snu, podczas gdy [alternatywa] jest świetna, jeśli masz sezonowe alergie lub preferujesz wegański wystrój domu".

W końcu obie opcje są świetnymi wyborami do tworzenia łóżka, które sprawi, że będziesz chciał uderzyć drzemkę ponownie i ponownie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾